Genel Moda

2019-2020 Sonbahar Kış Sezonu Trend Çanta Modelleri

11 Eylül 2019

2019 Sonbahar Kış Aylarının Çanta modelleri

Çanta severler size bir müjdem var. Bu sezon kadın çantaları harika ve eşsizler, genel olarak baktığımızda ise önceki sezonlardan daha az tuhaf olduklarını fark ettim. Çantalarda kullanılan renkler ve desenler bu sezon daha işlevsel. Bu asrın kadınları evde ofiste çok meşguller o yüzden kadın çantaları kullanış açısından daha pratik ve rahatlar çünkü çalışan kadınların ellerinin serbest olması lazım.

Çantalarımız biz kadınların en iyi yol arkadaşıdır, hem fikiriz değil mi? Her kadın çanta seçerken bazı unsurlara dikkat eder. Ben genelde küçük ve koyu renkli çantaları severim büyük boy çantam olduğu zaman içinde hiç bir şeyimi bulamıyorum. Bu sanırım tüm kadınların tipik problemi, eminim bir çoğumuz aynı şeyi yaşıyordur. Ama işin bir de moda ayağı var. Siz de modayı takip etmeyi seviyorsanız kendi tercihlerimizi bir yana bırakarak bu yılın kadın çanta modelleri trenlerinden bahsedeyim.

Çift Çantalı

Tasarımcılar bu sene kadın çantalarını cazip kılmak için ilginç yollara başvurdular. Bunlardan biri de kullandığınız büyük bir çanta üzerinde takılı olan onun mini versiyonu gibi. Tabi ki biz kadınlar evden çıkarken o kadar çok şeyi yanımızda götürmek istiyoruz ki büyük çantaların içinde kayboluyoruz. O yüzden bu fikri sevdim küçük çantanın içine telefon ve cüzdanınızı koyabilirsiniz böylece daha rahat ulaşabilirsiniz.

Ciftli Canta

Kürklü Çantalar

Yine mi kürk? dediğiniz duyar gibi oldum. Kürklü çantanız sizi fiziksel olarak sıcak tutamaz belki ama görüntünüze sıcak bir görünüm verebilir. Bu sene kürklü sırt çantaları, kürklü omuz çantaları, kürklü clutch çantalar ve kürklü spor çantalar gibi bir çok kullanımda kürk var.

Kurklu Cantalar

Mini Çantalar

Tasarımcılar modaya uygun mikro çantalar sunmaya başladıktan beri kendilerini durduramadılar. Bu trend aldı başını yürüdü. Normalde bu tarz çantalar daha büyük el çantalarına bağlanır, çünkü taşıyabilecekleri tek şey madeni paralar yada kolye ruj gibi şeylerdir. Bu mini çantaları kolye gibi takan ünlüleri de gördük.

Kucuk Cantalar

Yılan Derisi Çantalar
70’lerin modası yılan çantalar geri döndü. Yılan derisi basit deri gibi çok yönlü, ancak biraz daha ilginç ve kesinlikle daha lükstür. Yılan derisi bu sezon en çok el çantası ve omuz çantası modellerinde kullanılmış. Sırt çantasında kullanan bir markaya bütün uğraşlarıma rağmen rastlayamadım.

Yilan Derisi Cantalar

Timsah Derisi Çantalar
Timsah derisi yılan derisine oldukça benzer, ancak daha büyük pullarla ve kabartmalarla daha vahşi bir görünüme sahiptir. Hiç bir şey gezegendeki en korkunç hayvanlardan birini alıp bir aksesuara dönüştürmek kadar şık değildir.

Timsah Derisi Cantalar

 

Minimalist Çantalar

Bu sezon her ne kadar çanta tasarımcıları baskılar ve süslemeler üzerine yoğunlaşsa da minimalist seçenekleri de unutmadılar. Sade seven insanlar için yumuşak deriden yapılmış sadece küçük marka etiketi bulunan kare biçimli basit çantalar ideal olacaktır.

Minimalist Cantalar

Yama Desenli / Yamalı Çantalar

Bir ara battaniyeler daha sonra halılar en son kıyafetler yamalıydı, şimdi çantalara geçtik. Genellikle renkli kişiliklerin kullanabileceği bir desendir. Tasarımcılara göre ise yama desenleri çok değişik renkli ve avangard olabilirler.

Yamali Cantalar

Kutu , Küp Ve Özel Şekillerde Çantalar
Her sezon moda tasarımcıları, geleneksel çanta şekilleri dışında tasarımlar yapmak için yeni yollar bulurlar. Bu trendde o yollardan biri. Bu garip şekilleri herkesin elinde göreceğiz alışılmadık modayı takip etmeyi seviyoruz. Küp veya kutu şeklindeki çantalarda daha garip olan bir modele geçersek oda üçgen yada amip şeklindeki çantalar bu sezon podyumda onları da gördük takar mıyız? bilemiyorum.

Kutu Cantalar

Ozel Sekilde Cantalar

Bel Çantaları

Çocukluğumuzda bel çantalarını annelerimiz takardı. 90’larda çok modaydı bel çantaları. Şimdi tasarımcılar şekilden şekle sokup tekrar moda trendleri arasına yerleştirdiler. Bana göre çantalar içinde en rahat ve en kullanışlısıdır. Günlük kıyafetlerle çok güzel bir kombin oluşturabiliyorlar. Geçen sezonda trenddi bu sezonda trend olmaya devam ediyor sanırım uzun süre daha trendlerde göreceğiz. Bel çantaları büyük markaların koleksiyonlarında yer aldığı gibi nerdeyse tüm üreticilerin katalogunda var. Kimileri deri bel çantası, kimileri spor bel çantası, kimileri okul bel çantası bile tasarlamış. Bunca çanta modeli çılgınlığı içinde seçim yapmak oldukça güç.

Bel Cantalari

Eller Serbest Çantalar

Söz pratikliğe ve bireyselliğe gelince tasarımcıların çantanın ne olması gerektiğine dair benzersiz fikirleri var. Bu çantada kolunuza takmadan yakanın altına sabitlenebilen yada ayakkabınıza monte edilebilen bir model olması onu bu senenin ilginç trendleri arasına koydu. Çocukken çanta taşımadığımız için kimi zaman ayakkabımızın için para koyardık ya büyük markalar bu fikri sevmiş ve ayakkabılara da iki çift göz ekleyerek bozuk para veya kredi kartı taşımamızda işimize yarayacak cepler oluşturmuş. “Bootie çantası” kadın çanta modasında kendinden söz ettireceğe benziyor.

Eller Serbest Canta

Deri Büyük Boy Çantalar

Büyük boy çantalar çok pratiktir; alışverişte, tatilde, normal bir çantadan daha fazlasını taşımanıza yardımcı olur. Bunların yumuşak derili ve sonbahar renklerinde olanlarını tercih edin. Hem çok kullanışlı hemde hayat kurtaran çantalardır.

Buyuk Deri Cantalar

 

2019-2020 Sonbahar-Kış sezonu çanta trendlerinin bazılarını anlatmaya çalıştım. Tabi ki trendler bunlarla sınırlı değil en az 50 çeşit daha hali hazırda bekleyen çanta modeli var. Gündelik yaşamımızda gece hayatımızda her yerde çantalara ihtiyacımız var. Az da olsa bazı trendleri sizle paylaşarak sizi aydınlatmak istedim.

Sözün bittiği yerde bir virgül koymak gerekirse; doğaya saygılı, geri dönüşüme ve sürdürebilirliğe önem veren ve çevreye saygı duyan kadınlar ne olursa olsun bu sezon her çantasnın içine 2-3 tane bez çanta ve file çanta koyacaklar. Alışveriş merkezlerinde veya marketlerde plastik poşetleri satın almayarak hem bütçelerine hem de doğaya bir iyilik yapacaklar. Bu konuda newobsessions gibi bazı markalar bu fikre destek olmak için kendilerinden online alışveriş yapan kadınlara bez çanta hediye ediyor. Bu fırsatı da kaçırmamak için siteye tıklamanızı öneririm.

  • Reply
    lunalora
    31 Ocak 2020 at 03:28

    sezonun trend modellerini ele alan gayet açıklayıcı bir yazı olmuş. makalede değinilen çanta modellerinin benzerlerine ve birçok farklı modele sitemizi ziyaret ederek göz atabilirsiniz https://www.lunalora.com

Yorumunuzu Yazın