Moda Saç Aksesuarları

Kadife Taç Trendini Kıyafetlerinizle Nasıl Kombinlersiniz?

12 Eylül 2019

Gün içerisinde saçlarınızla yapmak istediğiniz tek şey onların yüzünüze düşmesini engellemek. Genelde bunu saçımızı arkadan sıkı toplayarak yada topuz yaparak geçiştirmeye çalışırız. Ancak şu anda sosyal medya mecralarının en çok takip edilenleri arasında yeni bir aksesuar trendi var oda kadife taçları kullanmak.

Her sezon çok fazla moda trendi çıkıyor ama ben mesela gördüğüm her trendi uygulamıyorum. Sadece uzun ömürlü trendlerin üstünde duruyorum. Ayrıca pratik ve rahat olmaları da onları benim için cazip hale getiriyor. Çalışan bir kadınsan, günlük çalışma hayatımızda rahatlıktan yanayız. Rahatlık giydiğin ayakkabının topuğundan, bluzün kumaşına; çorabın sıkılığından saçının önüne gelmesine veya taktığın küpenin ağır olmasına kadar her türlü aksesuar ve kıyafetimizi kapsıyor. Bu günkü yazım da özellikle gündelik yaşam temposu yoğun olan, iş kadını, çok gezen kadın veya çocuklu kadınların özellikle aradığı “saçının, başının rahat olma durumu”. Gülmeyin, günlük hayat kalitenizi etkileyen birşeyden bahsediyorum. Hadi saç aksesuarlarının  bu rahatlıkla nasıl bir ilişkisi varmış bakalım.

Kadife Taçlar 60’lı yıllardan ilham alınarak daha az çocuksu daha muhteşem ve süslü hale getirildi. Ve bu sezon daha kalın tasarlandı. Adeta yastık gibi. Bu trend geçen yıl boy göstermeye başladı. O zamandan bu zamana göre bile şekillendi değişti ve gelişti. Saç aksesuarlarındaki trendler de tıpkı kıyafette olduğu gibi öncelikle ünlülerde boy gösteriyor sonra yavaş yavaş tüm tabakalara yayılıyor. Bunda büyük moda markalarının ve zincirin son halkası olan aksesuar butiklerinin etkisi çok büyük. Büyük moda markaları yepyeni tasarımlarını “en ünlüler” diyebileceğimiz Hollywood Celebritylerine taktırıyor ve bomba sosyal medyaya BOOOM diye düşüyor, sonra izle bakalım bizim yeni yetme influencerların konuyu işleme şekillerine. Bazen de kendine hiç yakışmasa da moda trendlerini uygulayan kadınları gülünç bulmuyor değilim. Sırf ben değil, sosyal medyada kalemi kılıçtan keskin eleştiri yazarları da aynen öyle yapıyor. Tutup da Kylie Jenner‘ın giydiği bisikletçi taytını çok kısa ve kalın bacaklı bir influencer crop bir üstle giydiğinde işte bu moda takipçisi değil, moda kölesi oluyor. Neyse lafı uzatmadan dönelim kadife taçların kat ettiği yola.

Taçların kullanım şekli tekmiş gibi görünse de aslında yukarıdan yada biraz aşağıdan takabiliriz. Onları bu senenin saç trendlerinde bulunan düşük at kuyruğu ile de kombinleyebiliriz. Üstüme bir kot pantalon yada sade bir elbise giydiğimde ve de hazırlanmak için çok vaktim olmadığında kıyafetimin eksik kaldığını düşündüğümde çabucak incili veya örgülü bir tane yüksek tacı takıp kıyafetime kişilik getirebiliyorum.

Tasarımcıların bu sene seçtikleri bir kaç modeli size de fikir vermek için anlatayım. Fakat bunlar binlerce çeşitten sadece bazıları her gün yeni bir model çıkabilir.

Kalın ve Yüksek Kadife Taçlar: 

Bu tarz siyah kadife taçlar bayağı dolgundur. Tacın kumaşla arası sünger gibi bir dolgu malzemesi ile şişirilmiştir. Fikir olarak komik gelse de yakışana fena yakışmaktadır. Genel olarak her rengini Newobsessions’dan bulabilirsiniz. Dolabınızdaki her şeyle uyum sağlar ben daha çok kot pantolon , beyaz gömlek yakası açık bol zincir kolyeler altın rengi kullanarak saçıma da mor veya yeşil bir kadife saç bandı takarak kombin oluşturuyorum. Değişik renkleri tecrübe etmeye ve onları zıt renklerle kullanmaya bayılıyorum. Bu modelin öncülüğünü de o çok ünlüler dediklerimden biri yaptı. Güzel yüzü ve eşsiz tarzını, ağırbaşlı kıyafetleri ile ortaya çıkaran Kate Middleton, kalın ve yüksek kadife tacını kullandığında tüm moda eleştirmenlerinden yüksek notlar aldı. Bu maksimal kadife taçlar ile yüzünün güzelliği farklı ve karekteristik bir şekilde ortaya çıkarmaya yarıyor.

Kalın Saç Bandı

Kate Middleton maksimal kadife kalın tacı ile.

Örgülü Kadife Taçlar
Örgülü kadife taçları yukarıda anlattığım gibi dolabınızdaki her şeyle uydurabilirsiniz bunun sadece ötekisinden ekstra olan özelliği biraz daha romantik bir görünüşü olmasıdır. Bu romantik görünüşe uygun olarak saç akseusarını bir elbise ile kullanabilir ve görünüşümüzü tamamlayabiliriz.

 

Örgülü Saç Bandı

Örgülü Saç Bandı

 

İncili Kadife Taçlar
Tasarımcıların son senelerdeki inci takıntısı bizim de takıntımız haline geldi. Her şeye inci koyup kullanabiliyoruz. Çantamızdan, tokamıza yada ayakkabımıza kadar. Bunlarda neden olmasın? çok da güzel olmuş. İnciler pratik ve rahat saç tacını daha özel şık bir aksesuara çevirmiş. Ofiste giyindiğiniz bir kalem etekle yada ceketinizle takabilir, görünüşünüzü bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

 

Incili Sac Bandi

İncili Taç

 

Puantiyeli Kadife Taçlar

Puantiyenin hiç modası geçmediğini biliyoruz. Her sene farklı bir kıyafet üzerinden modada yer kapabiliyor. Genelde düz ve parlak renklerle kombinlendiğinde mesela bu sezonun moda rengi sarıyla birleştirilirse mükemmel bir görüntü ortaya çıkarır. Kot pantalon sarı bir gömlek siyah üzeri beyaz puantiyeli kadife tacı kullanarak vintage bir karaktere bürünebilirsiniz.

 

Puantiye Kadife Sac Bandi

Puantiye Kadife Taç

Fiyonklu Kadife Taçlar
Okulların başladığı bu dönemde okul üniformasına kombinlenebilecek en güzel aksesuarlardan biri kadife bantlar ve kadife taçlar. Bana göre her yaştan insan takabilir. Sonuçta insan bulunduğu yaşta değil hissettiği yaştadır.

 

Kurdele Kadife Sac Bandi

Kurdele Kadife Sac Bandi

Kişisel tarzınız ister vintage ister Boho yada Gündelik şıklık olsun. Bu kadife taçlar trendi hepsine uyum sağlıyor. Umarım denersiniz ve ne kadar pratik olduğunu görürsünüz.

Birbirinden güzel taç modelleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

    Yorumunuzu Yazın