Genel Lifestyle Moda

2019 Nail Art Trendleri: Tırnaklarınız Boyut Kazandı !

11 Eylül 2019

Yeni yapılan bir manikür, tırnaklarınıza yapılan ufak tefek sanatlar kıyafetinize ekstra bir şeyler eklemek için mükemmel bir yoldur. Kıyafetlerinizde fazla desen kullanmayı sevmiyorsanız neden biraz daha cesur ve maceralı bir şeyleri tırnaklarınızda denemiyorsunuz? Instagram feedinde yada storylerde her gün yüzlerce nail art gördüğümüze eminim, ve tepkiniz benim gibi “ay bu çok güzel ay şunu yaptırayım” gibi oluyordur. Çoğu insan maalesef kendine nail art yapamaz, nail art malzemeleri yoktur öyle durumlarda da bir profesyonele gidebiliriz. İşin içinde tırnak varsa hayal gücünüzü geniş tutun sade olmaya gerek yok. Çünkü hayat kısa tırnaklar için çok sıkıcı. O bakıp da beğendiğimiz tırnaklardan şimdilik bir kaç tane muhteşem nail art önerileri yapacağım. Kısa bir giriş olarak şunu söylemeliyim Nail art önerilerini kendiniz yapacaksanız, nail art fırçası, nail art damga seti, nail art bantları ve şeritleri gibi malzemeler ile ufak bir nail art eğitimine ihtiyacınız olacak. Yok ben bir güzellik salonunda nail art yaptıracağım derseniz de gitmeden önce mutlaka nail art fiyatlarını öğrenin derim, kötü bir sürprizle karşılaşmamak için. Bu işin en uygun, kısa zamanlı ve ekonomik fiyatlı çözümü ise nail art stickerları, tırnak dövmeleri ve tırnak şeritleri kullanmak. Haydi başlayalım bu yılın en trend nail art tasarımları önerilerine.

1-Grafik Tırnaklar

Bu sene cesur görünümlerden biride grafik tırnaklar. Gözleri size çevirmeleri için bazda kontrast renkler seçin ve daha yumuşak ve benzer tonlarda şekillerle süsleyin. Kendiniz uygulayacaksanız geometrik şekiller veya noktalar gibi basit desenler yapabilirsiniz.

Grafik Tirnaklar

2-Cd Tırnaklar
Tırnaklarınıza az da olsa ayna efekti vermek isterseniz , uçlarını hilal şeklinde çizin ve şeffaf bir beyazla üstünden geçin. Bu görünüm yakalamak istediğiniz çarpıcılığı yansıtacaktır. Bu nail artı beğendiyseniz 2020 kışında da raflarda bolca yerini alan Mirror (ayna) efektli ojeleri kullanabilirsiniz. Bir çok markada bu ojeler mevcut.

Cd Tirnak

3- Doğal ve Beyaz Minimal Tırnaklar
Şeffaf cila uygulanmış tırnaklar üzerinde, ince beyaz çizgiler sadeliği sevenler için minimal şık ve sofistike bir görüntü yaratabiliyor. Günlük kullanım arayanlar veya iş yerinde yalın ve fresh bir görünüm isteyenler için bu nail art dizaynı çok uygun olabilir. Uygulama basitliği de cabası.

Ciplak Beyaz Tırnak

4- İncili Tırnaklar
Biliyoruz ki inci tokalar, inci takılar, incili çoraplar, incili saç aksesuarları gibi inci içeren her takı 2019/2020 sezonunda da çok moda. Hem saçta hem kıyafette inciyi bolca kullanıyoruz. Neden tırnakta kullanmayalım ki? Lüks bir görünüm yakalamak için şeffaf cilanın üzerine kendinden yapışkanlı newobsessions vücut incilerini ya da tırnak incilerini sırayla yada tane olarak uygulayın. Ne kadar çarpıcı gözükmek istediğinize bağlı olarak inciyi ya tüm tırnaklarınıza yada tek tırnağınıza uygulayabilirsiniz. İncili nail artınızı sabitlemek isterseniz üzerine top coat sürebilirsiniz.

Incili Tirnak

5- Ekoseli Tırnaklar
Sonbahar ve akabinde kışa girdiğimiz aylarda ekose olmazsa olmazımız. Bu trend deseni alıp neden tırnaklarımıza uygulamayalım. Yeteneğinize bağlı olarak ister kendiniz fırça yardımıyla uygulayın, ister newobsessions tırnak dövmelerinden satın alarak basitçe 2 dakika içinde yapıştırma olarak uygulayın. Newobsessions Tırnak dövmesi üzerine top coat sürmeniz desenin uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Ekoseli Tırnak

6-Zig Zag Tırnaklar
Zig zag desenleri uygulamak karmaşık görünebilir. Fakat tırnak bantlarıyla veya tırnak dövmeleri ile çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Uygularken birbirine zıt renkleri seçerseniz göze daha çarpıcı gelebilir. Uygulaması en eğlenceli desenlerden biridir. Bu nail art tasarımı damga seti kullanılarak da yapılabilir.

Zig Zag Tirnak

7-Mermer Tırnaklar

İnanması güç gibi gelebilir belki ama, evimizde kullanmayı hayal ettiğimiz mermer desenleri nail art’lara ilham kaynağı oldu. Diğer bütün nail artlar gibi fıröalar yardımı ile uygulama videolarından yardım alarak evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Görünüşünün aksine mermer desenli nail artı uygulamak enteresan biçimde kolaydır. Tek tırnağınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Bütün tırnaklara uygulamak veya vakit kaybetmeden uygulamak isterseniz yine Newobsessions mermer desenli tırnak dövmelerini kullanıp 2 dakika içinde bu görünüme sahip olabilirsiniz.

Mermer Tirnak

Siyah beyaz mermer desenli nail art örneği

8- Hayvan Baskılı Tırnaklar
Hayvan izlerinin hiç bir zaman trendlerden düşmediğini biliyoruz. Çünkü leopar deseni, kaplan postu deseni, zebra deseni, timsah, yılan derisi gibi desenlerin hem güçlü, hem seksi hem de elegant bir havası var. Tırnakta da bu trend aynen devam. Çok gariptir ki o kadar karmaşık gözüken leopar deseni yada çita baskısı tırnakta uygulamaya gelince çok kolaydır. Tırnaklarınıza nail art olatak bu deseni uygulayın ya da  Newobsessions animal print tırnak dövme seti kullanarak kendinizi şımartın.

Hayvan Izli Tirnak

9- Geometrik Tırnaklar
Geometrik nail art tasarımları tamamen keskin çizgiler ve kalın şekillerle ilgilidir. Bunda her tırnağınız da farklı şekillerden oluşan tassrımlar deneyin. Tribal desenler, boho okları, aztek çizgiler çok şık duracaktır. Nail Art uygularken yapılan en zor uygulama dümdüz çizgiler çekmek olduğundan geometrik nail art tarzında Newobsessions geometrik tırnak dövmesi setini kullanmanızı öneriyorum, pişman olmazsınız.

Geometrik Tirnak

Üçgen, çizgi ve kutu desenlerinden oluşan geometrik tırnak nail artı.

10-Çift French Tırnaklar / Renkli French Tırnaklar
French ojeli tırnakları çok seviyoruz o yüzden french ojeli nail art modeline her türlü modifikasyonu yapabiliriz. Nail art tasarımına fazladan çizgi ekler yada uçlarını renkli yapabiliriz. Tırnaklarımızı renklendirmenin birden fazla eğlenceli yolunu bulabiliriz.

Cift French Tirnak

Renkli Frech Tirnak

11- Metalik Tırnaklar
Metalik renkler bu sezon en büyük çıkışını yakaladı. Kıyafetlerde, ayakkabılarda kullanıyoruz. Tırnaklarımızıda onlarla süslemek şahane olur. O yüzden metalik renkleri daha uzun tırnaklarınızla kullanın. Muhteşem bir görüntü ortaya çıkacaktır. Metalik ojeler bulmakta zorlanırsanız flash tattoos alarak uygun desenleri kesme ve yapıştırma metodu ile de çok şık ve avangard nail art tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz.

Metalik Tirnak

12- Pastel Renkler / Pastel renklerle French
Tırnaklarımıza oje sürerken neden tek bir renkle yetinelim? Renkleri kombin yapmakta zorlanıyor musunuz? Alın size nail artın püf noktası. Birbiriyle en güzel uyum sağlayacak renkler pastel renklerdir. O yüzden bu renkleri özellikle indirim dönemlerinde edinip tırnaklarımız da yada uçlarında istediğimiz oje renklerini beraber kullanarak bir gök kuşağı yaratalım. Pastel tonlarda nail art tasarımlarında aynı rengin farklı tonlarını kullanabiliriz.

Pastel Gokkusagi Tırnak

13- Ombreli Tırnaklar
Ombreli tırnaklar bir süredir tırnak dünyasında popüler. Ama bu sezon bu ombreleri pastel renk ojelerle yapıyoruz. Daha klas daha yumuşak bir görüntü elde ediyoruz.

Ombre Tirnak

Hayal gücümüzün sınırları ve limitleri yok, yeni trendleri biz de yaratabiliriz. benim şimdilik verebileceğim nail art önerileri bu kadar. Bu arada nail art yapmakta başarılı değilseniz veya nail art malzemeleri almak istemiyorsanız tırnak dövmeleri bu konuda çok yardımcı oluyor. Bol manikürlü günler dilerim…

    Yorumunuzu Yazın