Genel Moda

2019 Sonbahar Trend Alarmı: Akrilik Küpeler

12 Ağustos 2019

Bir kadının olmazsa olmaz takısı nedir? sorusuna neredeyse tüm moda çevrelerinden aynı cevap gelir Küpe.

Kolyeler, bileklikler, saç aksesuarları, yüzükler, halhalar gibi bir çok takı arasından ciddi bir farkla sıyrılan küpe’nin sırrı insan vücudundaki en önemli bölge olan yüze ve en etkileyici organ olan gözlere yakınlığıdır. Yüz şekline, saç rengine, gözün derinliğine göre doğru seçilen bir küpe kadının yüzündeki ön plana çıkması gereken bölgelerin ön plana çıkmasına geride kalması gereken bölgelerin ise geride kalmasına katkı sağlar. Tıpkı doğru yapılmış bir kontur makyajı gibi. Küpenin doğru renk, boyut ve şekilde olmasının yanında kullanım açısından önemli olan diğer bir özelliği de hafif veya ağır olmasıdır. Söz gelimi nispeten ağır taşlı küpeler bir gece davetinde 2 saatlik kullanımda sizi rahatsız etmezsen tüm gün iş ortamında kulağınıza takacağınız ağır bir küpe tüm gününüzü kabusa döndürebilir tıpkı ayağınızı vuran ayakkabı ile yürümek gibi. Ve sonuçta kombininize uydurup taktığınız aksesuarınızı yarı günde çıkarmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden özellikle internet sitelerinden alacağınız küpelerin ağırlıklarını muhakkak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Tam da bu durumda 2019-2020 trendleri bu sefer kadının rahatlığının yanında gibi duruyor.

2019 sonbaharından başlayan bir trendle bu yıla Akrilik küpeler damga vuruyor.

Nedir akrilik küpe?

Akrilik içlerinde doğal mineral, çeşitli sim tozları ve doğal reçineler barındırabilen, sonsuz renk ve desende renklendirilip şekillendirilebilen ve her türlü endüstride kullanılan bir polimer türüdür. Takı endüstrisinde kullanımı ise son yıllara rastlar. Doğal akik, kehribar veya opalin alternatif ve ekonomik taklididir aslında. Bu endüstride tasarımcılara en büyük faydası ise kolay şekillendirilebilmesi ve üretildiğinde çok hafif malzeme vermesidir. Bu sebeple de küpelerde bu sezon bolca, çokça, milyonlarca, desenlerce ve renklerce kullanıldı.

Metal küpelerin verdiği formların güzelliğinin yanısıra ağır olması, doğal taş küpelerin de keza ağır ve pahalı olması, altın ve gümüş küpelerin ise fiyatlarının yüksek oluşu ve tasarımsal açıdan daha kısıtlı olması ile bu yıl tasarımcılar akrilik küpelerde harikalar yarattılar.

Akrilik küpeler, hafif ve şık

Akrilik küpeler, hafif ve şık

Asihan Akrilik küpeyi satın almak için tıklayın.

 

Özellikle 2018 yılında her kadının aksesuar dolabında her renk ve boyutta yer verdiği halka küpeler bu yıl akrilik olarak karşımıza çıkıyor. Doğal bej, kahve, kaplumbağa kabuğu gibi doğal tonların yanında mercan, kehribar sarısı, petrol yeşili ve turuncu gibi canlı renklerde karşımıza çıkan akrilik halka küpelerin ağırlıkları 2 gr civarında. Yani kulağınıza ufak metal bir pirinç tanesi takmış kadar hafif. Bunun yanında tabii kararma yapmaması, kolay kırılma ve bozulma yapmaması da onları evladiyelik birer vintage adayı yapıyor.

Akrilik küpelerde en çok tercih edilen ikinci model ise düz yuvarlak, kare, yıldız gibi geometrik şekiller. İçi dolu akrilik yuvarlak küpeler, akrilik içi boş yıldız küpeler gibi yine bir çok renkte sallantılı veya kulağa yapışık modeller 2019 modasında karşımıza çıkmakta.

 

Akrilik küpelerde en çok tercih edilen renkler kuşkusuz kaplumbağa sırtı dediğimiz kahve-turuncu desenli renk. Bu rengin daha açık ve koyuya kaçan tonları kehribar renkleri ise 2019 Sonabahar kış sezonunun en trend küpeleri. Yine tüm moda çevrelerinin bu yılın en trend renkleri diye adlandırdığı sarı, turuncu ve kırmızı da akrilik küpelerde bu sezon kullanılan renkler arasında.

Çalışan kadının aksesuar dolabında mutlaka bulunması gereken küpeler listesine tektaş ve halka küpeden sonra 3.lükle giren akrilik küpelerde onlarca renk ve model alternatifi uygun fiyatlarla newobsessions.com da.

Alacağınız küpelerin, nikel free kaplamalı, kulağınıza uygun boyutta ve şekilde olduğundan emin olduktan sonra küpelerin ağırlıklarını sormayı unutmayın. Ağır küpeler kulak memesinde deformasyon ve irritasyona sebep olduğu gibi kulağınızı yorarak baş ağrısına sebep olur.

    Yorumunuzu Yazın