Saç Aksesuarları

2019 Yazının En Trend 5 Aksesuarı

2 Haziran 2019

2019 yazı hiç kuşkusuz aksesuarların en revaçta olduğu yazlardan biri olacak. Kolye, küpe, bilezik, halhal derken aksesuar modasına eklenen saç aksesuarları kadınları baştan ayağa süsledi.

O zaman biz de 2019 yaz modasına damga vuracak aksesuar trendlerini baştan ayağa sıralayalım.

  • Başımızın tacı saç aksesuarları

  • 2018 kış trendlerinin getirilerinden biri de saç aksesuarlarıydı. Bu moda uzun zaman geçemeyeceğe benzerken 2019 yazında en top seviyeye ulaştı. İncili tokalar, incili taçlar ve inci klips tokalarla başlayan bu çılgınlık daha sonraları rengârenk akrilik tokalar, çıtçıt tokalar, büyük pensler, taşlı tokalar, harf tokalar slogan tokalar derken yazın renkleri ile göz kamaştıran kristal tokalarla devam ediyor. Büyük markalar 2019 yaz koleksiyonlarında saç aksesuarlarına bol bol yer verirken, modanın öncüsü Newobsessions da 2019 yaz koleksiyonunda yepyeni 100 tokayla merhaba dedi. Tokalarda en revaçta dizaynlar flamingo tokalar, ananas tokalar, denizyıldızlı ve midyeli tokalar ve neon renkli çıtçıt tokalar oldu. Gerek yan toka olarak kullanabilinen gerek ise topuzları süsleyen bu tokaların yanında rengârenk taçlar, kumaş saç bantları da sezonda kadınların bol bol kullanacakları saç aksesuarları. Newobsessions markasının kurucusu Ceyhan’a göre “bu yaz düşmanlar ayağa dostlar saçlara bakacak ve özellikle kristal taşlı saç tokaları çok takılacak.
  • İstiridye Mandal Toka. Newobsessions metal mandal tokalar bu yazın en trend tokalarından biri.

Büyük Pens Tokalar

Büyük Pens Tokalar her türlü saçı toplamak için çok kullanışlı. Mazi toka ile hem şık hem rahat görünüm elde edebilirsiniz.

İncili Toka setleri günlük kullanım için ideal. Ballpin Yan Toka seti ile günlük kombinlerinize farklı bir tarz katmayı deneyebilirsiniz.

Baget Kristal toka şıklığı. Vendetta Toka , yaz davetlerinde saç aksesuarı kullanmak isteyenlerin tercihi olacak.

Saçlarınıza yıldızlar konacak. Yıldızlı metal tokalardan Meteor toka yazın kuşkusuz en tarz tokası olacak.

Kaplumbağa kabuğu desenli “tortoise” akrilik pens tokalar ise kalitenin simgesi. Town toka setini her türlü saçta kullanabilirsiniz.

  • Yüzüm güneşten korunsun ama şık da olsun diyenlere gelen Gölgelik veya vizör şapkalar ise şimdiden beachlerin ve sahillerin en çok görülen aksesuarlarından oldu. Rattan vizörler doğal malzeme olan rattandan yapılması dolayısı ile hem natürel bir tarz yaratırken hem de güneşin ışıklarından yüzünüzü koruyor. 80’lerin en çok kullanılan aksesuarlarından biri olan vizörler şimdilik hasır, rattan veya el örmesi olarak olsa da modacılar vintage görünümlü şeffaf, ışıklı ve neon renkli vizörlerin de en kısa zamanda geri döneceğinin haberini verdiler. Bej renkli vizörler ise beyaz elbiselerle birlikte kullanıldığında bu yazın en tarz kombinlerini oluşturacağı kesin.
  • Yine halhal yine halhal. Peki, bu yaz hangi tür halhallar moda? Kadınların yaz kış en çok severek kullandığı aksesuarlardan biri olan halhallar bu yaz midyeli, kabuklu, tahta boncuklu veya tatlı su incili olarak karşımıza çıkıyor. İnce altın rengi, rose zincirli veya gümüş zincirli zarif halhallar ise maalesef demode sınıfına girdi. Parmak arası terlikleri sallantılı halhallar ile kombinlenmenizi öneren modacılar, sneaker tarzı ayakkabılar ile birkaç kat takılan tahta boncuklu halhalları tavsiye diyor. Bunun yanında kına gecesi, beach partileri, bekârlığa veda partilerinde yalınayak kullanılmak üzere yapılan ayak şahmeranları ise iddialı tarzı kullanabilenler için.

 

 

 

  • Anahtarlıklar, çanta ponponları, çanta süsleri. Çanta aksesuarları da tıpkı doğal malzemeden üretilen çantalar gibi doğal malzeme ile yapılmış olmalı. Nedir bunlar? Midye kabukları, yün ipler, nakışlar, oyalar, jüt ipli püsküller ve tüyler. Çanta aksesuarlarını çantalarınızla kullanabileceğiniz gibi araba süsü veya anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz.

    Yorumunuzu Yazın