Genel

2019-2020 Gelin Saç ve Aksesuar Trendleri

10 Eylül 2019

 

Düğünler kişiseldir. Genelde Kız çocukları 18 yaşına bastığında daha düğünü planlamaya başlar hayal eder. Her Kadın elbise, yemek, stil ve çiçek son trende uygun olsun ister. Bunu gerçekleştirmek için illa çok bütçeye ihtiyacınız yoktur. Sadece saç aksesuarlarınızla da o masalsı görünümü yakalayabilir herkesin hayalindeki gelin olabilirsiniz.

Bu sene kendiniz ve nedimeleriniz için saç modeli seçerken elbisenize, yüz şeklinize, saç dokunuza ve aksesuarlarınıza çok dikkat etmelisiniz. Bu sezon elmacık kemiklerinizden aşağı düşen saçlarınızla yarım toplanmış toplanan kısıma parıltılı bir toka eşlik etmiş hafif dalgalı saçları göreceğiz. Fazlaca sprey kullanmak yerine kendinden kabartılmış doğal saçlar ön planda olacak. Sanırım bu sene doğallığın senesi olacak şahsen ben bundan memnunum; yapmacık gelin görmektense doğal güzelliğini görmeyi tercih ederim. Siz de hayalinizdekini gerçekleştirirken fazla abartıya kaçmamaya çalışın.

Bu sezon, 2020’de her yerde olacak gelin saç aksesuarlarının bir ön izlemesini sizin için paylaşacağım.

Aşağıda belirtilen trendleri yakalamak için tıklayın.

1- Büyük, Kalın Saç Bantları

Hepimiz Gossip Girl dizisindeki Blair Waldorf’u hatırlarız o büyük kalın saç bantlarıyla bayağı trend haline gelmişti. Tabi gelinler için o bantlar seviye atlayıp incilerle parlak taşlarla süslendi ve gelinlerin saçında yer almayı başardı. En basit aksesuarı bile taşlar ve incilerle süslediğiniz zaman göz alıcı bir şeye dönüşebiliyor. Özellikle dağıkık toplanmış bir gelin topuzuna eşlik eden kalın saç bantları, kendinden bolca süslü,taşlı ve pullu olduğundan bu stilde ufak bir tektaş küpe çok sadece bir zincir veya inci kolye ile kombin oluşturulmalı gelinliğin de fazlaca taşlı ve pullu olmadığından emin olunmalıdır. Aksi halde çingece çalar kürt oynar misali her aksesuar ayrı telden çalacak ve kavram karmaşasına sebep olacaktır. kalın süslü taçları sade dantelli bir gelinlikle kombinlemenizi tüm moda otorileri önermekte.

Büyük Kalın Saç Bandı

Büyük Kalın Saç Bandı

 

 

2- Gelin Saçlarında 3D Çiçekler

Gelinliğin boylu boyunca uzanan kuyruğuna veya eteğine işlenen 3d çiçekler gibi gelinlerin saçlarını da bu çiçeklerle süslemek bu sene çok trend. Yeni ve eğlenceli çiçekli saç aksesuarı baharda resmen çığlık atıyor. Hafif dalgalı saç yada dağınık bir topuz üzerine serpilmiş 3d çiçekler meraklı gözleri üstünüze çekeceğine eminim.

3d Çiçek aksesuar

3d Çiçek aksesuarlu gelin tokası

3- Taşlı Tokalar

Gelinler İçin Klipsli Tokalar? Evet Lütfen! önceki trend yazılarımda bahsettiğim gibi 90 ların saç aksesuarı klipsli tokalar biraz ışıltı yada inci ve zarif detaylandırma sayesinde düğüne yakışır bir hale geldi. İster büyük boy kullanın ister aşağı yukarı takın her halükarda ışıltısı çevrenizdekileri cezbedecek. Klipsli taşlı tokalarda yaprak detayları, tüy veya çiçek motifleri görebilirisniz. Taşlı ve klipsli tokaları mutlaka saten veya ipek gelinliklerle ve sıkı bağlanmış balerin topuzlarıyla kombinleyin. Saten ve ipeğin ışıltısı ile taşlı tokanın ışıltısı birbirini tamamlayacak ve ortaya bir bütünlük çıkacaktır.

Klipsli toka

Şık bir Balerin topuzu ile takılan taşlı Klipsli tokalar.

4-Şapkalar

Gelinlerin şapka trendi konuklara şapka çıkartacak! Bir düğün için beklenmedik bir saç aksesuarı gibi görünse de modaya uygun görünmek için takıntılı olduğumuzdan kesinlikle deneyeceğimize eminim. Düğünde olmasa da nikah töreninizde, özellikle geniş bir salonda veya yeşillikler içinde planlayacağınız bir nihak partisinde geniş kenarlı büyük şapka yada üstünde tüyler olan bir şapka takabilirsiniz. Geniş kenarlı gelin şapkaları kesinlikle gelinlikle kombin olmalı; dokusu, kumaşı ve rengi örtüşmelidir. madonna yaka gelinlikle de gelin şapkasını kombinlemek için ideal bir modeldir. Şapka ile kombinlenmiş gelinliğinize inciden başka aksesuar takmayın. İnci bir kolye, inci küpe veya gelinliğe takılan bir broş şıklığınızı tamamlayacak ve kombininizle “wowww” dedirtecektir.

Gelin Şapkası

Gelin Şapkası

5- Pastoral Çiçekli Taçlar

Bana göre düğünde görünüşünüze romantik bir dokunuş yapacak olan tek aksesuar çiçekli taçlardır. İster çiçekli ister incili isterseniz parıltılı kullanın her modeli ayrı bir derinlik ve duygu katacağından karar vermek zor olacaktır.

Gelin tacı çiçekli

Gelin tacı çiçekli

O günün yıldızı sizsiniz. İster romantik bir gelin olun ister çılgın; kendinizi prenses gibi süsleyin veya bir rock yıldızı gibi giyinin; gelin olurken dikkat etmeniz gereken tek şey kendiniz olmanızdır. Dönemlik moda trendleri, güncel aksesuarlar, sıradışı ama modası çabuk geçecek takılar o günlük güzel görünse de düğün gününüzden 20 yıl sonra fotoğraflara baktığınızda gözünüze güzel gelmeyecektir. Bu sebeple gelinler olabildiğince klasik detayları modern çizgilerle birleştirmeli ve incinin asaletinden, dantelin saflığından veya ipeğin elegantlığından vazgeçmemelidirler.

Gelinlere şimdiden mutluluklar…

    Yorumunuzu Yazın