Genel Güncel Lifestyle Moda

Maske ve Maske Askısı Kullanımı

11 Haziran 2021

Herkese merhabalar…

Maske takarken nelere dikkat etmeliyim?

Nerelerde maske takmam gerekiyor ?

Off maske takarken de stilimi asla yansıtamıyorum!!

Bu cümleler bir yerden tanıdık geliyorsa şu an tam da doğru yerdesiniz diyorum ve  hiç uzatmadan yazıma geçiyorum…

 

Pandemi Sürecinde Tıbbi Maske Kullanımı

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs salgını kapsamında alınacak önlemler; maske, mesafe ve temizlik olarak vurgulandı.

Yeni corona virüsün solunum yolu enfeksiyonu yapan bir virüs olduğu belirtilerek, virüsün; hasta kişilerin öksürme ya da  hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer kişiler tarafından solunmasıyla, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaştığı kaydedildi.
Buna istinaden covid19 salgını ile birlikte hayatımıza dahil olan ve neredeyse olmazsa olmazımız haline gelen maskenin kullanım koşullarını daha yakından inceledik ve maske kullanmayı daha çekici hale getirebilmenin yollarını araştırdık.

 

Kimler, Nerelerde Tıbbi Maske Kullanmalıdır?

Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı, tat ve koku kaybı veya hastalık semptomlarından herhangi birinin gelişmesi durumunda hemen tıbbi maske takarak, en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Yeni koronavirüs hastalığı tanısı veya şüphesi olan bir kişinin bakımını yapıyorsanız veya vaka ile temasta bulunduysanız mutlaka tıbbi maske takmalısınız. Ev izolasyonundayken çeşitli nedenlerle dışarı çıkmak zorunda kalırsanız evden çıkarken mutlaka tıbbi maske takılmalıdır. Ev izolasyonundayken evin ortak alanlarını kullanırken mutlaka tıbbi maske takılmalıdır. İnsanlarla yakın temas halinde olduğumuz her ortama girmeden önce tıbbi maske takılmalıdır.

 

Tıbbi Maske Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Öncelikle maskeyi takmadan önce eller en az 20 saniye boyunca su ve normal sabun ile yıkanmalıdır. Tıbbi maskenin burun, ağız ve çeneyi içerisine alan ön kısmına hiçbir şekilde dokunulmaması gerekir.
Kazara dokunulur ise eller en az 20 saniye boyunca  su ve sabun ile yıkanmalı. Veyahut alkol içerikli el antiseptiği ile dezenfekte edilmesi gerekir.

 

 

 

Tıbbi maske kullanımı esnasında kirlenir, nemlenir ya da yırtılırsa hemen yenisi ile değiştirilmelidir.

Tıbbi maskeler tek kullanımlık, kişiye özeldir ve kesinlikle ortak kullanıma uygun değildir.

Tıbbi maskeniz kısa süreli kullanıldığında kirlenmediği düşünülse dahi kesinlikle tekrar kullanılmamalıdır.
Kullanılmış maskeler temas edilen yerlerde bırakılmamalı. Tek kullanımlık bir poşete konulup o şekilde çöpe atılmalıdır.

 

Maske Kullanımı Nasıl Daha Çekici Hale Getirilebilir?

Maske Askısı Nedir?

Maske Askısı Nasıl Kullanılır?

Yazımızın başından itibaren de anlaşıldığı üzere maske kullanımı Covid19 salgınından korunmak için hayati önem taşıyor.
Malesef kullanımı hepimizi fazlasıyla zorlayan maskeleri önümüzde ki yaz aylarında takmak daha da zor hale geliyor.
Yaz günlerin de elbisemizi giyinip misler gibi yaptığımız makyajımızın üzerine maskeyi takmayı asla istemediğimizi gizleyemiyoruz. Pekii hem maske takıp virüsten korunayım hem de tarzımdan ödün vermeden daha cool bir görüntü elde edeyim diyenler burada mı?

Peki, tıbbi maske kullanımı sırasında hem kolaylık sağlayıp hem de daha şık bir görüntü elde edilebileceğini biliyor muydunuz?
Birbirinden şık renk ve modellerden oluşan maske askıları ile bu kolaylığı ve şıklığı yakalamanız mümkün! Nasıl mı?

New Obsesions maske askıları göz alıcı tasarımları ile trend olmaya devam ediyor

Maske askısı, tıbbi maskelerin kulağa takılan bölümüne takılarak kullanılan aksesuar çeşidi olarak hayatımızda yerini aldı. Farklı tasarım ve çeşitleri ile göz dolduran maske askıları, tıbbi maske kullanımını daha cool ve sevimli  hale getirdiği gibi maskeliyken de maske askılarımız ile tarzımızı yansıtmamıza imkan sağlıyor.
Tıbbi maskenin kullanım koşullarında da bahsedilen, maskeye dokunmadan kullanma kolaylığını maske askıları ile sağlamak çok daha mümkün. Tıbbi maskeyi yüzümüze takıp, çıkartırken maskeye teması azaltan ve bir o kadar da kaliteli kullanım ve görüntü sağlayan maske askıları bu imkanı bize sunuyor. Maskenizi kısa süreliğine çıkarmanız gerektiğinde, boynunuzda asılı kalmasını sağlayarak  tıbbi maskenizi temastan koruma kolaylığı da sağlıyor.

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini ve bu sürecin getirdiği zorunlulukları bizler için daha iç açıcı kılan ve güzelleştiren her şeyi sevgiyle kucaklıyor ve sağlıkla bu dönemi atlatmayı diliyoruz.

    Yorumunuzu Yazın