Dövme Modelleri Geçici Dövme Lifestyle Moda

5 dakikada Cadılar Bayramı Temalı Partiye Hazırlanın

20 Eylül 2019

Son yıllarda ülkemizde de kutlanmaya başlayan Avrupa geleneği Halloween yani Cadılar Bayram’ı geldi çattı. Her sene 31 Ekim’de kutlanan bu bayram yılın en korkunç gecesi olarakta adlandırıyor. Umarım Bal kabaklarını oymuş, kıyafetlerini hazırlamışssındır. Şahsen benim aklıma türlü türlü korkunç fikirler geliyor. Gecelerin uzadığı , günlerin üşüdüğü zaman anlıyoruz ki Cadılar Bayramı yaklaşıyor. Bu çok eski ve gizemli köklere sahip bayramda insanlar plastik dekorasyonlar , kostümler ve partiler hazırlayarak çılgınlar gibi eğleniyor. Cadılar Bayramını bir çok şekilde geçirebilirsin.Ürkütücü olaylardan uzak durmak , ama genede korkmak istiyorsan arkadaşlarınla eve takılıp korku film kuşağı izleyebilirsiniz. Özel bir kostüm giyip bir partiye katılabilirsin veya son yılların gene modası olan ki benim hiç sevmediğim korku odalarına arkadaşlarınla gidebilirsiniz. Hiç tavsiye etmem.Aklımıza ihtiyacımız var. Değil mi?

Ben şimdiki yazımda partiye giderken nasıl hazırlanmamız , nasl bir kostüm seçmemiz veya makyaj yapmamız üzerine bazı tavsiyeler vereceğim.

İlk Adım Kıyafet Seçimi ve makyaj ,

Muhtemelen en zorlanacağınız kısım bu olacaktır.Öncelikle , kıyafet için hazır kostümler yerine kendiniz bir kombin yapmayı deneyin. En kolay taklit edebileceğiniz , siyah deri, uzun, dar bir elbise giyerek vampir ,düz siyah bol elbise giyerek cadı, yada fazlasıyla yırtık bir kot, üzerine kırmızı kan lekeleri yaptığınız yırtık bir tshirt ayağınızada tek bir ayakkabı giyerek zombi , bembeyaz dantel bir elbise giyerek ise ölü gelin olabilirsiniz. Bu kıyafetleri tamamlıyacak olan en önemli unsur makyajdır. Bunu da bir çok makyaj sitesini örnek alarak yapmaya çalışabilirsiniz.

Zombie Gorunum

Zombie Gorunum

 

İkinci Adım Aksesuarlar,

Aksesuarlar bir kıyafeti bütün yapan şeylerdir. Burada da bütünlüğü sağlamak için size bazı aksesuarlar göstereceğim. Birinci adımda bahsettiğim fikirleri baz alarak bazı aksesuarları bu fikirlerle kombinleyeceğim. Vampir olmak isterseniz boynunuza kalın bir choker kolye takabilirsiniz. Cadı için en güzeli, New Obsessions cadılar bayramı özel yüz taşları , bunlar o kadar pratik ki çok makyaj gerektirmiyor. Ölü gelin olmak isterseniz gene sayfamızdan gelin şapkası alarak, görünümünüzü bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üçüncü Adım Makyaj,

Makyaj Cadılar bayramında en önemli unsurdur. Kıyafetinizi giymiş , temanız hazırsa eğer, makyajınızı bu temaya uydurmanız gerekmektedir. Bol koyu makyaj smokey gözler yapabilir ve gizemli görünebilir yada bol bol pudra ve kırmızı kullanarak kendinizi ölü gibi gösterebilirsiniz.

Ojebeni instagram

Ojebeni instagram

 

Dördüncü Adım Geçici Dövme,

Görünüşünüzü son olarak üst seviyeye geçiçi dövmelerle taşıyabilirsiniz. Bir çok dövme temanıza uygun olacaktır. Dövme özünde mistik bir görünüm sağlar o yüzden fazla uğraşmanıza gerek yok . Eğer uygun bir şekil seçerseniz anlatmak istediğiniz görünüşü hemen yakalayabilirsiniz.

Bu kısaca anlattığım dört adımı da hakkıyla yerine getirince görünüşünüz hakkında neler yapabileceğiniz sizi hayretlere düşürecektir. Bir kadın bir parça samandan bile sanat eseri yaratabilir. Bol Korkulu Cadılar Bayramı dileğiyle….

    Yorumunuzu Yazın