Moda Takı

90’ların Trendi Choker Kolyeler Ortalığı Kasıp Kavuruyor

9 Ekim 2019

90’lı yıllarda bir çok Hollywood ünlüsünün favori aksesuarı olan choker kolyeler (tasma kolyeler) tekrardan trend oldu ve son bir kaç yıldır ortalığı kasıp kavuruyor.

Choker kolye ile ilk defa tanışacaklara biraz nostalji rüzgarı estirelim ve 90’lı yıllarda filmlerde kullanılan choker kolyeleri biraz daha yakından tanıtalım.

Leon Mathilda Choker Kolye

Leon Mathilda Choker Kolye

Türk televizyonlarında Sevgini Gücü: Leon adıyla yayınlanan Leon filminde, ki başrollerini Jean Reno ve Natalie Portman oynadı, Nathalie Portman henüz daha bir çocuk oyuncuyken tabi burada film 1994 yılında çekildi, resimde gördüğünüz siyah bant şeklinde önünde güneş kolye ucu bulunan tasma kolyeye choker kolye deniyor ve 90’lı yıllarda, aşağı yukarı her ünlünün böyle bir fotoğrafının var olduğunu bilmenizi isterim.

Geçmişte moda olan bir çok aksesuarın bir zaman sonra tekrar moda olması artık çok garipsenmiyor ve son zamanların trend kolyesi ise choker kolyeler oldu. Choker kolyeler, hem sade olmak isteyen bayanlara hem de ışıl ışıl, tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyen bayanların da tercihleri arasında yer alarak tam bir kurtarıcı aksesuar olmakta.

Choker kolyenin her türlü kıyafetle kombinlenebilir olması onu tartışmasız en sevilenler arasına koydu, peki bu kombinler ne şekilde olmuş gelin hep beraber bakalım…

Choker Kraliçesi Rihanna

Rihanna ve Choker Kolyesi

Rihanna ve Choker Kolyesi

Choker kolyenin yükselişinde neredeyse Rihanna’nın payı var desek yalan söylemiş olmayız, günlük yaşamında, davetlerde, galalarda kısacası Rihanna, Choker kolyesini takmak için her türlü fırsatı kaçırmıyor diyebiliriz. Görüldüğü gibi şık siyah bir elbise ve bir çok farklı kolye çeşidi, tabi ki en başta choker kolyesi, alın size stil ikonu.

Kim Kardashian ve Wrap Choker Style

Kim Kardashian Wrap Choker Style

Kim Kardashian Wrap Choker Style

Choker trendini yükselten bir kişi daha varsa oda Kim Kardashian ve Kardashian kadınlarıdır. Resimde gördüğünüz gibi siyah baştan çıkarıcı bir kıyafet ve biri siyah choker kolye, diğeri altın sarısı kolye ile kombin işi tamam ve tüm gözler üzerinizde…

Gigi Hadid ve Choker Tasma Kolyesi

Gigi Hadid Choker Kolye

Gigi Hadid Choker Kolye

Derin v yakalı bir kıyafetle üzeri taşlı bir choker kolye, sizi gecenin yıldızı yapmaya yetecektir. Hem sadelik hem de şıklığın bir arada olmasını sağlayan tasma kolyeler tam bir iş bitirici.

Selana Gomez ve Gigi Hadid Choker Kolye Stilleri

Choker Kolye Takan Ünlüler

Choker Kolye Takan Ünlüler

Choker kolye trendini şahlandıran ünlüler kervanına Selana Gomez ve Gigi Hadid’den yeni tarzlarla destek devam ediyor. Geniş bant choker kolye ve ince bant choker kolyelere alternatif olarak ışıltılı ve taşlı choker kolyeler, geceye ve kıyafetinize göre çok kolay bir şekilde kombin yapmanıza müsait.

Bonus: Erkek Choker Kolye Modası 
Erkek Choker Kolye Modası

Erkek Choker Kolye Modası

Choker kolyeleri sadece bayanların taktığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, 90’lar da erkekler bu tarzdan uzaktı ama zaman değişti ve erkekler de kombinlerinde choker kolye tarzını kullanmaya başladı. Bir çok choker kolye modelinin olması ve klasik kolyelerden çok uzakta bir tarza sahip olması, tasma kolye trendinin daha uzun yıllar devam edeceğini gösteriyor.

Choker kolye trendi devam ederken sizler de kendi tarzınızı oluşturmak istiyorsanız o zaman sitemiz deki choker kolye modellerine bir göz atmanız da yarar var…

New Obsessions Choker Kolye Modelleri

 

    Yorumunuzu Yazın