Genel Güncel Takı

Renkli Akrilik Yüzükler

7 Temmuz 2021

2021 Yaz Sezonunun Renkli Fenomeni Akrilik Yüzükler;

 

Renk uyumuna bakmadan akrilik yüzüklerinizi bir arada takabilirsiniz.

Sezonun trend aksesuarının başında parmakları renklendiren akrilik chunky yüzükler gelmeye başladı. Eğer siz de aktif sosyal medya kullanıcıysanız, pinterest, instagram veya tiktok gibi platformlar boyunca kullanıcıların parmaklarını saran renkli, akrilik- plastik yüzükleri görmüşsünüzdür. Evet, evet hani o eğlenceli, tatliş yüzüklerden bahsediyorum. Eğlenceli ve biraz çocuksu olan lucite stiller, swarovski kristalleri, değerli taşlar, kalp şekiller, ayıcıklar, love yazısı veya hug me yazısı gibi dekoratif süsler içerir; büyüktür, oval ve dikdörtgen şekillerdedir. Çoğu zaman kullanıcılar, eskiden Ring Pops ile yapılandan farklı olarak, farklı renk ve şekillerde birkaç yüzük  bir arada takıyor ve chunky yüzük çılgınlığı şeklinde sosyal medyada çok renkli görsellere imza atıp bol bol like alıyorlar. Bir göz atın bakın hug me yüzükler, jelibon yüzükler veya gökkuşağı figürlü renkli yüzük paylaşımları nasıl da fazla

Aslında trend tamamen yeni değil. Özellikle TikTok’un bu yıl gerileme trendini popülerleştirmesinden önce, niş butiklerde Maryam Nassir Zadeh ve Jane D’arensbourg’un cam üfleme stilleri biçiminde reçine yüzükleri 300 doların üzerinde bir fiyata satılıyordu. Yüksek kaliteli malzemelerle yapılmış olmalarına rağmen, pek çok insan için erişilebilir değildi .

Dev Chunky akrilik yüzükler sade bir jean ve basic bir t-shirt ile kombinlenebilir.

Akrilik yüzüklerde genellikle birbirine kontrast renkler kullanılıyor.

Bunu bilen kullanıcılar, bir DIY hareketi başlattılar. Genç girişimciler kendileri yüzükleri yapıp satmaya başladılar hatta bir videoda girişimci bir genç “Bir lise öğrencisi olarak, gençlerin o kadar parası olmadığını anlıyorum, bu yüzden onları 8.97 dolara satacağım” diyor. Yalnız o da değil. Tonlarca başka Z kuşağı da reçine, plastik, kil ve lucite yüzükler yapıyor ve bunları bir çok sosyal medya platformların da satmaya devam ediyor. TikTok’ta #resinrings 5,6 milyondan fazla izlenmeye sahipken, #plasticrings neredeyse 200.000 izlenmeye sahip. #Clayrings – başka bir halka trendi – 14,2 milyon izlenmeye sahip.

Miley Cyrus, Dua Lipa ve Bella Hadid, Kylie Jenner gibi ünlüler, ifade halkası trendini platformun ötesine taşıyor. Çarşamba günü, moda arama motoru Lyst , plastik halkalara olan ilginin Ocak ayından bu yana arttığını bildirdi. Siteye göre, “reçine yüzükler” için yapılan aramalar, en sık kullanılan anahtar kelimelerin “tıknaz” ve “kalın” olmasıyla birlikte, aylık %28 arttı. Anahtar kelime için sayfa görüntülemelerinin Şubat ayının başından bu yana %19 artmasıyla “renkli yüzükler” de hızla çoğalıyor. Bulgularına göre en çok aranan renkler neon yeşili, sıcak pembe ve sarı.

90’ların modası Plastik-akrilik yüzükleri günümüze taşıyıp her sosyal ortamda paylaşan ünlülerden biri de Bella Hadid.

Pop yıldızı Dua Lipa da renkli akrilik yüzük ve akrilik takılar çılgınlığına tüm tarzıyla uyanlardan ve bu trendin öncülerinden.

Krem renkli akrilik yüzükler de daha sade bir tarzı olanların seçimi

Lipa ve Hadid’in yüzükleri Barselona merkezli marka La Manso’ya ait . Marka, büyükannesinin yüzük koleksiyonundan ilham alan Adriana Manso tarafından üç yıl önce kuruldu. Web sitesinde, “Kokteyllerinizde boy göstermek, süpermarket kuyruğunda karşıkaşmak, spor salonunda terlemek veya havuzda yüzmek istiyoruz” yazıyor. “Her zaman ve her durumda ilgi odağı olmaya söz veriyoruz.” Manso’nun lüks mücevher alışverişinin masraflarını ve “karatlarını” alma hedefi – yüzüklerini 55 ila 80 dolar arasında satıyor, bu ucuz sayılmasa da diğer tekliflerin bazılarından daha uygun olduğu açıkça görülüyor.

New Obsessiıbs akrilik yüzük koleksiyonunda canlı renklerin yanında kontrast pastel tonları da kullandı

Daha önce mevcut olan şeker benzeri  kadın yüzük seçeneklerinin Z kuşağının çoğu için ulaşılmaz olduğu göz önüne alındığında, gençlerin daha erişilebilir alternatifler için arayışa girdiğini görüyoruz. Ve New Obsessions yüzük koleksiyonu ile her kesim tarafından erişilebilir durumda olan akrilik chunky yüzükler popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Plajlarda, cafelerde,  alışveriş merkezlerinde kısaca akla gelen her yerde rengarenk akrilik yüzüklerle neşe saçan parmaklara denk gelmeye devam edeceğiz.

New Obsessions Pembe Akrilik yüzük 2021 yazının en trend aksesuarlarından.

    Yorumunuzu Yazın