Dövme Modelleri Geçici Dövme

Angelina Jolie’nin Dövmeleri Ve Anlamları

24 Eylül 2019

Angelina Jolie deyince, çarpıcı dövmeleri olan, insani yaklaşımlarıyla herkese ilham olmuş ve birden fazla dalda isim yapmış, başarılar kazanmış bir star aklımıza geliyor hemen. Ama bu yazım sadece dövmeleriyle ilgili olacak. Angelina Jolie’nin dövmelerinin her biri benzersizdir. Hepsi geçmişinden veya şimdiki hayatından derin mesaj taşır ve onun kişiliğini yansıtırlar. Angelina Jolie sürekli olarak dövmelere olan sevgisi nedeniyle haberlerde yer aldı. Vücudunun her yerinde bir den fazla dövmesi olan Angelina, kendini dövmeleriyle ifade eden bir aktivisttir. Genelde film çekimleri sırasında tüm dövmeler makyaj kullanarak kapatılıyor.

Angelina Jolie’nin 20 den fazla dövmesi var içlerinden en çok popüler olan 10 tanesi ve anlamları şöyle;

1- Thai Kaplanı Dövmesi
Bu onun en popüler dövmelerinden biridir ve özgür ruhu temsil eder. Bu dövmeyi Angelina 2004′ te Tayland gezisinde hikayesini duyup çok etkilendiği için beline yaptırmış. Bu dövme geleneksel Thai tarzındadır. Elle ve iğnelerle yapılmış ve dövmenin üzeri eski ilahilerle tamamlanmış.

Angelina Thai Kaplani Dovmesi

Angelina Thai Kaplani Dovmesi

2- Haklarını Bil Dövmesi
Hepimiz Angelina Jolie’nin insan hakları savunucusunu olduğunu biliyoruz. Boynunun dibine yaptırdığı bu dövmede de bunu açıkça belirtmiş.

Angelina Haklarini Bil Dovmesi

Angelina Haklarini Bil Dovmesi

3- Arapça Dövmesi
Angelina’nın sağ ön kolunda irade gücü anlamına gelen arapça yazılı bir dövme vardır. Bu dövmeyi eski kocası Billy Bob Thornton için yaptığını söyleyenler var ama kendisi hiç bir zaman kabul etmedi.

Angelina Arapca Dovme

Angelina Arapca Dovme

4- Coğrafi Kordinatlar Dövmesi

Angelina herkese ilham verecek bir anne ve bu dövmenin de ailesi ve çocuklarıyla alakalı çok güçlü anlamları var.
N11 ° 33 ′ 00 ″ E104 ° 51 ′ 00 ″    – Kamboçya dövmesi en büyük oğlu Maddox’a adanmıştır.
N09 ° 02 ′ 00 ″ E038 ° 45 ′ 00 ″ – İkincisi kızı Zahara için Etiyopya’yı temsil eder.
S22 ° 40 ′ 26 ″ E014 ° 31 ′ 40 ″    – Üçüncü dövme, Namibya’da doğan kızı Shiloh’a adanmıştır.
N10 ° 46 ′ 00 ″ E106 ° 41 ′ 40 ″    – Dördüncüsü, Vietnam’da doğan oğlu Pa için.
N43 ° 41 ′ 21 ″ E07 ° 14 ′ 28 ″        – Beşinci ve altıncı, Fransa’da doğan ikiz çocukları Knox ve Vivienne içindi.
N43 ° 41 ′ 21 ″ E07 ° 14 ′ 28 ″        – Son koordinat Brad Pitt’in doğum yeriydi.

Angelina Kordinat Dovmesi

Angelina Kordinat Dovmesi

5- Romen Rakamı Dövmesi
Sol iç kolunda bulunan, romen rakamıyla yazılmış 13 rakamı hayırlı bir sayı olarak kabul edilmez. Angelina bunu dövme olarak yaptırarak bir kez daha kişiliği olan asiliğini bize göstermiş oldu.

Angelina Romen Rakami Dovmesi

Angelina Romen Rakami Dovmesi

6- Billy Bob Dövmesi
Billy Bob dövmesi Angelina’nın ilk dövmelerinden biriydi. Bu siyah beyaz dövme çok barizdir ki eski kocası için yapılmıştır. Boşandıktan sonra Angelina dövmesini çocuklarını temsil eden başka bir tasarımla değiştirdi.

Angelina Billy Bob Dovmesi

Angelina Billy Bob Dovmesi

7-Budist Yazıtı Dövme
Üst Sırtında bulunan bu dövme Kamboçya da doğan büyük oğlu Maddox Chivan Jolie-Pitt onuruna yapılmış. Anlamı ise “Düşmanlarınız sizden uzaklaşsın. Zenginlik edinirseniz, onlar her zaman sizin olabilir. Güzelliğin Apsara’nın olacak. Nereye giderseniz gidin, birçoğunuz sizi dört bir yanda satacak, sizi hizmet edecek ve koruyacaktır ” dır.

Angelina Budist Yazit Dovmesi

Angelina Budist Yazit Dovmesi

8-Khmer Yazıtı Dövme

Anjelina Jolie’nin sırtında, çelik çubuklar ve çelik iğne kullanılarak eski bir keşiş tarafından yapılan karmaşık tasarım Khmer yazıtı var. Dört kıta ve dört element su, rüzgar, ateş ve toprağı temsil ediyor.

Angelina Khmar Dovmesi

Angelina Khmar Dovmesi

9-Girdap Dövmesi

Bu dövme Angelina’nın sol üst kolunda bulunuyor. Budist dinine göre bu sembol kutsal sayılıyor ve kara güçlere karşı bir kalkan oluşturduğuna ve kullanıcıya şans getirdiğine inanılıyor.

Angelina Girdap Dovmesi

Angelina Girdap Dovmesi

10-Bileğindeki H harfi

Angelina’nın sol el bileğindeki “H” harfini kardeşi James Haven a adamıştır. Norveç te yaygın bir dövme tarzıdır. Bir çok insan o harfin eski kocası Timoty Hutton olduğuna inanıyor.

Angelina H Harfi Dovmesi

Angelina H Harfi Dovmesi

 

Sizlerde Angelina Jolie’nin dövmelerine benzer geçici dövmeler yapmak isterseniz aşağıda bıraktığım linkleri bir inceleyin isterseniz.

    Yorumunuzu Yazın