Genel

En Güzel Atatürk İmzası Dövmesi ve Atatürk Dövmesi Modelleri

14 Eylül 2019

ATATÜRK KİMDİR?

Mustafa Kemal Atatürk’ü hiç görmesekte, tanıma şerefine ulaşmamış olsakta bu soru bizim için en kolay sorulardan biridir. Biz O’nunla büyüdük, O’nunla okuduk , çalıştık. O hep yanımızdaydı gerek ilkeleriyle olsun gerek bize sağladığı imkanlarla. Eğer ki onu tanımak için hiç bir uğraş göstermediyseniz, kafanızda oluşan bu soruya yanlış cevaplar verebilirsiniz. Ulu Önder Atatürk “Türklerin Babası”ydı. Bir çok isim ile anılırdı. Bunlardan bazıları “İslam Dünyasının Kahramanı” ” Doğunun Kahramanı” “Hürriyet Şampiyonu” gibi isimlerdi.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 19 MAYIS 1919 da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattı ve tarihin akışını değiştirdi. Savaştan sonra Türk milletimizi bağımsızlık mücadelelerinde zafere taşıyan onun kuvvetli ilhamıydı. Muhteşem iradesiyle otoritesini geri kalmış yenilmiş bir imparatorluğu yeni ve sağlam kimlikli bir cumhuriyete dönüştürmek için kullandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinen bazı kişisel özelliklerinden bahsedersek , herkesinde bildiği gibi , çocukları çok severdi. O Yüzden 23 Nisan’ı Çocuk bayramı olarak kutluyoruz. Gençleri ve sporcuları severdi. Her konuşmasında gençlerin Türkiye için önemini vurgulardı. Kurtuluş savaşını başlattığı 19 Mayıs’ı ise Gençlik ve Spor Bayramı ilan etti. Yenilikleri severdi. Modern ve ileri görüşlüydü. Bir çok yatığı yeniliği yapmasaydı şimdi ne halde olurduk diye düşünmeden edemiyorum. Her kitap Okuduğumda her sokakta yürüdüğümde onun biz Türk Milleti için ve biz Türk Kadınları için neler yaptığını düşünerek minnet duyuyorum.Çok büyük bir hayvanseverdi. Atlara çok meraklıydı fakat köpekler onun için farklıydı.En bilineni Fox adlı köpeğiydi. Fox’u Yalova Kaplıcalarına gittiğinde bir sabah yürüyüşü yaparken , bir seyyar fotoğrafçının yanında gördü ve çok sevdi. Seyyar fotoğrafçı köpeği hediye etmek istedi ama Mustafa Kemal Atatürk kabul etmedi parasını verdi. O günden beri Fox Atatürk’ün en yakın arkadaşı oldu.En sevdiği yemek kuru fasulye ve hepimizin bildiği gibi enginardı. Rakısını beyaz leblebi ile içmeyi severdi.
5 kardeşi vardı. Fakat onlardan 3 ünü hiç tanımadı. Fatma Ömer ve Ahmet o daha doğmadan küçük yaşta ölmüştü. Mustafa Kemal Atatürk ailenin 4. çocuğuydu. Makbule kardeşi Atatürk’ten 4 yaş küçüktü. En sevdiği kardeşi Naciye’ydi. Fakat oda Atatürk çok küçükken ölmüş.Uykuyu hiç sevmezdi. Gençliğinde de günlerce uyumadan çalışırdı. Uykuyu ömürden çalan bir illet görür, bilim adamlarının ilerde buna çare bulacağına inanırdı. Durmadan okurdu. Saatlerce günlerce okurdu. Hayatının son yıllarında rahatsızlığı yüzünden gözleri çok yaşarırdı. Bu onu okumadan alıkoymaz şeritler halinde kestiği bez parçalarını kullanır , okumaya devam ederdi. Bazı kaynaklara göre 2000-3000 kitap okuduğu söylenir , ama bu kitaplar arasında en sevdiği Reşat Nuri Güntekin’in  Çalıkuşu eseri idi. Kitabı yanında taşır her boşlukta bir sayfa açar, okurdu. Ben Ulu Önder Atatürk’ün hakkında hepimizin bildiği başarıları değil bazı bilmediğimiz güzel özelliklerini paylaşmak istedim.
Her 10 Kasım’da içimiz buruk gözlerimiz yaşlı Anıtkabir’de andığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti için yaptıklarını anlatmaya bu blogdaki sayfalar yetmez.Ben Küçükken her 23 Nisan’ı , her 19 Mayıs’ı kalabalık bir şekilde stadyumlarda kutlardık. Biz Atatürk’ün çocukları şarkılar söyler , dans eder , bize armağan ettiği hayatımızı kutlardık. Özgürlüğümüzü kutlardık.
Her ne kadar minnetimizi göstersek yetmez. Önümüz 10 Kasım Ulu Önderimizi anmak için Atatürk imzalı dövmelerimizi yapalım(Bu dövmeler belki geçici olsada bizim sevgimiz hiç geçmez) , bayraklarımızı alalım ve Türk Milleti gençliğinin gücünü tüm dünyaya haykıralım. O görkemli  İmzasını silüetini üstümüzde taşıyalım.

Ataturk Imza Gecici Dovme

Atatürk İmza Geçici Dövme

Atatürk Siluetleri Geçici Dövme

Atatürk Siluetleri Geçici Dövme

Sizler için en güzel Atatürk Dövmesi modellerinden olan Kemal Atatürk Dövmesi ve Atatürk İmzası Dövme modellerini bir araya getirdik. Beğendiğiniz Atatürk geçici dövme modelini satın almak için aşağıda ki linkleri kullanabilirsiniz.

Atatürk Silüetleri Geçici Dövme

Atatürk İmzası Geçici Dövme

    Yorumunuzu Yazın