Genel Moda

Bandana nasıl kullanılır? 5 Trend yolu.

8 Temmuz 2019

Bandana Kullanmanın 5 Trend Yolu

Yaz aylarında tercih edilen en kullanışlı aksesuarlardan biri de bandanalar. Özelikle tamamen pamuktan yapılan ve şal desenli, sıcak renkli bandanalar 2019 yazının en trend ürünleri arasında.

Genellikle 50 cm boyutunda kare şeklinde olan, pamuklu kumaştan üretilen bu joker aksesuarların 2019 yılında en favorileri ise kırmızı şal desenli bandanalar. Bunun yanında siyah şal desenli bandanalar, lacivert veya yeşil olanlar da tercih edilenlerden.

2019 yılında sokak modasının yıldızları ve ünlüler stillerinde bandanaya daha çok yermeye başladılar. Bu yaz senin de  bandanayı  kullanmayı deneme zamanın.  Şimdi gelsin bandana hakkında merak edilenler.

Bandana nasıl kullanılır?

2019 yılının en trend bandanaları ve kullanım stilleri neler?

Stilime uygun bandanayı nasıl seçerim?

1- Choker Stili Bandana kullanımı:

Genellikle 50cm\50 cm kare şeklinde olan bandana önce üçgen şeklinde sonra da uzun baklava dilimleri şeklinde katlanarak uzun kenardan yaklaşık 6 cm kalınlığında parça elde edilir. Bu parça boyuna kolye gibi takılarak yan taraftan düğüm yapılır. Böylece boğazınızda tasma kolye şeklinde bir aksesuar elde edilir.

Tasma şeklinde bağlanan bandana stili özellikle denim ve deri ceketlerin içine, yakası açık erkek yaka gömleklerle tercih edilmelidir. Şal desenli bandanalar ise bu görünüme etnik bir stil katar.

Bandana nasıl kullanılır?

Gömlek ile kombinlenen tasma stili bağlanmış siyah şal desenli bandana.

Gigi Hadid’in stili newobsessions siyah bandana.

 

Bandana nasıl kullanılır?

Kendall Jenner stili Newobsessions Siyah bandana günlük şort takımına tasma şeklinde takılarak kombinlenmiş.

 

Jenner stili tasma şeklinde bağlanmış siyah bandana

2-Klasik Üçgen-Kovboy stili bandana kullanımı:

Kare şeklindeki bandana 1 eşkenar üçgen oluşturacak şekilde katlanır ve boyuna bu şekilde bağlanır. Klasik üçgen şeklinde bağlama özellikle doğa sporları yaparken veya yakası açık giyilen kıyafetlerle tamamlanabilir. Kovboy stili bağlama olarak adlandırılan üçgen bandana bağlama; kovboy bot-jean ile maxi elbise-kovboy bot ile mini etek-kovboy bot ile tamamlandığında çok etkileyici sonuçlar verir.

Sokak stilinde en çok kullanılan bandana bağlama modeli yine kovboy stili bandana bağlamadır.

 

Deri ceket ile üçgen  kovboy stili bağlanmış bandana kullanımı.

Kovboy stili bağlanmış büyük kırmızı bandana jean ve deri ceket ile kombinlenmiş.

Kovboy stili bandana bağlamada bandana üçgen şekline getirilmelidir.

Kovboy stili bağlanmış Newobsessions lacivert bandana ile bir stil önerisi.

 

3- Saçbandı şeklinde Bandana Kullanımı:

Sıcaktan bunaldınız, şansa çantanızda her zaman taşıdığınız joker aksesuarınız olan bandananız var. Hemen çıkarın ve hem saçlarınıza farklı bir hava katın hem de sırtınızı sıcaktan kurtarın. Bunun yolu çok basit. Kare bandanayı önce üçgen katlayın, ardından yaklaşık 6 cm -tercihe göre daha kalın- şeritler halinde bandanayı katlamaya devam edin. Kumaşın sonuna geldiğinizde saç bandınız hazır demektir. İsterseniz tavşan kulak stili düğümü üstte isterseniz de düğümü altta bağlayarak saç bandı şeklinde bandananızı kullanabilirsiniz. Renk seçimi ise size kalmış. Saç bandı şeklinde bandana kullanımı tüm stillerle kombinleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey, bandana pamuklu değilse hem terletme yapacaktır, hem de saçınızdan kayıp gidecektir. %100 pamuklu kumaştan üretilen Newobsessions bandanalar bu iş için ideal. Hadi şimdi sokak stilinde nasıl kombinlemiş bir göz gezdirelim.

Saçbandı şeklinde bandana kullanırken bandana nasıl katlanmalıdır?

 

Dağınık topuzla kullanılmış saç bandı şeklinde bandana.

Kalın katlanmış bandana ile yapılan saç bandı.

Tavşan kulağı stili üstten düğümlü bağlanmış bandana ile saç bandı kullanımı.

4- Bandana Bileklik ve Halhal Kullanımı:

Kare bandana üçgen şeklinde katlanır ve yaklaşık 4cm’lik ince baklava dilimler halinde katlanmaya devam edilir. Bu şekilde uzun bir bileklik elde edilir. Bileklik ve halhal şeklinde kullanılacak bandanalar ayak bielğini açıkta bırakan mom jeans ile sneaker ve düz renk t-shirtler ile kombinlenmelidir.

Bandanayı ayak bileğinizde halhal gibi veya el bileğinizde bileklik gibi kullanabilirsiniz. İşte size birkaç cool kullanım örneği.

Kısa paçalı mom jeans ve sneakerlar ile ayak bileğinize beyaz bandana bağlayabilirsiniz.

 

 

5- Atkuyruğu Tokası olarak Bandana Kullanımı:

Uzun saçlılar bu konuda çok şanslı. Joker aksesuar olan bandana çantanda ise hemen bir atkuyruğu yapıp saçını farklı biçimde toplayabilirsin. Ve ortaya çıkan stile inanamayacaksın. Tam bir boho kızı. Bandananı atkuyruğunu bağlamak için kullanacaksan açık yakalı veya ince askılı blüzler giymeni tavsiye ederiz. Uzun saçınla aynı boya gelecek düğümle bağlanmış bandana hem kıyafetini tamamlayacak hem de sırtına serin bir nefes aldırıacak. İşte sana bazı stil önerileri.

 

Beyaz Bandana uzun bir toka gibi kullanılabilir.

 

Atkuyruğuna takılmış Newobsessions Beyaz Bandana

 

Not: Öne çıkan görsel Cosmopolitan’dan alıntıdır.

    Yorumunuzu Yazın