Takı

Can Yaman Ve Takıları

24 Kasım 2019

Son zamanlarda en çok ilgi gören aktörlerden biri olan Can Yaman 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul Suadiye’de ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Can yaman ilk oyunculuk kariyerine 2014 yıllarında rol aldığı Gönül işlerinde Bedir karakteriyle adımını attı o günden bugüne 2015 de İnadına Aşk 2016 da Hangimiz Sevmedik 2017 de de Dolunay dizinde baş rollerde oynadı ama bunların dışında 2018 de televizyonlarda ekrana gelen Erkenci Kuş dizinde turnayı gözünden vurdu. Çünkü diğer dizilerdeki stilinden tamamen sapmış tamamen farklı bir tarzda ekranlarda boy gösterdi.

Bu tarzı beğenenler hatta aşık olanlar çoğunlukta , nefret edenler azınlıkta olduğu için herkesin sevgilisi olmayı başardı oynadığı karakteri tam yansıtmayı başarabildiği için ve baş rolü paylaştığı oyuncu arkadaşı Demet Özdemir’le inanılmaz uyuşan kimyası yüzünden bütün izleyenlerin gönlünü fethetti. Gençler bu diziyle ağladılar bu diziyle güldüler. Türkiye de çok tutulan bu dizi yabancı ülkelerde gösterime girdiğinde de aynı etkiyi yaratabildi ve herkesi ekran başına kitlemeyi başardı. Reytingleri resmen alt üst etti.

Ama bu yazımda asıl bahsedeceğim konu Can Yaman’ın başarılarından ziyade hepimizi kendisine hayran bırakan tarzı. Can Yaman, tamamen kıyafetlerine aslında çaba göstermemiş her şeyi üst üste giyip bir şıklık yaratmış gibi görünse de, her giydiği parça birbirini tam anlamıyla destekliyor. Özellikle kullandığı aksesuarlar ve boynundan hiç çıkarmadığı zincir kolyesi, bilezikleri görünümüne ve tarzına mükemmellik ekliyor.

Bu günlük salaş stilinde en çok dikkat çeken nokta rahatlık. Bir bakıma özgür ruhunu ortaya çıkaran, sporcu kişiliğine atıfta bulunan bu tarzı her ortamda kendine artı ekliyor. En çok gri, siyah ve beyaz renkleri tercih eden Can Yaman bunlar dışında gene tüm erkekler gibi daha maskülen ve soluk olan renkler lacivert, mavi , krem ve haki renklerini de kullanmaktan vazgeçmiyor. Genellikle bütün kıyafetlerini deri bir ceketle tamamlıyor. Kıyafetlerinden sonra takı tercihlerine geçersek , her taktığı takının olay olduğunu biliyoruz. En çok boncuklu bilezikleri tercih ediyor ve bunları birden fazla kullanmaktan hiç çekinmiyor. Boynunda ise sade 1 adet zincir ve bu zincirle beraber taktığı motifli çeşitli kolyeler bulunuyor. Bunların içinde en çok beğenilenler arasından bir kaç görsel hazırladım aşağıdan bakabilirsiniz.

Can Yaman’ın bu 4 yıl içerisindeki değişimi hepimizi şoke etti. Bu değişimin yanı sıra kendisi hakkında bilmediğimiz bazı gerçeklerde var bunlardan bazılarını şimdi size anlatayım.

Aslında oyunculuk kariyerinden başka İtalyan lisesini birincilikle bitirdiğini, Hukuk Fakültesinden de dereceyle mezun olduğunu biliyor muydunuz? Kişilik bakımından çok kıskanç birisiymiş ve bunu Akrep burcunun özelliğine bağlıyor. İleri derecede İtalyanca biliyor. Aynı zamanda hepimizin hayalinde olduğu gibi aşçılıkta da çok iyi. En uzun ilişkisi 1 yıl sürmüş ve kendisini aşk adamı olarak görmüyormuş. Bir çok sporla uğraşan Can Yaman omuzları çok geniş olduğundan dolayı asla uygun bir kıyafet bulamıyormuş. Aile bağları çok kuvvetli ailesine bağlı bir insan olduğunu her röportajında belirtiyor ve hepimiz biliyoruz. Dolunay dizisinin yayından kaldırılmasından sonra ekranlarda pek görememiştik bu şekilde dönmesi bütün hayranlarını mutlu etti. Daha öncesinde kısa saçlı olan oyuncu en son uzun arkadan topladığı saçlarıyla kavurdu geçti. Biz bu değişime bayıldık , hepimiz ilham aldık başarıların daim olsun.

Can Yaman Kolye

Can Yaman Kolye

 

    Yorumunuzu Yazın