Dövme Modelleri Geçici Dövme

Çapa Dövmesi Anlamı

5 Aralık 2019

Çok uzun yıllardan beridir çapa dövme olarak, özellikle denizciler arasında yaygın olarak kullanılan bir sembol olmuştur. Bundan dolayı klasikler arasına adını yazdırmıştır. Elbette bu motifi dövme olarak seçmek için illaki denizlerde çalışmanıza yada kaptan olmanıza gerek yok. Şimdi size bu yazımda çapa dövmelerin arkasındaki anlamın ne olduğunu daha iyi anlamak için yardımcı olacağım. Okuduktan sonra, bu yeni bilgilerin ışığında çapa dövmesini kullanmanın iyi bir fikir olup olmadığı konusunda kararınızı rahatlıkla verebilirsiniz.

Ayak Arka Bilek Capa Dovme

Ayak Arka Bilek Capa Dovme

Çapa dövmelerinin ilk bilinen anlamı denizle doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden denizciler , balıkçılar yada herhangi bir deniz kuvvetleri için ikonik bir imajdır. Çapa, denize açılan denizcinin kuru araziye sağ salim dönebilmesini temsil eder. Bir nevi «Kara Göründü!» misali, bu nedenle de denizde çalışanlar için önemli bir amblem haline gelmiştir.Fırtınalı havalarda umut olduğuna inanıyorsanız, bu dövme tam size göre. Bir çapa, engellerden bağımsız olarak kıyıya ulaşma tutkusu ve kararlılığımızı sağlar.Çapa dövmelerinin en önemli anlamlarından biride duygusal hislerle bağlantılıdır. Gemici için çapa, eve güvenli bir şekilde geri dönme umudunu ve denize olan güvenini temsil ettiği gibi, aynı zamanda bu sembol ilişkilerimizide temsil eder. Çapa bizi sevdiklerimizle birleştiren, bizi yakınlarımıza bağlayan bağdır. Takdir ettiğimiz insanları simgeler. Bu yüzden çapa dövmesi ad veya baş harflerle kullanmak için çok uygundur. Çapa dövmesi olan birini “anne” veya “baba”  kelimelerinin etrafında bu motifi koymuş olduğunu sıklıkla görürüz. Pek çok yakın arkadaş yada çiftler bu sembolü kullanır, bu sembol onları birbirlerine bağlayan sevgi ve saygıyı temsil eder.

Cify Capa Dovme

Cify Capa Dovme

Çapa dövmesi batıl inançlarda ise, yapan kişiyi sonsuza dek sıkıntıdan koruyan, koruma ve güvenlik sağlayan bir simge olduğuna inanılıyor. Eğer bu tarz inançlara karşı dikkatliyseniz, bu dövme size uygun olur. Hayat bazen zor olabilir ve çapa dövmesi bize biraz güneş ışığı verebilir. Bize iyi ve kötü zamanlar boyunca devam etmemiz gerektiğini hatırlatır. Bazen çapa dövmesi, vefat etmiş ve yaşamlarında önemli bir etki yaratan sevilen birine adanmıştır.

Kate Moss Capa Dovmesi

Kate Moss Capa Dovmesi

Lady Gaga Miley Cyrus Capa Dovmesi

Lady Gaga Miley Cyrus Capa Dovmesi

Çapa dövmesi ile birleştirilen gül sevgi sadakat ve fedakarlığın sembolü haline gelir. Kırmızı gül sevgi ve tutkuyu temsil ederken çapa ile birlikte çizildiğinde yapılan fedakarlıklar anlamına gelir. Çapa dövmesi bir kalp ile birleştirildiğinde ise sevginin hayatınıza getirdiği istikrar ve güven hissiyatını sembolize eder.

Bel Capa Dovme

Bel Capa Dovme

 

Erkek Bel Capa Dovme

Erkek Bel Capa Dovme

Ayak Bilegi Capa Dovme

Ayak Bilegi Capa Dovme

Çapa dövmeleri yüzyıllardan beri popüler kalmayı başarmıştır. Öyle basit bir tasarım olması da gerekmiyor. Geçmişten günümüze çok uzun yol kateden çapa dövmesi evrimleşti ve çok gelişti bir sürü karmaşık tasarımları var ama tabiki en iyi çapa dövmesi sizin için özel bir şeyi temsil eden dövmedir. Sizde vücutlarınızda özel bir anlamı olan bir dövme taşımak istiyorsanız bu dövme sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Sizde çapa dövmelerinin geçici olanlarına bir göz atmak isterseniz online sitemiz www.newobsessions.com a bir tıklayın isterseniz.

    Yorumunuzu Yazın