Dövme Modelleri Geçici Dövme

Çince , Kanji Dövmeler ve Anlamları

13 Ocak 2020

Çin yazıları ve Çin dövme tasarımları son on yıldır özellikle Batı dünyasında çok yaygın ve popüler bir hale geldi. Çin sembolleri , yazıları, küçük sanat eserleri içerisinde birden fazla anlam taşır. Çoğu ünlü vücuduna Çin , Kanji harfleri yada sembol dövmesi yaptırıp bu akıma öncülük ettiler. Çince harfler aynı küçük sanat ederleri gibidir , her çizgisinde bir anlam ve her birlikte kullanılan başka harfle de başka anlamlara gelebilir. Şimdi size aşağıda birkaç tane Çin dövme tasarımlarına göz atalım.

Sirt Kanji Dovmesi

Sirt Kanji Dovmesi

Yılan
Yılanlar, çok eski tarihlerden beri, dinsel olmayan gelişimi ve doğurganlığı temsil eder. Her ne kadar sizin için sert bir hayvan olsa da en çok tercih edilen dövmeler arasına kendini yazdırmayı başarmıştır. Çin de neredeyse kutsal sayılan yılanın kendine ait bir burcu da bulunmakta. Geçici dövme olarak bu hayvan motifinin birden çok modeli vardır yaptırmayı düşünüyorsanız önceden prova etmeniz yeterli olacaktır.

Yilan Dovmesi

Yilan Dovmesi

Elde Yilan Dovmesi

Elde Yilan Dovmesi

Ejderha
Çin ejderhası dövmeler arasında en çok tercih edileni ve kabul edilenidir. Ejderhalar, her durumda, mitoloji uğruna olsun yada olmasın , Asya kültüründeki en sevilen yaratıklardır. Ejderha özgürlük, yetenek , uzun ömür , bolluk ve şansı temsil eder. İster siyah beyaz ister renkli olanını tercih edebilirsiniz.

Sirt Ejderha Dovmesi

Sirt Ejderha Dovmesi

Ejderha Dovmesi

Ejderha Dovmesi

Kaligrafi Dövmeleri
Çin kaligrafisi sizi büyülüyor ise , bu dövmeler tam size göredir. Çin kaligrafisi sanatın en inceliğinin ev iyi örneklerinden biri olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Uygun renk ve kombinasyonu seçtiğiniz zaman zarif ve benzersiz bir tarzda yazılmış kelime ve cümle haline gelir. En çok tercih edilen dövmelerden biridir.

Kolda Kaligrafi Dovmesi

Kolda Kaligrafi Dovmesi

Sirt Kaligrafi Dovmesi

Sirt Kaligrafi Dovmesi

Harfler
Tek harf Çince dövme tasarımları bir çok insan tarafından seviliyor ve popüler. Açıklayıcı ve basittirler, ancak buna bağlı olarak birden fazla anlam taşırlar. Bir har barışı, aşkı , dostluğu veya acı gibi en havalı anlamları taşıyabilir. Seçerken araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Cince Hard Dovmesi

Cince Hard Dovmesi

Çince İsim Dövmesi
Bir başka şaşırtıcı seçenekte isminizi Çince yazmak olabilir. Hatta yakınlarınızı veya sevdiklerinizin ismini bu şekilde yazdırabilirsiniz. Bu isimlerin yanına ek olarak küçük motifler veya şekiller koyarak dövmeyi daha da hareketlendirebilirsiniz.

Cince Isim Dovmesi

Cince Isim Dovmesi

Çince Müzik Dövmesi
Müzik, duygularınızı söylemeden ifade etmenin en harika yoludur bir bakıma dövmelerde. Müziğe merakı olanlar ilgi alanlarıyla övünmek için bu tür dövmeleri tercih edebilirler. Bu tür dövmeyi kol , omuz ve boynunuza yapabilirsiniz yanına yıldır yada nota gibi elementler ekleyerek başka bir boyutta kazandırabilirsiniz.

Kanji Muzik Dovmesi

Kanji Muzik Dovmesi

 

Yazı Olarak Kaplan Dövmesi
Çinde Kaplan yazısı en önemli dövmelerden biri olarak görülür. Kaplan yazısı dövmesi cesaret, acımasızlık, umut , kendine güven ve dostluğu temsil eder. Bu niteliklere sahip olan yada olmaya çalışan herkes bu dövmeyi tercih edebilir.

Cince Kaplan Dovmesi

Cince Kaplan Dovmesi

 

Kaplan Sembol Dovmesi

Kaplan Sembol Dovmesi

Yin-Yang Dövmesi
İçinde çok derin anlam taşıyan Taoizm’in sembolu yin yang çoğu insan tarafından beğenilen bir semboldür. Asıl anlamı ise kısaca her iyiliğin içinde bir kötülük her kötülüğün içinde bir iyilik vardır.

Kolda Yin Yang Dovmesi

Kolda Yin Yang Dovmesi

Yin Yang Dovmesi

Yin Yang Dovmesi

Live, Laugh and Love (Yaşa, Gül ve Sev) dövmesi

Bu üç kelime Çinliler arasında çok popülerdir. Her anını neşe ile dolu dolu yaşayan daha çok anı yaşayanlara uygun bir anlamı olan dövmedir.

Live Laugh And Love Dovmesi

Live Laugh And Love Dovmesi

Dövme olarak bir kültürü veya sembolü seçmek çok büyük bir karardır. Sadece görünümü değil taşıdığı anlamında çok önemi olmalıdır sizin için. O yüzden kalıcı bir dövme yaptırmadan önce geçicilerinde ki modelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu sayede bir dövme kullanacak iken birden fazla dövmeyi değişik temalarla bütünleştirip kullanabilirsiniz. Sizde şimdi online sitemiz www.newobsessions.com’a girerek çince yazı ve harf dövmelerimizi inceleyebilirsiniz.

 

    Yorumunuzu Yazın