Genel Moda Saç Aksesuarları

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır ?

16 Eylül 2019

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır ?

Çıt çıtlı saç uzantıları hızla popüler hale geliyor. Yüksek kaliteli olan çıt çıtlı saçların faydaları çoktur. Talimatlara uyarsanız , uygulaması çok kolaydır.
Yüzlerce faklı marka , stil , ağırlık ve uzunlukta bulabilirsiniz. Doğal saç renginiz ve saçınızın dokusuyla iyi eşleşenleri bulmaya özen gösterin. Çıt çıtlı saçlar genellikle 14 inç ila 22 inç uzunluğundadır. Genellikle 6 ile 10 parça arası almanız gerekmektedir.Saçlarınız çok ince ise hepsini kullanmayabilirsiniz. Kalınsa ise fazladan satın almanız gerekebilir. Saç renginize uymuyorsa boyatabilir şekil uymuyorsa şekillendirebilirsiniz.
Şimdi size bu çıt çıtlı tokaları takmanın adımlarını anlatacağım.

1. El Alışkanlığı Kazanmak için Çıt Çıtları Açıp Kapama Alıştırmaları Yapın
Çıt çıt saç parçasındaki çıtçıt kısmını kendinize doğru çevirerek, baş parmaklarınızı çıtçıt uçlarına ve işaret parmaklarınızı da parçanın yüz kısmına yerleştirin. Çıt çıtı açmak için işaret parmaklarınızla kendinize doğru iterek uygulayacağınız baskı çıtçıtın açılmasını sağlamaya yetecektir. Aynı biçimde, baş parmaklarınızla kendinizden dışarı doğru uygulayacağınız baskıda çıtçıtın kapanmasını sağlayacaktır.

2. Saçın Bölümlere Ayrılması
İlk Çıt çıt saç parçanızı, saçınızda nereye takacaksanız, bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile o bölgeye yol ayırma alıştırmaları yapın.

3. Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasına Başlamak
Çıt çıt saçlarınızı takmaya, saçınızın alt kısımlarından başlamalı ve daha sonra yukarıya doğru tırmanmalısınız. Saç hizanızda ki en alt noktadan başlayarak ve bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile saçınızı bölmek istediğiniz yerden ayırın.

4. Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasını Tamamlanması
Kuyruklu tarağınızı ya da işaret parmaklarınızı saçınızın altından ve saç derisi boyunca sağ saç hizasından sol saç hizasına kadar sürükleyerek saçı ayırın.

5. Ayırdığınız Yolun Üst Kısmında Kalan Saçları Toka ile Tutturun
Sağdan sola olarak ayırdığınız yolun üst kısmında kalan bütün saçı size engel yaratmaması açısından tamamen kaldırıp bir toka ile tutturun.

6. İlk Çıt Çıt Saçın Yerleştirilmesi
Çıt çıtın üst kısmının sağdan sola olarak ayırdığınız yol ile aynı hizada olması için, çıtçıtlar ayırdığınız yolun alt kısmında kalan kendi saçlarınıza tutturulmalıdır. İlk önce orta çıtçıt ense ortanıza gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Çıt çıtı, ayırdığınız yolun hemen altında kalan kendi saçınıza tutturun. Çıt çıtı aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıt çıtlayıp kapatın.

7. İkinci Çıt Çıtın Yerleştirilmesi
Bir sonraki tutturacağınız çıtçıt sağ çıt çıttır. Orta çıt çıtın yerinden oynamaması için onu sol eliniz ile tutarken, sağ eliniz ile saç bandının sağ kenarını tutarak onu başınızın sağ tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Yukarıdaki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıt çıtlayıp kapatın.

8. Üçüncü Çıt Çıtın Yerleştirilmesi
En son olarak tutturacağınız çıtçıt sol çıtçıttır. Orta yerdeki çıt çıtı yerinden oynamaması için sağ eliniz ile tuttun ve sol eliniz ile saç bandının sol kenarını tutarak onu başınızın sol tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Daha önceki iki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıt çıtlayıp kapatın.

9. Arada Boşluklar Kalıp Kalmadığını Kontrol Edin
Her üç çıt çıtta yerleştirilip tutturulduktan sonra, takma saçlarınızın kendi saçınıza düzgün bir biçimde yerleşmiş olduğundan emin olmak için parmaklarınızı takma saçlarınızın tutturulmuş bulunduğu bandın üzerinde bir uçtan diğer uca kadar gezdirin. Eğer arada boşluklar varsa, çıtçıtı açın, kendi saçınızdan çıkartın ve çıtçıtın pozisyonunu değiştirin ve böylece saçların boşluksuz bir biçimde kendi saçınıza düzgün olarak oturmasını sağlayın.

10. İkinci Çıt Çıt Saç Parçasının Takılması
Bu Çıt çıt saç parçası ilk takılan Çıt çıt saç parçasının yukarısına yerleştirilecektir. Biraz önce yerleştirdiğiniz ilk Çıt çıt saç parçasının bulunduğu bölgenin az yukarısında bir yerden saçınız ayırıp yukarıda anlatıldığı gibi saçınızı ayırın. Ve çıt çıt saçı saçınıza takın.

11. Yan Çıt Çıt Saç Parçalarının Yerleştirilmesi
5 cm genişliğinde olan Çıt çıt saç parçaları saçlarınızın yanlarına takılmaları için tasarlanmışlardır. Şakak bölgesinde bir yerde olmak üzere başınızın her iki yanına birer tane olarak takılır.

12. Çıt Çıt Saç Parçalarının Saçınızdan Çıkarılması
Bir çıt çıt saç parçasını saçınızdan çıkarmak için bu saç bandı üzerinde mevcut bulunan bütün çıt çıtları açın ve hafifçe yukarı kaldırıp nazik bir biçimde saçınızdan çekin.

Çıt çıt saç parçasını bütün çıtçıtlar açık durumda olmadan asla saçlarınızdan çıkarmaya kalkışmayın. Çıt çıt saç parçasını saçınızdan çekerek ve asılarak çıkarmak kendi saçlarınızın zarara uğraması ile sonuçlanır.

New Obsessions Çıt Çıtlı Hair Tinsel Saç Modelleri

Çıt çıtlı altın hair tinsel saç satın almak için tıklayınız. 

Çıt Çıtlı Kırmızı Hair Tinsel Saç

Çıt Çıtlı Kırmızı Hair Tinsel Saç

Çıt Çıtlı Kırmızı Hair Tinsel Saç Satın Almak İçin Tıklayınız.

Newobsessions Çıtçıtlı kırmızı sentetik saç satın almak için tıklayınız.

 

Sentetik çıtçıt Saç pembe satın almak için tıklayınız.

 

Gri Çıtçıtlı sentetik saç satın almak için linke tıklayınız.

    Yorumunuzu Yazın