Moda

Çorap Dünyasında Yeni Trendler

6 Eylül 2019

Ailemizin ve çevremizin söyleyeceği herşeye rağmen çoraplar bugünün dünyasında bir moda aksesuarıdır. Bu yeni akımı sosyal medyada çokça bir şekilde görmüş olabilirsiniz .
Çorapların eskisi gibi kullanılmadığını artık farketmiş olabilirsin neden? çünkü insanların algısında çoraplar uzun süre ayaklarımızı sıcak tutmak yada örtmek için kullanılan bir giysiydi. Eskiden genellikle siyah yada beyaz ayak bileği yüksekliğinde giyiliyordu hatta beyaz çorap giyenleri modacılar çok fena bir şekilde eleştiriyordu.

Şuanda 2019 da ise çoraplar kıyafetimizin önemli parçalarından biri olmaya başladı.Cidden söylüyorum çorapları göstermenin bir trend olacağını kim düşünebilirdi ki? Nitekim moda her zamankinden daha yaratıcı! Ne tür çoraplar giymek istersin ? stillerin ve modellerin çoğalması göz önüne alındığında herkes için iyi bir çorap seçeneği var. İsterseniz parıltılı isterseniz bol renkli veya hayvan baskılı ki şuanda çok popüler her kişiliğe uygun çorap seçeneği bulabilirsiniz. 5 tane çorap trendi sayacak olursam onlar şöyle olur Beyaz spor ayakkabı ile beyaz çorap giyersin basit ama şık. İlgi çekici topuklu bir ayakkabı ile parıltılı şeffaf bir çorap kulağa ne kadar garip gelsede havalı bir görüntü.Pahalı bir çantanı göstermek istiyorsan spor bir ayakkabı ile çantandaki marka ile aynı çorap giymek (Chanel taktıysan chanel logolu bir çorap) yada bu senenin gene trendi kalın spor ayakkabılarla nike yada adidas çorapları giymek bu tarz çoraplar herhangi bir ayakkabıyla eşleştirilebilir. hatta inanması güç olsada marka terliğinizle giyebileceğiniz sade çoraplar.bu saydıklarımın hepsi bu senenin modası.

Tasarımcılar çorap trendini 2019 da başka bir seviyeye taşıdılar adeta çorap yarışları izliyoruz. Çünkü insanlar garip gözükse bile onu seviyorlar. Moda olan herşey kabuldür. Bütün kadınlar hatta son senelerde erkekler için bile bu söylemi kullanabiliriz değil mi?.

Hepimiz çorapların spor ayakkabı veya sneakers tarzı ayakkabılarla güzel göründüğünü zaten biliyoruz. Ama kıyafetinize farklı bir dozda şıklık eylemek istiyorsanız kesinlikle topuklu ayakkabı ile denemelisiniz. Örneğin sade tshirt kot pantalon, deri siyah elbise veya haki yeşili elbiseler giyerek gündelik kıyafetler yaratabilirsiniz tüm bu kombinleri de seksi çoraplar ve çekici topuklularla tamamlayabilirsiniz. Ben çoğu zaman kısa kot pantalon boğazlı kazak rengarenk figurlü çorap giyen kadınlara bayılıyorum. Yada maskülen bir görünüm için ayağınıza postalları çekip çorapla kombinleyebilirsiniz. Çılgın be ilginç görünümlerle sınırları zorlamak kadar iyi hissettiren birşey daha yoktur. Bana sorarsanız ilginç renkler baskılı kıyafetler giydiğinizde nötr renkli çorapları tercih edin.

Sonuç itibariyle çoraplar marketteki ve modadaki yerlerini çoktan bileğinin hakkıyla kazandı. Sizde kalıpların dışına çıkın . Çorapların envai çeşitini kişiliğinizle birleştirin ve kombinlerinizi yaratın. Ben Kaktüse bayılıyorum ve birçok kaktüslü çorabım var ne ile giyeceğim diye asla endişe duymuyorum çünkü çılgın fikirlerim var ve her gün yeni kombinle uyguluyorum. Çekilin yoldan bu sene ayaklarınızı çoraplar ele geçirdi!!

    Yorumunuzu Yazın