Geçici Dövme

David Beckham’ın Dövmeleri ve Anlamları

22 Ağustos 2019

Futbol’da hem tekniği hem de tarzıyla bir dönemin stil ikonu olan David Beckham, vücudunda taşıdığı sayısız dövme ve anlamları ile de her zaman adından söz ettirmeye devam ediyor. David Beckham ve eşi Victoria Beckham, ünlüler dünyasına ait olup ta halen daha mutlu bir evlilik sürdürebilen nadir çiftlerden biri. Bu yazımız da David Beckham’ın dövmelerini ve anlamlarını tek tek sizler için inceledik ve sitemiz de ki benzer ürünler ile sizlere de David Beckham dövme tarzını yakalamayı amaçlıyoruz.

Listemiz oldukça uzun ve hiç vakit kaybetmeden başlayalım…

#1. Harper Dövmesi ve Anlamı

David Beckham ve Kızı Harper Dövmesi

David Beckham ve Kızı Harper Dövmesi

David Beckham eşi Victoria ile 1999 yılında evlenmesinden ardından doğan çocuklarıyla da sürekli gündemde kaldılar ve David Beckham her seferinde çocuklarıyla gurur duydu. Yukarıda ki resimde görüldüğü gibi boynunda yer alan dövme de Harper ismi yazmakta ve bu dövmenin anlamı, 2011 yılında doğan kızı Harper için yaptırmıştır. Dövmenin üzerinde Pretty Lady ve minik bir kalp dövmesi ise, kızının 4. yaş doğum gününe ithafen yaptırmıştır.

#2. Boyunda ki Gül Dövmesi ve Anlamı

David Beckham Boyunda ki Gül Dövmesi

David Beckham Boyunda ki Gül Dövmesi

David Beckham, kızına olan sevgisini dövmelerle yeteri kadar anlatamadığını düşünüyor ve 4.yaş günü için yaptırmış olduğu “Güzel Bayan” “Pretty Lady” dövmelerinin üzerine bir adet gül dövmesi dövdürerek bu konuda ne kadar ısrarcı olduğunu gösteriyor.

#3. Buster Dövmesi ve Anlamı

David Beckam Buster Dövmesi

David Beckam Buster Dövmesi

David Beckham çocuklarını vücudunda yaptığı dövmelerle onurlandırmayı seviyor, Buster dövmesi ise, boynunun diğer tarafında yer alan “Pretty Lady” “Tatlı Leydi” dövmesine karşılık gelmekte ve Buster dövmesinin anlamı, ilk çocuğu olan ve bugünler de iyi bir fotoğrafçı olma yolunda adım atan Brooklyn’e Buster denmesinden ileri geliyor. Aile içerisinde Buster lakabıyla anılan Brooklyn’e bir de siyah minik kalp dövmesi eşlik ediyor ve bu dövme kızı Harper dövmesiyle eşleşiyor.

#4. İsa ve 3 Melek Dövmesi ve Anlamı

David Beckham İsa ve Üç Melek Dövmesi

David Beckham İsa ve Üç Melek Dövmesi

David Beckham, sol göğsüne yaptırdığı İsa ve Üç Melek Dövmesinde, kendisini dövmedi ki İsa ve üç meleği de o zaman çocuklarının sayısı üçtü ve bu meleklerle de çocuklarını tasvir etmiştir. David Beckham bu dövmeyi 2010 yılında yaptırmıştı ve bundan bir sene sonra kızı Harper dünyaya gelecekti.

#5. Ormandaki Kadın Dövmesi ve Anlamı

David Beckham Ormandaki Kadın Dövmesi

David Beckham Ormandaki Kadın Dövmesi

Bu dövme sırrını koruyan dövmeler arasında yer alıyor, David Beckham ormandaki kadın dövmesinde, kadın olarak ya annesi Sandra Beckham yada eşi Victoria Beckham olduğu tahmin ediliyor.

#6. Melek ve Yüzündeki Acılar Dövmesi ve Anlamı

David Beckham Melek ve Yüzündeki Acı Dövmesi

David Beckham Melek ve Yüzündeki Acı Dövmesi

David Beckham’ın sağ üst kolunda bulunan melek dövmesi ve üzerinde yazan “In the face of Adversity” bir zamanlar “Rebecca Loos” ile olan ilişkisinden kaynaklanan sıkıntılara ithafen yaptırdığı bir dövme. Meleğin yüz ifadesi de bu sıkıntıları resmeder nitelikte.

#7. İki Melek Dövmesi ve Anlamı

David Beckham ve İki Melek Dövmesi

David Beckham ve İki Melek Dövmesi

David Beckham, dövmelerin de dini figürleri ve çocuklarını tasvir etmeyi çok seviyor. Sağ kol bicepsine yaptırdığı bu iki melek dövmesi ile iki oğlunu yani Brooklyn ve Romeo‘yu tasvir etmiş ve onurlandırmıştır.

#8. İncil Metni Dövmesi ve Anlamı

David Beckham İncil Metni Dövmesi ve Anlamı

David Beckham İncil Metni Dövmesi ve Anlamı

David Beckham’ın dövmeleri arasında çok sayıda dini motif bulunmakta, bu dövmede de İncil’den bir pasaj ve bu dövmeyle Beckham ruhani yönünü vurgulamak istiyor. Tüm bu dini motif ve yazılara rağmen Beckham’ın dini bütün biri olduğu pek zannedilmiyor.

#9. Acıların Adamı Dövmesi ve Anlamı

David Beckham Acıların Adamı Dövmesi

David Beckham Acıların Adamı Dövmesi

Yine bir dini motif dövmesi, David Beckham bu dövmeyi büyük babası Joe West‘i kaybettiğinde onu onurlandırmak adına yaptırmış. Dövme de çarmığa gerilme yolunda ki İsa resmedilmekte ve bu dövme Matthew R. Brooks‘un “The Man of Sorrows” resmine dayanmaktadır.

#10. 99 Numara Dövmesi ve Anlamı

David Beckham 99 Dövmesi ve Anlamı

David Beckham 99 Dövmesi ve Anlamı

David Beckham, sağ elinin serçe parmağına yaptırdığı bu siyah renkli 99 dövmesi ile eşi Victoria ile olan evlilik yılını ve aynı zamanda 1999 yılında Manchester United ile bir sezonda hem Premier Lig, FA Cup ve UEFA Şampiyonlar ligi kupalarını kazanmasına ithaf olarak yaptırdığı düşünülüyor.

#11. Çin Atasözü Dövmesi ve Anlamı

David Beckham Çin Atasözü Dövmesi ve Anlamı

David Beckham Çin Atasözü Dövmesi ve Anlamı

David Beckham’ın sol koltuk altından başlayan ve sol kalçasına kadar uzanan bir Çin atasözü dövmesi yer almakta. Bu dövmenin anlamı ise “Ölüm ve yaşam randevuları belirlemiştir. Zenginlik ve onur cennete dayanır.

David Beckham’ın sahip olduğu tüm dövmeler bu listeye eklenecektir.

    Yorumunuzu Yazın