Dövme Modelleri Geçici Dövme

Denizatı Dövmesi Anlamı

8 Aralık 2019

Denizatı bakanları kendisine hayran bırakan bir güzellikte deniz canlısıdır.Çok gizemlidirler ve bir çok yetenekleri vardır. Dövme olarak çok popülerdir ve yaptırıldığında muhteşem dururlar. Fakat bu canlıyı yaptırmadan önce ne anlamına geldiğini daha iyi araştırmanız gerebilir. Denizatının sembolik anlamı çok karmaşık ve çeşitlidir. Çünkü bu küçük yaratığın kendisi bir sürü süprizlerle doludur. Eşsiz bir yaratıktır. Eski Yunanlılar, Avrupalılar ve Asyalılar arasında mistik bir öneme sahip olduğuna inanılırdı. Eski Yunanlılar, denizatının, deniz tanrısı Neptün ve Poseidon’un yarattığına inanıyorlardı ve onların sembolleriydi bu nedenle güç sembolü olarak yüzyıllardan beri kabul edildi. Dahası, antik Eurpeans denizatının, vefat eden denizcilerin ruhlarını huzura kavuşturdurduğuna, ruhlarını hedeflerine ulaşana kadar güvenli geçiş ve koruma sağladıklarına inanıyordu.

El Bilek Denizati Dovmesi

El Bilek Denizati Dovmesi

Çin kültüründe ise denizatlarının şekil itibari ile ejderhaya benzediği için deniz ejderhası diye saygı gösteriliyor ve iyi şans getirdiklerine inanılıyordu. Denizcilerde aynı şekilde deniz atının şans getirdiğine bir nevi şans tılsımı olduklarına inanıyordu. Davranışlarına bakıldığında , bu küçük hayvan, denizin derinliğini keşfetmekten mutlu görünen sakin ve sabırlı, hayatlarının her saniyesinden zevk alan hayvanlardır. Bedenleri hız için uygun değildir. Denizatının bu özelliği de, insanlar arasında direnç, istikrar, inat ve sebatı temsil eder. Hizlı sularda sürüklenmemek içi kuyruğunun yetişebileceği her şeye yapışabilmesi ise insanlar resmen bir güç dersi verir.

Kol Denizati Dovmesi

Kol Denizati Dovmesi

Doğada, erkek denizatı dişi yumurtalarını yaklaşık bir buçuk ay boyunca kuyruk torbalarında doğana kadar taşırlar. Bu da erkeklerin ve kadınların arasındaki eşitliği simgelemesine yol açar. Bu dövmeyi yaptıranların çoğu kadın erkek eşitliğine inanan insanlardır.

Kulak Arkasi Denizati Dovmesi

Kulak Arkasi Denizati Dovmesi

Bu küçük deniz canlılarının aynı anda zıt yönlere bakabilen gözleri vardır, bu da onlara etrafında olan biten her şeyden haberdar olmalarını sağlar. Kendilerini çok her şeyden haberdar külyutmaz sanan insanlar için ideal bir dövme seçimi olacaktır.

Ayak Bilegi Denizati Dovmesi

Ayak Bilegi Denizati Dovmesi

Bu denizatı dövmesinin aslında kadınsı bir dövme tasarımı olduğu söyleniyor. Bu küçük tatlı yaratıklar çö hoş bir tasarıma dönüştürülebilir ve vücudun herhangi bir bölümünü süsleyebilirler. Kadınsı, zarif ve süzülen bir görünüme sahip olduğu için aynı zamanda özgür bir ruh çağrışımına da sahiptir. Denizatı tehlikeyi algıladıklarında, çevre ile karışacak şekilde renklerini değiştirdikleri için herhangi bir renkte dövme olarak kullanılabilir. Bu dövmeyi beyaz, mavi ve hatta kahverengi renkli bile yapabilirsiniz. Deniz kabarcıkları, deniz yosunları ile birleştirip bir tür kompozisyon yaratabilirsiniz. Ayrıca tribal, siyah beyaz veya çizgi film karakteri gibi tasarlayabilirsiniz.

Bacak Denizati Dovmesi

Bacak Denizati Dovmesi

Bu dövmeye eklenmiş tüm anlamların yanı sıra, bu dövme aslında suya, denize karşı olan sevginizi ve özgür ruhunuzu temsil edebilir.Ama öncelikle kalıcı dövme olarak yaptırmadan önce cesaret edemiyor iseniz yada acısına katlanamıyorsanız geçici dövme olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.Bu yazdığım anlamlardan herhangi birine sahipseniz yada kendinizi o şekilde hissediyorsanız, denizatı dövmesine bir şans verebilirsiniz, kim bilir? belki oda size şans verir…

Kulak Denizati Dovmesi

Kulak Denizati Dovmesi

Sizde www.newobsession.com sitesine tıklayıp, geçici denizatı dövmelerini inceleyebilir ve hatta kredi kartı, banka havalesi ve kapıda ödeme seçenekleriyle sipariş verebilirsiniz.

Shell Tırnak Gecici Dovme

Shell Tırnak Gecici Dovme

    Yorumunuzu Yazın