Dövme Modelleri Genel Güncel

Dövme Sildirmek İsteyenler için En Kolay ve Ucuz Yöntem

18 Eylül 2019

Çocukluk heveslerinizle yaptırdığınız dövme yıllar geçtikçe anda en büyük pişmanlıklarınızdan biri olduysa hemen ümitsizliğe kapılmayın, dünyanın sonu değil.

20’li yaşlarda çoğunlukla çok araştırmadan, bazen büyük bir hevesle ama her zaman aceleyle ve rastgele bir dövme stüdyosunda yaptırılan dövmeler, yaşın ilerlemesi, zevklerin, hobilerin, dünya görüşlerinin hatta sevilen insanların değişmesi ile vücudunuzda istemediğiniz bir şey olup çıkar. Ve maalesef her ne kadar yaptırması da acılı olsa dövmeden kurtulmak o kadar da kolay olamakta.

Dövme sildirmek, dövme kazıtmak veya dövmenin üzerine farklı tasarımlarla dövmeyi değiştirmek bu yöntemler arasında sayılabilir. Ama bunların hepsi masraflı, acılı ve uzun soluklu süreçler.

Dövme sildirme sırasında yaşayacağınız en büyük hayal kırıklıklarından biri ise dövme silme işlemi bittiğinde cildinizin asla eski haline tam dönmemesi olacaktır. Cilt üzerinde belli belirsiz renkler, dalgalı bir renklenme ve bir harita görünümü ise sizi uzun solukta daha da rahatsız edici bir hal alacaktır.

Başarısız dövme sildirme işlemi sonrasında ortaya çıkan rahatsız edici görüntü

Başarısız dövme sildirme işlemi sonrasında ortaya çıkan rahatsız edici görüntü

Oysa ki bizim size önereceğimiz uygulama çok daha basit, ağrısız ve ekonomik. Yöntem sticker dövmeleri vücudunuzdaki istenmeyen dövmenin üzerine yapıştırmak.

Gül şeklindeki geçici dövme ile istenmeyen isim dövmesi kapatılabilir.

Gül şeklindeki geçici dövme ile istenmeyen isim dövmesi kapatılabilir.

 

Sticker dövmeler istenmeyen bir gerçek dövmeyi kapatabilir mi?

Sticker dövmeler genellikle kalıcılığı 5-10 gün arasında değişen ve cilde yapıştırma tekniği ile kolayca uygulanan geçici dövmelerdir. Dolayısı ile sticker dövmeler ile gerçek bir dövmeyi en fazla 10 gün kadar kapatabilirsiniz. Bu süre zarfında istenmeyen gerçek dövme görünmeyecek, sticker dövmeniz de suda, havuzda, duşta çıkmayacaktır.

Sticker Dövmeler ile Gerçek bir dövme nasıl kapatılır?

Burada önemli olan konu kapatmak istediğiniz gerçek dövmenizin boyutları ve rengidir. Örneğin 3 cm boyutunda ve siyah renkli bir gerçek dövmeyi bundan daha büyük ve daha değişik renklerdeki sticker dövme ile kapatabilirsiniz. Gerçek dövmeniz ne kadar küçük ve dar yayılımlı ise dövmenizi kapatmak o kadar kolay olacaktır.

Sticker Dövme ile Gerçek Dövmeyi Kapatmanın Anavtajları Nelerdir?

Sticker dövmeler ucuzdur. 1 kere dövmenizi kapatmayı denediniz olmadı mı? Sticker dövmeyi silin gitsin.

Veya istenmeyen gerçek dövmenizi aslında çok da istemiyor değilsiniz, mesela “kurukafa dövmem t-shirt giydiğimde, gömlekli veya kazaklı olduğumda beni rahatsız etmiyor ama gece kıyafetleri ile çok kaba duruyor” diyen birisi iseniz, sadece dövmenizi kapatmak istediğiniz günler sticker dövme ile dövmenizi kapatır, sonrasında sticker dövmeyi çıkarıp gerçek dövmenize dönebilirsiniz.

İstenmeyen dövmeyi kapatmak için her zaman farklı sticker dövme modelleri kullanabilirsiniz. Farklı vücut dövmesi modelleri farklı sırt dövmesi modelleri veya farklı el dövmesi modelleri bu iş için idealdir.

Sticker Dövme ile Gerçek Dövmeyi Kapatmanın dezavantajları Nelerdir?

Aslında bir dezavantajı vardır diyemeyiz. Ama sticker dövmelerin kalıcılıklarının maksimum 10 gün olduğunu düşünürsek devamlı bu uygulamayı yapmak basit bile olsa bir süre sonra sıkıcı hale gelebilir.

İstenemeyen dövmemi sadece birkaç saatlik kapatabilir miyim?

Sticker dövmelerin en güzel yanı dilediğiniz zaman yapıp, dilediğiniz zaman çıkarmaktır. Buna en güzel örnek kolunda dövmeleri olan gelinlerdir. Gelinlik ile dövmesinin yakışmadığını ve kaba durduğunu düşünen gelinler, bir kaç saatlik düğün boyunca kullanmak için altın renkli, gümüş renkli veya beyaz sticker dövmeler kullanmaktadır.

El üzerindeki gerçek dövmemi kapatabilir miyim?

Sticker dövmeler ile vücudunuzun her bölgesindeki gerçek dövmeleri belirli süreler için kapatabilirsiniz. El üzerindeki dövmenize sticker dövme ile kapatma yapacaksınız, sticker dövmenin kalıcılık süresinin bu bölge için daha düşük olduğunu belirtmekte fayda var.

 

 

 

    Yorumunuzu Yazın