Dövme Modelleri Geçici Dövme

En Güzel 10 El Üstü Dövmesi

15 Ocak 2020

Şimdiye kadar hiç dövmeniz olmasa bile, zaman içinde elinize küçük bir dövme yaptırmayı düşündüğünüz zamanlar çok olmuştur. Küçük dövmeler , hem tatlı hemde asla pişmanlık yaratmayacak dövmelerdir. Geçici olanların bin bir modeli vardır. Küçük dövmeler, kendilerini ifade etmek isteyen genç kızlar için çok popüler bir hale geldi. Bu tarz dövmeleri sevenler genellikle iyi görünecek basit tasarımları tercih ediyorlar. Ayrıca, önemli fikirleri,insanları veya olayları hatırlatacak şekilde semboller kullanıyorlar. Her baktığınızda size çok şey ifade eden bir küçük tatlı dövmeye sahip olmaktan daha güzel bir yoktur. İşte elinizin üstünde harika görünecek kızlar için basit ve küçük dövmelerden bir kaç örnek;

Yay Ve Oklar

Yay ve ok kendine başına çok trend olduğu gibi, hem erkekler hemde kızlar arasında çok popüler bir dövmedir. Birden fazla anlamı vardır. Her zevke uygun şekilde ok veya yay dövmesini geçici dövmeler arasında bulabilirsiniz.

 

Geometrik Şekiller

Geometrik şekilli dövmeler muhtemelen son bir kaç yılın en trend tasarımlarından biridir. Harika görünüyorlar, modaları hiç geçmiyor ve ufak ebatta tasarımları var. Elinizin üstünde parmaklarınızda ve hatta tırnaklarınızda bu dövmeyi geçici dövmeler ile rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Kuşlar

Kuşlar çok yönlü bir tasarımdır. Farklı şekillerdeki baykuşlardan, basit martılara kadar hepsi harika görünürler. Özgürlüğü ve hayatınızda üstesinden gelmekte başarılı olduğunuz tüm zorlukları temsil ederler. El üstünde mükemmel bir seçimdir.

Ay , Dolunay, Hilal Dövmesi

Bu dövmelerde geometrik kategorisine girer fakat daha fazla anlam taşırlar ve tasarım bakımından daha detaylı bir görüntüye sahiptirler. İfade etmek istediğinize göre dolunay yada hilal şeklinde kullanabilirsiniz.

Cizgi Parmak Dovmesi

Cizgi Parmak Dovmesi

Parmak Dövmeleri

Tarihte çok kabul görmeyen, genellikle çete üyeleri ve motorcular tarafından tercih edilen bir dövme tipi olsa da günümüzde çok trend ve insanlar artık yüzük takmak yerine nail artlarıyla parmak dövmelerini kombine etmeye bayılıyorlar. Bu basit bir çizgi olabilir yada yazı ve çiçek olabilir. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir tercih.

Çiçekler

Çiçekler günümüzde dövme olarak hem erkekler hemde kadınlar için en popüler tasarımlar arasındadır. Özellikle de güller ve lotus çiçekleri çok revaçta. Siyah beyaz yada renkli olarak rahatlıkla el üstünde kullanılabilir. Son zamanda benim en beğendiklerim arasında yer alan dandelion dövmesi el üstünde bana göre en iyi seçimlerden birisidir.

Kalp

Sol eldeki serçe parmağının yanındaki parmak genellikle yüzük parmağı olarak adlandırılır ve evli olduğunuzu işaret etmek için bir alyans takılır. Yüzük takmayı sevmeyen ve çok kaybedenler için küçük bir kalp dövmesi de bu işi görebilir ve çok tatlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Mandala

Mandala tarzı dövmeler Hindistan dan esinlenerek tasarlanmıştır. Kadınlar genelde el üzerine ve parmaklarına yaptırırlar. Çok sayıda çizgi ve nokta çalışması içeren sanat eserleri gibidirler. Geçici olarak beyaz yada siyah tarzda el üstünde bu dövmeler çok şık bir görünüm sağlarlar.

Pati izleri

Eğer tam bir hayvan severseniz ,sahip olduğunuz veya son zamanlarda hayatını kaybetmiş evcil hayvanınızı hatırlamak istiyorsanız, pati izleri sizin için çok güzel bir tasarım olabilir.

 

Elmas

Elmaslar pahalıdır ve onları seviyorsanız ancak sahip olamıyorsanız bir elmas dövmesi yeterli olabilir. Harika görünüyorlar ve uygulaması çok basit ve hızlı.

Tüyler

Son sezonlarda tüylerin modası hiç geçmiyor, hem çok şık hemde çok fazla seçenekleri var geçici dövme olarak kullanmak isterseniz eğer altın, gümüş, siyah yada renkli olanlarını el üstünde tercih edebilirsiniz.

Yazılar

Bazı basit kelimeler, sizin şimdiye kadar yaşamış olduğunuz bütün zorlukları yada bütün sevinçleri ifade edebilir. O yüzden yazı dövmeler en çok tercih edilen dövmeler arasındadır. İster FREEDOM yazdırın ister STAR gibi bir kelime yada EVERTHING IS NOTHING gibi bir kalıp önemli olan size uygun olanını seçmek ve bulmaktır.

Yazi Dovmesi

Yazi Dovmesi

Yıldızlar

Söz konusu yıldız motifi olunca küçük olanı her zaman daha makbuldür. İster parmağınıza yaptırın ister elinizin üstüne her halükarda mükemmel bir görüntü yaratacaklardır. Yıldızlar her zaman dövme dünyasının yıldızıdır.

Geçici dövme ve Kalıcı dövme dünyasının sadece el üstüne yapabileceğinizin en genel dövmelerinden bahsettim. Bundan başka envai çeşit dövme tasarımı bulunmakta, en önemli olan kalıcı bir dövmeye karar vermeden önce yada kalıcı dövmeden korkuyorsanız geçici dövmeleri denemenizi tavsiye ederim. Bunun içinde online sitemiz www.newobsessions.com dan yardım alabilirsiniz. Şimdiden iyi seçimler dilerim

    Yorumunuzu Yazın