Dövme Modelleri Geçici Dövme

En Güzel 5 Geometrik Sticker Dövme

18 Eylül 2019

İnsanlar yüzyıllar boyu tarihte hikayelerini anlatmak için geometrik şekiller kullanıyorlardı. Eski Yunan resimlerinde, vazolarda ve portrelerde geometrik tasarımlar keşfedildi. Eski Mısır’da bile, tüm piramitler geometrik bir şekilde inşa edildi. Geometrik dövmelerde kullanılan geometrik şekillerin kendi anlamları vardır. Modern günlerde insanlar temsil ettikleri anlam için  yada şekillerin iç dünyalarını yansıttığı için dövme yapmayı seviyor ve yapıyorlar. Dövmeler kendine özgü bir şey yaratmak, bir hikaye anlatmak veya bir şeyi temsil etmek için birebirdir.

Geometrik dövme basit matematiksel kalıplara dayanan en eski dövme tasarımıdır. Geometri simetri sağlar ve göze hoş görünür. Basit bir nokta yada dairenin pek çok anlamı olabilir. Geometrik semboller evrendeki her şeyin yapı taşıdır.Bu tarz dövmeler eski çağlarda dini ve maneviyatı temsil etse de,  günümüz dünyasında denge, simetri, istikrar, gizem ve daha fazlasını sembolize ediyor. Bir dövmede birden çok geometrik şekil kullanılarak kavram kargaşası yaratabilirsiniz.

 

Nereden başlayacağınız bulmakta zorlanıyorsanız , işte bugünlerde kullanılan en trend geometrik geçici dövmelerin bir listesi ;

Üçgen Şekilli Geçici Dövmeler

Üçgenler şekil dünyasının en güçlü olanıdır. Hangi şekilde olursa olsun iç içe geçmiş yada tek olarak kullanılsın üçgenler her zaman gücü temsil ederler. Sizde kendinizi güçlü hissediyor yada öyle görünmek istiyorsanız üçgen desenini deneyebilirsiniz.

Eğer ki üçgen geçici dövmeyi uygulamak istiyorsanız, bunun için en güzel yer aşağı kol bölgesinin iç kısımları yada bileğinizin iç kısımlarıdır. Üçgen dövmeler sanki bu bölgeler için yaratılmıştır.

 

İç İçe Geçmiş yada Tek Kare Geçici Dövmeler

Kareler  kurallara uymayı seven ve temellere sadık kalmaya devam eden insanları, temelleri yapıyı ve dengeyi temsil eder. Kendinizi dengeli ve sağlam biri olarak görüyorsanız iç içe geçmiş kareler , küçük kareli oklar yada tekli kare dövmeler güzel bir seçim olabilir.

Bu şekilde ki geçici dövmeleri uygulamanın en güzel yeri el üzeri olabilir yada ayak bileğinizin dış kısmı olabilir.

 

Daire Geçiçi Dövmeler

Daireler, güneşi ve ayı temsil eder. Bu şekil, yaşamın döngüsel doğasını, zamanın geçişini, başlangıç ve bitişin birliğini sembolize eder. Daire, genel anlamı evrensellik olan bir semboldür.  Aynı zamanda bütünlük, orjinal mükemmellik, benlik, sonsuzluk gibi kavramları da temsil eder.

Dairesel bir dövme yaptırmaya karar vermişseniz, en uygun yer vücudunuzun düz bir yüzeyine , örneğin omzunuz veya kürek kemikleriniz arasına uygulayabilirsiniz.

 

Geometrik Kedi Geçici Dövmesi

Geometrik kedi dövmeleri, kadınlığı, gizemi, bilgeliği, aklı, şansı, bağımsızlığı temsil eder. Kediler büyük kişilikleri olan gizemli, akıllı hayvanlardır. Davranışlarını tahmin etmek çok zordur. Bir kedi hayatımızda beklenmedik bir şekilde göründüğünde, bunun bir değişim mesajı verir. İnsanlar kedi motiflerini bu belirli özellikleri nedeniyle seçerler.

Geometrik kedi dövmeleri yapmaya karar verdiyseniz sırt bölgenizde yada üst kol bölgenizde hoş duracaktır.

 

Mandala Geçici Dövme

Mandala dövmelerde geometrik kategorisinde yer alıyor. Bu dövmelerin en çok sevdiğim özelliği milyonlarca deseni olabilmesi ister renkli ister siyah beyaz göz alıcı durabilmesidir. Mandalanın Sanskritçe’deki anlamı çemberdir.Mandala, Hinduizm ve Budizm’de evreni temsil eden manevi ve rituel bir semboldür. Dairesel tasarımlar, hayatın asla bitmeyeceği ve her şeyin birbirine bağlı olduğu fikrini temsil ediyor.

Mandala dövmesini hangi bölgenize yaparsanız yapın güzel görünecektir.

 

 

    Yorumunuzu Yazın