Geçici Dövme

En Güzel Deniz Kızı Dövmeleri ve Anlamları

26 Ağustos 2019

Denizkızları, üst bedeni insan görüntüsünde olan ve alt bedeni ise balık görüntüsünde olan gerçek olduğuna inanılmayan varlıklardır. Denizkızlarının var olma konusunda birçok efsane bulunmaktadır. Efsane olarak kaldığı içinde tarih boyunca ana hatları belirli olsa da çizimleri günümüze dek farklılıklar içermiştir. Eşyaların üzerinde, filmlerde ve kitaplarda devamlı olarak yer almışlardır. Dövme sanatı da denizkızı dövmeleri konusunda nasibini almıştır. Kişiye göre özelleştirilen farklı renklerin kullanıldığı dövme modelleri kadın ve erkekler arasında popüler olmuş ve bugün de popülerliğini devam ettirmektedir.

Denizkızı Dövmesi Anlamları

Güzellikleri ile dillere destan olmuş efsanelerin ve mitolojinin vazgeçilmez sembolleri olmuşlardır. Tarihin her döneminde denizkızlarına farklı anlamlar yüklenmiştir. Kimileri için söylediği şarkılarla gemilerin batmasına sebep olan kötülüğe sahip kimileri ise aşkın ve güzelliğin vücut bulmuş masum varlıklardır. Denizkızı dövmesi özellikle bu efsaneye ilgi duyanlar için vazgeçilmezliğini buradan almaktadır. Birbirine zıt iki kavram karşılık gelmesi bu dövmeyi çekici kılmaktadır.

Bir kayanın üzerinde oturmuş olan denizkızının anlamı yalnızlığı, beklemeyi, aşkı ve aynı zamanda güçlü bir kadını temsil etmektedir. Kimilerine göre denizlerin hakimi olan Poseidon’u beklemektedir. Denizlerin tanrıçası olarak anılması da bu bekleyişin bir başka yorumlamasıdır. Yine bir başka efsaneye göre su perileri aslında denizkızlarıdır. Türk mitolojisinde ise Susulu adıyla anılmaktadır. Susulu’nun en önemli özelliği ise dillere destan olan güzelliğidir. Denizkızı dövmesinin anlamı da bu nedenle dövmeyi yaptıracak olan kişinin isteğine göre şekillenebilir. Önemli olan kişinin katmak istediği ya da efsaneler arasında yaşatmayı istediği anlamdır.

Denizkızı Dövmesi Modelleri

Denizkızlarının sadece anlamları değişmemektedir aynı zamanda denizkızı dövme modelleri de bakış açılarına göre değişebilmektedir. Bazı modelleri tek kuyruktan oluşurken Yunan mitolojisinde resmedilen denizkızlarının çift kuyrukları bulunmaktadır. Yine bir kısım dövmede denizkızlarının balık olan alt kısmı düz bir renk ile yapılırken diğer taraftan etek kısmının pullu görüntüsü de dövmeler için tercih edilmektedir. Sade bir model seçebilir ya da denizin maviliğine yakışan canlı renkler ile dövmenizi gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Kendinize ait bir parça bulabileceğiniz denizkızı modelini siz de ufak dokunuşlarla oluşturabilirsiniz.

Geçici denizkızı dövme modelleri için belirleyici olan sizin istekleriniz olacaktır. Minimal bir dövme ile sade bir model ya da gösterişli ve denizkızlarının doğasını yansıtan modelleri tercih edebilirsiniz.

  • Omuz bölgesi, kadın ve erkekler için sıkça tercih edilen dövme bölgesindendir. Denizkızı dövme modeliniz eğer gösterişli ise bu bölge oldukça iyi bir seçim olacaktır. Omuz üzerinden başlayarak kolunuza inen bir modeli burada kullanabilirsiniz.
  • Sırt bölgesi ise yine havalı bir denizkızı dövmesi için oldukça şık bir alan olacaktır. İster sırtınızın ortasına küçük bir model isterseniz büyük bir dövmeyi sırtınızda kullanabilirsiniz. Denizkızı sembollerinin olduğu özel dövme çizimleri için geniş alan arıyorsanız kesinlikle sırtınız bu dövme için elverişli bir bölge olacaktır.
  • Bilek dövmesi için ise minimal dövmeler daha şık duracaktır. İç içe geçmiş iki denizkızı modelleri bileklerinizde şık durabilir.
  • Kol bölgesi, uzun balık kuyrukları olan denizkızı modelleri için en uygun alandır. Kuyruğu ile görkemli olan bu varlığın dövmesini kolunuzda kullanabilirsiniz.
  • Eliniz için ise minimal denizkızı modellerini tercih edebilirsiniz. Genellikle el üzerine yapılan minimal dövmelerde siyah rengi daha fazla kullanılmaktadır ancak kişinin isteğine göre model renklendirilebilir.

New Obsessions Geçici Deniz Kızı Dövmesi Modelleri

Büyük Boyutlu Geçici Deniz Kızı Dövmesi Modeli

Büyük Boyutlu Geçici Deniz Kızı Dövmesi Modeli

Geçici Deniz Kızı Mermaid Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Mermaid Deniz Kızı Dövmesi Midye Kabukları

Geçici Mermaid Deniz Kızı Dövmesi Midye Kabukları

Mermaid Geçici Denizkızı Midye Kabukları Dövmesi Paketi Satın Almak İçin Tıklayınız

    Yorumunuzu Yazın