Geçici Dövme

En Güzel Geçici Balık Dövmeleri ve Anlamları

26 Ağustos 2019

Balık figürleri hayatımızda aktif olarak pek çok yerde kullanılmaktadır. Dövme sanatı da bu alanlardan bir tanesidir. Balık dövmeleri her yaştan insanı bedeninde kullanabileceği sembollerdir. Anlamları derin ve geniş olan balık sembolleri, hayatımızda oldukça eski dönemlerde dahi var olmaya devam etmişlerdir. Moda sektöründe, eşyalar üzerinde hatta daha geriye gidildiğinde topraktan yapılan eşyalar üzerinde bile balık şekillerine rastlayabiliriz.

Balık Dövmesi Anlamı

Birbirinden farklı uygarlıklar için balıklar yaşamın ve suyun temsilcileri olmuşlardır. Her dönem anlamı biraz daha zenginleşmiştir. Her gelen toplum balık için daha zengin bir karşılık bulmuştur. Kızılderililer, balık simgelerinin uzun yaşam getirdiğine inanırken Çinliler ise refah ve bolluğun simgesi olmuşlardır. Balık dövmeleri de bu zenginliğin sonucu olarak dövme modelleri arasında kendilerine yer bulmuştur.

Eski inanışlarda denizin karşılığı bilinçaltını çağrıştırırken buradan yola çıkarak balıklar da bereketin bir işaret olarak algılanmışlardır. Kutsal dinlerde de bolluk, bereket gibi güzel ve özel anlamları bulunmaktadır. Yunan ve Mısır mitolojilerinde de balık sembollerine oldukça fazla rastlanmaktadır. Kutsal bir anlamı olmasının yanı sıra balık çizimlerinin yönleri, boyutları da anlamlarını değiştirmektedir. Örneğin; birbirine bağlı iki balık sembolü, balık tanrıçası olarak bilinen Anunitum ve Simash tanrıçalarını sembol etmektedirler.

  • Koi balığı dövmesi, yaşadığımız dönemlerde gözde balık dövmesi modelleri arasında yerini almıştır. Koi balıklarının her rengi farklı anlamlarda kendilerini bulmaktadırlar. Siyah koi balık dövmeleri çoğu zaman başarı anlamına gelmektedir. Kırmızı koi balıkları sevgiyi çağrıştırırken sarı renkte olan koi balıkları zenginliğin sembolüdür.
  • Yunus balıkları ise uğur, zarafet ve kurtuluşun sembolü olarak geçmiş dönemlerde uygarlıklar için önemli bir figür olmuştur. Günümüzde de anlamlarının yanı sıra sevimlilikleri ile balık dövmeleri için ilham olmaya devam etmektedirler.
  • Köpek balıkları özellikle yırtıcı ve korkutucu simgeler olarak anlamlandırılır. Filmlerde, dizilerde ya da masallarda ise denizlerin kralı olarak karşılık bulmaktadırlar. Kral tacını taşıyan bir köpek balığı dövmesinin anlamı da oldukça net olacaktır.

Balık Dövmesi Modelleri

Ayrıntılar her balık dövmesi modelini kendine özgü yapabilmektedir. Zengin bir model çeşidi olan dövmeler için sizi en çok yansıtanı bulmanız daha kolay olacaktır. İster minimal geçici balık dövmeleri isterseniz gösterişli ve zenginleştirilmiş bir çizimle dövmenizi kullanabilirsiniz. Renklerin çeşitli olması da balık dövmelerinde oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Siyah mürekkep yerine farklı renklerin daha çok tercih edilmesinin sebebi; renklerin balıkların doğasına daha uygun olmasındandır. Bu durum dövmenizin daha gösterişli ve doğal durmasına neden olacaktır.

  • Boyun bölgesine dövme işlemi için minimal balık dövmelerinin tercih edildiğine sık rastlanır. Şıklığının yanı sıra uğurunuzu sürekli olarak görme imkanı da elde edebilirsiniz.
  • Bilekler de balık dövmeleri için oldukça fazla tercih edilen bölgelerdendir. Bileğinizi çevreleyen bir model ya da yine minimal dövme modellerini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayak bilekleri için de birden fazla küçük dövme modelleri bulabilirsiniz.
  • Sırt bölgesi de dövmeler için vazgeçilmez olmaya devam etmektedir.
  • Omuz bölgesi için birden fazla küçük balık modellerini kullanabildiğiniz gibi gösterişli dövme modellerini içinde bu bölgeyi seçebilirsiniz.
Balık Geçici Dövme Modeli

Balık Geçici Dövme Modeli

Balıklar Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Japon Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Köpek Balığı Geçici Dövme Modeli

Köpek Balığı Geçici Dövme Modeli

Köpek Balığı İçeren Move On Geçici Dövme Setini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Kelebek ve Japon Balığı Dövmesi Modelleri

Geçici Kelebek ve Japon Balığı Dövmesi Modelleri

Tinare Geçici Balık ve Kelebek Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

 

    Yorumunuzu Yazın