Geçici Dövme

En Güzel Geçici Flamingo Dövmeleri ve Anlamları

27 Ağustos 2019

Flamingo dövmeleri güzelliğini, zarif duruşu ve rosa rengiyle özel olan flamingo kuşlarından almaktadır. Kuşların olduğu dövmeler her zaman göze hoş gelen zarif dövmelerdir. Ancak söz konusu flamingo olduğunda bu durum biraz daha artmaktadır. Bir bakanı bir kez daha baktıran, ilk göreni kendine hayran bırakan bu kuşların dövmeleri son zamanların en popüler modelleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise flamingoları sevmemek için bir neden olmamasıdır. Çekici ve kendine özgü güzelliği ile Mısır gibi toplumlarda kendine yer edinmiş olan flamingolar, vazgeçilmez dövmelerin teması olacaktır. Genellikle dillere destan güzellikleri ile kadınlar için sembol olarak kullanılmakta gibi gelse de erkekler arasında da flamingo modelli dövmeler uygulanmaktadır.

Flamingo Dövmesinin Anlamı

Doğasının gereği taşıdığı renklerle dövmelerde kullanılan flamingolar, zarafet ve güzelliğin sembolüdür. Bu anlamlar onun için ortak olarak kullanılan tanımlardır ancak kuş olmalarının getirdiği manevi rehber, özgürlük, aşk ve asalet gibi anlamlara da gelmektedir. Flamingoların karşılık geldiği anlamlar arasında olumsuz bir anlam bulunmamaktadır. Yüzyıllar boyunca bu kuşlara saygıyla yaklaşılmıştır. Kendilerine has duruşları ve farklı olmaları onları her dönem özel kılmıştır. Bu nedenle dövmeler arasında flamingo dövmesi her dönem popüler olmaya devam etmiştir.

Flamingolar Mısır ve Peru gibi bölgelerde saygı duyulan bir kuş türüdür. Mısır’da insanlar flamingolara saygı gösterileri yaparken aynı zamanda hayatlarında da pek çok alanda sembollerini kullanmaktadırlar. Flamingo sembolünden esinlenenler arasında Peru halkı da yer almaktadır. Peru bayrağının tam ortasında bir flamingo simgesi bulunmaktadır. Flamingoları özel kılan özellikleri arasında uzun süre ayakta kalmaları da yer almaktadır. Sularda yer alan mikroorganizmalardan bu şekilde korunmaları sonucu flamingo simgeleri dik duruşu da simgelemektedir.

Flamingo Dövme Modelleri

Flamingo dövmeleri ilham aldıkları flamingoların kendilerine özgü renkleri ile uygulandığında oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Rosa ya da pembe gibi kendine has renklerinin yanında farklı renklerle de dövme modelini belirleyebilirsiniz. Kadınlar için en çok kullanılan modellerin ortak özelliği; canlı renklerin bir araya gelmesiyle oluşmuş olan gösterişli dövmeler vardır. Erkeklerde ise renklerinden ziyade flamingo sembolünün anlamından dolayı yapılan siyah renkte sade modeller daha çok tercih edilmektedir.

Dövme sizin karakterinizi ya da bir parçanızı yansıtan sanattır. Bu nedenle dövme modelini seçerken sıfırdan bir yaratım sürecine gidilmiyorsa dahi ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Yaratılan dokunuşlarla dövmenizi daha özgün bir hale getireceksiniz ve tam anlamıyla size özel olacaktır. Geçici flamingo dövme modelleri arasından seçeceğiniz bir modelle farklı sembolleri de bir arata getirebilir ya da bu tarz hazır dövmeleri tercih edebilirsiniz.

  • Sırt bölgesi çoğu zaman büyük ve gösterişli dövmelerin uygulandığı alan olmaktadır. Söz konusu flamingo dövmeleri olduğunda ise çok büyük modeller çok fazla tercih edilmiyor. Bu durumun nedeni flamingo hayvanlarının gösterişli dövmeler olması için büyük olmasına gerek olmadığındandır.
  • Kol bölgesi flamingo sembollerinin her an gözünüzün önünde olacağı bölgelerdir. Dövmenizi sürekli görmek sizi sıkmayacaksa bu bölgeyi dövme için tercih edebilirsiniz.
  • Bile bölgesinde minimal dövme modellerini inceleyebilirsiniz. Sade modelleri de burada kullanmak oldukça popüler bir durumdur.
  • Omuz bölgesine uygulanan küçük dövmeler de oldukça şık durmaktadır.

Dövme uygulanacak alanı seçmek önemlidir. Dövmenizi her gün görebileceğiniz ya da çok fazla görmeyeceğiniz bir bölgeye yaptırabilirsiniz. Bu iki durum arasındaki seçim önemlidir. Dövmenizin sürekli göz önünde olması sizi bunaltabilir. O yüzden modelinizi seçerken bölge konusunda da doğru bir tercih yapmanız gerekmektedir.

Newobsessions.com Geçici Flamingo Dövmesi Modelleri

Geçici Flamingo Dövmesi

Geçici Flamingo Dövmesi

Flami Geçici Dövme Setini Satın Almak İçin Tıklayınız

Flamingo Love Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Flamingo Meri Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Flamingo Geçici Dövme Modelleri

Flamingo Geçici Dövme Modelleri

Always Flamingo Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

 

    Yorumunuzu Yazın