Geçici Dövme

En Güzel Geçici Geometrik Dövme Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Geometrik dövme 2000’li yılların başlangıcıyla ilgi gören dövmeler arasında yer almaya başlamıştır. Kamil Mokot, Jasper Andres gibi ön plana çıkan dövme sanatçıları da buna katkı sağlamıştır. Sadeliğin ve aynı zamanda detayların dövme üzerinde birleştiği geometrik desenler bu alanda yeni bir soluk olmuştur. Her kesime hitap eden ama bir taraftan da oldukça özgün modeller ortaya çıkmaktadır. Şık, zarif, havalı duruşları nedeniyle son zamanların popüler dövmeleri arasında yer almaktadırlar.

Geometrik Dövmelerin Anlamı ve Modelleri

Geometrik dövmeler karşımıza sonsuzluğun, zevkin ve sadeliğin sembolü olarak çıkmaktadır. Esasında çizgi ve noktalar odaklı bir çalışma olarak ortaya çıkmasına rağmen bugün göz kamaştıran modelleri ile anlam kazanmaktadır. Tek ya da birkaç anlama sığdırılamaz bir dövme modelidir. Zihninizde oluşan çizgiler kalbinizdeki noktalar ile bütünleşerek dövmenize ilham olabilir. İlham verici, özel ve sizi en çok yansıtan olağanüstü sembollerin dövmenize yansımış halidir.

Geometrik dövmenizi bir aslan, kedi, kurt ya da panda yani aklınıza gelebilecek her türlü hayvan şekliyle bitirebilirsiniz. Bir çiçek bir kitap bile olabilir bu desenlere ilham verecek olan. Geometrik şekillerin dövmeye yansımasının en güzel durumu da bu anlam sonsuzluğu olabilir. Basit gibi görünen geometrik desenler dahi dövme olarak sonuçlandırıldığında ihtişamlı dövme modelleri ortaya çıkacaktır. Önemli olan karakterinizi yansıtan, karakterinizden bir parça olan sembolü bulmanız ve karar vermenizdir.

Sadeliğin güzel yansıması olmaları sadece siyah rengi akla getirmemeli. Geçici geometrik dövme modelleri son yıllarda renklerle daha da cazibeli bir görünüm elde etmektedir. Renklerin birlikte olan tutkulu şöleni geometrik desenler bir araya geldiğinde göz alıcı dövmeler ortaya çıkmaktadır. İstediğiniz etkiyi yaratmak için öncelikle dövmenizin vücudunuzda hangi bölgede olması gerektiğine de karar vermeniz gerekmektedir. Her dövme her bölgede istenilen etkiyi yaratmayacaktır. Doğru bölgede doğru dövme modeli ise istenilen sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

  • Bilekler için seçilen geometrik dövme modelleri oldukça şık durmaktadır. Özellikle kadınlar minimal dövmeleri bileklerinde daha çok tercih etmektedirler. Kişiye özgü modeller ile havalı görüntüler elde edilebilir.
  • Sırt bölgesinde geometrik desenler için oldukça fazla model bulabilirsiniz. Sırt için geometrik sembollerin bir araya geldiği ve harikalar yarattığı modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle ufak eklemeler yapmak istediğiniz modelleri bu bölgede detaylandırabilirsiniz. İsteğinize göre tüm sırtı kaplayan geometrik figürler de kullanabilirsiniz.
  • Kol bölgesi dövmeler için en çok tercih edilen alanlardır. Hem kadın hem de erkekler bu bölgeye dövme yaptırmaktadırlar. Bunun bir sebebi de kol için uygulanan dövmelerin sürekli göz önünde olmasındandır.
  • Bacak bölgesi çoğu zaman kadınlar tarafından dövme uygulanan noktalardır. Büyüklüğü ve modeli doğru seçildiğinde dövmeniz muhteşem duracaktır.
  • Omuz bölgesinde ufak geometrik dövmelerin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesidir. Minimalizm akımının da son dönemlerde popüler olması nedeniyle ufak dövmeler ilgi görmektedir.
  • Parmaklarda geometrik sembollerin en çok tercih edildiği bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle son birkaç yıl içinde parmaklar üzerinde yer alan dövmeler oldukça ilgi görmektedir. Yüzük gibi takı kullanmak istemeyen kişiler içinde parmak üzerine uygulanan dövmeler daha fazla tercih edilmektedir.

New Obsessions En Güzel Geçici Geometrik Dövme Modelleri

Geometrik Geçici Dövme Modelleri İçeren Lost Boy Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geometrik Şekilli Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Geometrik Şekilli Dövme Modelleri Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geometrik Tüy Omuz Kol Sırt Dövme Modelleri

Geometrik Tüy Omuz Kol Sırt Dövme Modelleri

Just Breathe Geometrik Sırt Kol Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Geometrik Kol Omuz Sırt Dövmesi Modelleri Paketi Satın Almak İçin Tıklayınız

Continue Geçici Geometrik Kol ve Vücut Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Aesthete Geçici Geometrik Vücut Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Colorful Geometrik Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Geometrik Üçgen Dövmesi

Geçici Geometrik Üçgen Dövmesi

Shape Geçici Geometrik Üçgen Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Geometrik Kare Üçgen Elmas Dövmesi

Geçici Geometrik Kare Üçgen Elmas Dövmesi

Geo Geçici Geometrik Üçgen Kare Elmas Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Elmaslar Dövmesi

Geçici Elmaslar Dövmesi

Diamonds Geçici Elmaslar Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geometrik Geçici Erkek Kol Üçgen Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Geometrik Erkek Sırt Dövme Modeli Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Geometrik Elmas Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

 

    Yorumunuzu Yazın