Geçici Dövme

En Güzel Geçici Gül Dövmeleri ve Anlamları

27 Ağustos 2019

Doğanın en özel temsilcilerinden olan güllerin sembolleri her dönem insanlar tarafından kullanılmıştır. Gül sembolünün bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebebi pek çok anlama karşılık gelmesidir. Farklı inançlar, toplumlar ve uygarlıkların geçmişlerinde gül sembollerine rastlanmaktadır. Ve en önemlisi de her birinde farklı anlamlara karşılık gelmesidir. Bulunduğu her yere anlam getiren gül figürleri sanat dallarında da popüler bir haldedir. Dövme sanatı da güllerin kullanıldığı sanatlar arasında yer almaktadır. Sadece yer almakla kalmayan gül dövmesi hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilen en popüler dövmeler arasında yer almaktadır.

Gül Dövmesi Anlamı

Gül sembolünün birden fazla karşılığı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Yunan mitolojisidir. Aşk tanrıçası olan Afrodi’in sevgili olan Adonis’in üzerinde bulunan kanın bir gül filizi haline döndüğüne inanılır. Adonis’in üzerinde filizlenen gül için de aşk ve sadakati temsil ettiğine inanılır. Aşk ve sadakatin karşılığı olması konusunda efsaneler çok fazladır ancak sevgililer günü gibi özel günlerde bu efsane tekrar can bulur. Efsanelerden doğarak aşkın temsilcisi olan gül sembolü de gül dövmelerine bu şekilde ilham olmuştur. Günümüzde artık insanlar aşklarını sözlerden önce güller ile belirtmektedir.

Aşıkların sevgililerini göstermesinin en özel sembolü olan güller bu anlamın yanında kadınlığın da sembolü olmaktadır. Erkek ya da kadın fark etmeden bir gül dövmesi; kişinin annesi, eşi ya da sevgilisinin anlamına gelebilir. Bu duruma özellikle denizciler arasında daha çok rastlanmaktadır. Hayatlarında bulunan kadınların sembolü olarak bu dövmeleri taşımaktadırlar. Tarihte geriye gidersek de Meryem Ana’ya karşılık gelen bir sembol olarak yine gül figürleri karşımıza çıkmaktadır.

Aşk, sadakat ve kadınların sembolü olmanın ötesinde de anlamlar güller için yer bulmaktadır. Güzellik, saflık, tutku gibi anlamlara karşılık gelmektedir. İslamiyet inancında Hz. Muhammed’i temsil ederken kokusunun da onu anımsattığı düşünülmektedir. Bazı inanışlarda dilek dilemek için seçilen özel çiçeklerdir. Heyecan verici duyguların karşılığıdır. Coşku ve yaşam anlamlarında da karşılık bulmaktadır. Gül dövmesi uygulamasından önce hangi anlamı dövmenizde yaşatmak istediğinize karar vermelisiniz.

Gül Dövmesi Modelleri

Gül dövmesi modelleri sınırlanamayacak dövmeler arasında yer almaktadır. Her rengi, şekli ve dövmenin uygulandığı bölge ile farklı anlamlara karşılık gelebilirler. Sadece dikenleri ile bile gül sembollü dövmenize farklı ve özgün anlamlar kazandırabilirsiniz. İster detaylı bir dövme modelini isterseniz sadece kırmızı bir gül modelini tercih edin. En önemlisi sizin karakterinizi yansıtacak bir dövme modelini seçmiş olmanızdır. Tabi ki dövme modelinizi seçerken vücudunuzun hangi noktasına bu modeli yaptıracağınız da önemlidir.

  • Sırt bölgesi özellikle çiçek simgelerinde kadınların tercih ettiği bir bölgedir. Dalları, dikenleri ve çiçek detayı ile geçici gül dövmesi modeli için kullanılabilecek en uygun alanlardan bir tanesi sırt bölgesidir. Dövmesinde detayların olmasını isteyenler için en doğru tercihlerden biridir.
  • Omuz bölgesine yapılan dövmeler hem erkek hem de kadınlar arasında ilgi görmektedir. Detaylı bir dövme modelini burada da tercih edebilirsiniz.
  • Boyun bölgesi çiçek dövmelerinin şık göründüğü bir başka dövme bölgesidir. Minimal çiçek ve gül figürleri olan dövmeler burada kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

New Obsessions Geçici Gül Dövmesi Modelleri

Geçici Siyah Gül Dövmesi Modelleri

Geçici Siyah Gül Dövmesi Modelleri

Siyah Geçici Gül Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Sarı Gül Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Kırmızı Gül Geçici Vücut Dövmesi Paketini Satın Almak için Tıklayınız

 

    Yorumunuzu Yazın