Geçici Dövme

En Güzel Geçici Kaplan Dövmeleri ve Anlamları

27 Ağustos 2019

Kaplan dövmesi geçmişten gelen zengin içeriğinin yansıdığı popüler dövmeler arasında yer almaktadır. Tutku, ihtiras, hız gibi anlamlarının yanında güzellikleri de dövmeler için tercih edilme nedenlerindendir. Kadın ve erkekler üzerinde farklı modelleri ve anlamlarıyla yer almaktadır. Uygulanan her dövmenin farklı bir anlamı vardır. Modeller ve renkler de bu anlamların değişimini desteklemektedir. Bu nedenle dövme seçiminde istenilen anlamı yansıtmak için tüm bu ayrıntılara önem verilmesi gerekmektedir. Hızlı bir kararla seçilen dövmeler işlem bittiğinde sizi mutlu etmeyebilir.

Kaplan Dövmesi Anlamları

Kaplan dövmesi için karar verirken hangi anlamı bedeninizde taşımak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Genellikle kendine güvenen, aktif, dışa dönük kişiler dövmelerinde kaplan sembollerini tercih etmektedirler. Kaplanlar yüzyıllardır toplumların, uygarlıkların ve ülkelerin sembolleri olmuştur. Bunun yanı sıra el değmemiş doğanın da sembolü olarak doğa severlerin tercih ettiği dövmeler arasında yer almaktadır. Güzellik kavramında da karşılık bulan kaplan dövmeleri hızları ve atik olmalarıyla da dövmelerde figür olarak kullanılmaktadır.

Kaplanlar vahşi bir doğada yaşayan korkusuz hayvanlardır. Sahip oldukları otorite ve güç nedeniyle kraliyetlerin sembolleri olarak kullanılmış, farklı kültürlerinde üzerinde etkileri oldukça fazla olmuştur. Sarayların içinde yer alan kaplan sembolleri gücün ve ihtişamın sembolü olarak tarih sayfalarında ye almaktadır. Krallar da güç anlamında karşılık bulan kaplan sembollerini takı ve taçlarında kullanmışlardır. Bu semboller aynı zamanda korku ve kudretin de sembolü olarak kendilerine yer bulmuşlardır. Hindistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerin geçmişinde kaplan sembollerinden etkilendikleri çok açıktır. Kaplanların bu görkemli doğanın içinde muhteşem canlılar olmaları dövmeler için eskimeyen modeller olmalarını sağlamaktadır. Modası geçmeyecek bir dövme arıyorsanız bu kesinlikle kaplan dövmesi olmalıdır.

Kaplan dövmesi anlamını zenginleştirebilirsiniz. Doğasından kopmamış bir kaplanı etrafında ağaçlar, yeşillikler ile düşünebilir ya da biraz daha yumuşatmak istediğinizde çiçeklerle dövmenizi oluşturabilirsiniz. Kükreyen kaplan sembolleri de korkutuculuğunu ön plana çıkarmak isteyen kişilerin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Farklı sembollerle de kaplan figürlerinin karşılık geldiği anlamları derinleştirebilirsiniz. Burada kullanılacak olacak simgelerin tercihini isteğinize göre belirleyebilirsiniz. Sadece dövmenizde olmasını istediğiniz anlama ya da yansıtmak istediklerinize odaklanmalısınız.

Kaplan Dövmesi Modelleri

Kaplan figürü genel bir anlam yansıtmamaktadır. Bu noktada seçeceğiniz model ve dövme modelinin yapılacağı bölge oldukça önemlidir. Öncelikle vücudunuzda hangi bölgeye dövme yaptırmak istediğinize karar vermelisiniz. İkinci adım ise karakterinizin ya da sizi en iyi anlatacak olan dövme sembolünü seçerek modeline karar vermelisiniz. Geçici kaplan dövmesi modelleri de her bölgeye ve kişiye göre şekillenebilecek dövmeler arasında yer aldığı için popülerliğini kaybetmemiştir.

  • Omuz bölgesinde kullanılan kaplan sembolleri genellikle büyük olan modellerdir. Özellikle erkekler bu bölgede büyük ve gösterişli dövme modellerini kullanmak isterler. Kadınlar ise erkeklere göre daha sade modelleri tercih etmektedir.
  • Sırt bölgesinde özellikle gözlerin ön planda olduğu kaplan dövmesi modellerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda renklerin bu bölgeye çok yakıştığı ve dövmenizi daha da gösterişli bir hale getirdiği açıktır.
  • Bilek için minimal kaplan sembollerini inceleyebilirsiniz.
  • Göğüs için yapılan dövmeler de erkekler arasında yaygın bir durumdur. Son dönemlerde dekoltelerle hoş durması nedeniyle kadınlar tarafından da bu bölgede dövmeler tercih edilmeye başlanmıştır.

New Obsessions Geçici Kaplan Dövmesi Modelleri

Geçici Kaplan Dövmesi Modelleri

Geçici Kaplan Dövmesi Modelleri

Geçici Kaplan Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Kaplan Dövmesi

Kaplan Dövmesi

Kaplano Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Kaplan ve Ağaç Dövmesi

Geçici Kaplan ve Ağaç Dövmesi

Geçici Kaplan Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

    Yorumunuzu Yazın