Geçici Dövme

En Güzel Geçici Kedi Dövmeleri ve Anlamları

27 Ağustos 2019

Kedi dövmeleri, birden fazla anlamın karşılığını bulan özel dövmelerdir. Kediler yüzyıllardır doğada var olan ve bugün ise evlerimizde, hayatlarımızda olmazsa olmaz olan canlılardır. Kimi inanışa göre olumsuz anlamların temsilcisi kimi inanışa göre bir tanrıçanın sembolüdür. Dövme modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Tek bir cinsiyet ile de sınırlı kalmamaktadır. Kadın ve erkekler için her dönem önemli semboller olmaya devam etmişlerdir. Yaşam alanımızda da en önemli anlamların sembolü olarak kedi dövmeleri her zaman yer alacak gibi görünmektedir.

Kedi Dövmesi Anlamları

Doğanın var olmasından bugüne kadar kediler ve kedigiller hayatımızda önemli bir parça haline gelmiştir. Kediler, doğada asiliğin ve özgürlüğün sembolü olurken İslamiyet gibi kutsal inanışlarda güzelliğin karşılığı olabilmektedir. Çevik olması ve beklenmedik durumlarda bile dört ayağının üzerine düşmesiyle ünlenmiştir. Paleolitik çağlardan kediler için sevimliliğin pek adından söz edilmemektedir. Yırtıcı ve akıllı bir avcı olan kediler o dönemlerde korku salmalarıyla meşhurlardır. Kültürel olarak farklılıklarda ise iyi ve kötü şans olarak yorumlanmıştır. Bazı inanışlarda şeytanın hizmetkarı olarak görülmüş bazılarında ise tanrıçalarla özdeşleştirilmiştir. Kedi dövmesine karar verirken bu anlamlardan hangisini dövmenizde yansıtmak istiyorsanız öncelikle karar vermeniz de bu nedenle önemlidir.

Kedi sembolleri en derin anlamları mitolojilerde bulmuştur. Kedi dövmeleri de mitolojilerden oldukça fazla etkilenmektedirler. Gerçekliği konusunda kararsızlıklar yer alsa da en yüce tanımlara kedi sembolleri mitoloji ve tarih öncesi dönemlerde ulaşmışlardır. Tanrıçaların bir sembolü olduğu gibi çoğu inanış içerisinde de kedilere tapılmışlardır. Kedilerin özgür hayvanlar olması toplum ve kültürleri etkilemeye her zaman devam etmiştir. Günümüzde kediler kişisel sebepler ya da hayvan sevgisi nedeniyle evlerimizin içine kadar girmektedir. Geçmiş zamanda ise kediler mistik ve manevi sebepler nedeniyle insanların etrafında bulunduruluyordu.

Kedi Dövmesi Modelleri

Sevimlilikleri ile hayatımızda olan bu dostlarımızın dövme modelleri arasından seçim yapmak oldukça zordur. Eğer kendi kedinizin dövmesini yaptırmayacaksanız uzun bir araştırma süresi geçirebilirsiniz. Çünkü her dövmede olduğu gibi geçici kedi dövme modelleri için de özen gerekmektedir.

Öncelikle anlamları doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Masum ya da dostluğunuzu temsil eden bir kedi dövmesi modeli rahatlıkla bulunabilir. Biraz daha özgün bir model için ise biraz kafa yormanız gerekebilir. Ufak ama kendinize ait dokunuşlarla istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Anlamlı bakışlarını ön plana çıkarmak için gözler üzerinde yoğun olan bir modeli seçebilir ya da masumluğunu vurgulamak adına yumuşak bakışlarla tamamlanan dövme modellerini seçebilirsiniz. Mitolojiden bir yansıma olmasını istiyorsanız; seçtiğiniz mitolojinin yansımasına uygun ayrıntıların olduğu modelleri ya da bir inanışın temsilcisi olacaksa ona uygun modelleri inceleyebilirsiniz.

  • Kol bölgesinde ister minik isterseniz büyük kedi modellerini kullanabilirsiniz. Büyük ve keskin bakışlara sahip kedi dövmeleri genellikle burada ve sırt bölgesinde fazlaca tercih edilmektedir.
  • Sırt bölgesi büyük dövme modellerine en uygun yer iken söz konusu sevimli kediler olduğunda minik dövmelerde bu alanda tercih edilmektedir.
  • Bilekler ise kadınlar tarafından minimal kedi dövmeleri için vazgeçilmez bir nokta olmaktadır. Burada kullanacağınız modeller arasında birden fazla kedi ya da kedi patilerinin olduğu modelleri inceleyebilirsiniz.
  • Omuz bölgesi çoğu zaman erkekler tarafından tercih edilmektedir. Tüm omuzu kaplayan dövmeler oldukça revaçtadır.

    Yorumunuzu Yazın