Geçici Dövme

En Güzel Geçici Korsan Dövmesi Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Korsan dövmesi ilk çıkış noktası deniz taşıtlarına saldırılar düzenlemesiyle bilinen korsanlardan örnek alınarak oluşturulan bir dövmedir. Korsanların da diğer semboller kadar eski bir tarihi vardır. Günlük hayatınızda hemen hemen her şeyin üzerinde korsan sembolü kullanılabilir. Ancak herkesin ilgi alanına giren semboller değildirler. Olumsuz bir anlamın karşılığı olarak görülmesi nedeniyle korsan sembolleri genele hitap eden figürler değildir. Kullanım tercihi olarak erkekler arasında daha sık tercih edilen bir dövmedir. Denizcileri simgeleyen figürlerin eklenmesiyle en basit şekilde korsan sembollerinin olacağı dövmeleri özgün hale getirmeniz mümkündür. Onların olmadığı denizleri özellikle beyaz perdede görmek zordur.

Korsan Dövmesi Anlamı

Korsan dövmeleri özellikle korsan ve denizlere ilgisi olan kişiler tarafından tercih edilen bir dövmedir. Denizler üzerindeki haydut olarak simgelenmektedirler. Dövmelere yansıma şekilleri nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Havalı, güçlü, asi, isyankar gibi anlamlara karşılık gelmektedir. Kural dışı yaşamanın da sembolü olabilirler. Korsan sembolünün tarihi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. 1400’lü yıllarda İngiltere-İspanya ve Fransa arasında yaşanan savaş bittiğinde deniz piyadeleri de işlerini kaybetmişlerdir. İşi olmayan deniz piyadelerinin de gemilerde bulunan ganimetleri ele geçirmek için Karayip üzerinde korsanlık yapmaya başlanıldığı anlatılmaktadır. Hayat tarzları ve seçimleriyle beraber pek çok film, kitap ve masala da konu olmuşlardır. Tüm bu sanat dallarında kendilerine olumsuz anlamlar bulmuş olsalar da havalı ve güçlü sembol olmaya devam etmişlerdir.

Dövme için korsan figürlerinden birini kullanmaya karar verdiğiniz takdirde aralarından sizi en çok yansıtan korsanı bulabilirsiniz. En eski korsanlar arasından adını duyurmuş olan Henry Morgan ya da Karayip Korsanları filmi ile bir sembol haline gelen Jack Sparow gibi isimleri de dövmenizde kullanabilirsiniz. Özellikle Karayip Korsanları filminin temasında ilerleyerek dövmenizi detaylandırabilir ve farklı anlamlar katmak için denizi andıran sembollerle özgün bir hale getirebilirsiniz. Korsan dövmeleri özgün hale kolayca getirebileceğiniz gösterişli dövmelerdir.

Türklerin tarihinde de korsan sembolleri yer bulmuştur. Ancak genel anlayışa göre hiçbir düzenin emrinde olmayan korsanlar burada orduya bağlıydı. Osmanlı döneminde kendilerinden olmayan gemilerde bulunan ganimetleri ele geçirdikten sonra devlet hazinesine verirlerdi. Yani korsanlar için sadece olumsuz anlamlar yüklemek hata olabilir. Bu nedenle korsan dövmesi modelinizi araştırmanız gerekmektedir. Her bir korsanın kendi kültürü, tarzı ve felsefesi bulunmaktadır. Tek bir anlama geldiklerini söylemek hata olabilir. Araştırdıktan sonra kendinizden bir parça bulduğunuz korsanın sembolünü kullanmanız daha doğru olacaktır.

Korsan Dövmesi Modelleri

Dövmenize karar vermeden önce nereye yaptıracağınıza karar vermelisiniz. Dövme modellerinin güzel görünmesi için en önemli olan adım dövmenizin uygulanacağı bölgedir. Her dövme modeli vücudunuzdaki her bölgede hoş bir görüntü sağlamaz. Bu nedenle önce hangi bölgede dövme istediğinizi sonrasında ise seçeceğiniz modelin o bölgede nasıl duracağını hesaplamanız gerekmektedir. Geçici korsan dövmesi modelleri vücutta neredeyse dövme yapılan her bölgede uygulanmaktadır. Büyük ya da küçük simgeler halinde renklerin kullanıldığı modeller arasından seçim yapmanız gerekecektir.

  • Sırt bölgesine uygulanacak dövme modelinde istediğiniz eklemeleri yapabilir ve büyük bir dövme elde edebilirsiniz.
  • Boyun bölgesine minimal bir dövme modelini kullanarak hoş bir görüntü elde etmeniz mümkündür.
  • Omuz bölgesine korsan sembolleri kullanılan bir dövme seçebilirsiniz. Burada da dövmenizin modelini zenginleştirebilir ve farklı denizi ya da sizden bir parçayı anlatan semboller ekleyebilirsiniz.
  • Omuz bölgesi de erkekler tarafından korsan sembollerinin kullanıldığı dövme uygulanan alanlardır. Tüm bölgeyi kaplayan modeller burada çekici bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

    Yorumunuzu Yazın