Geçici Dövme

En Güzel Geçici Kurt Dövmesi Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Kurt dövmesi, geçmişten bugüne güçlü karakterlerin bir yansıması olan dövme çeşidi olmuştur. Zengin anlamının sebebi güçleri ve çekicilikleriyle efsane olan kurtlardan almaktadır. Kurt sembolleri geçmişten bugüne her kültürde, mitolojide, inanışlarda, filmlerde, masallarda ve kabilelerde kendine yer edinmiş olan bir semboldür. Çoğunda iyi kavramların karşılığı olurken farklı alanlarda da olumsuz anlamlar yüklenmiştir. Yine de dövmeler arasında popülerliğini olumsuz anlamları yıkamamıştır. Hayvan dövmelerinde olduğu gibi farklı şekillerde tasarlanabilir ve anlamını değiştiren renkler ya da sembollerle zenginleştirilebilir olması kurt sembollerini yaygın hale getirmiştir. Hem kadın hem de erkekler arasında kullanılan bir dövmedir ancak çoğunluğa bakıldığında erkekler daha fazla tercih etmektedir.

Kurt Dövmesi Anlamları

Kurt sembolünün karşılık bulduğu her anlam kurt dövmesi için de geçerlidir. Bu nedenle bu dövmenin birden fazla karşılığı bulunmaktadır. Dövme sembolünüzün kurt olmasına karar verdiğiniz takdirde öncelikle dövmenizde hangi anlamıyla taşımak istediğinize karar vermelisiniz. Kurt sembolleri denildiğinde akıllara ilk gelen bozkurtlar ve bununla anılan Türkler olmaktadır. Türklerin geçmiş tarihine bakıldığında kurt sembollerinin çok fazla ilgi gördüğü ortadadır. Kurt sembollerine kutsal ve ulu bir hayvanın temsili olarak bakılmıştır. Bu nedenle de yaşam alanlarında liderlerin eşyaları, yaşadıkları alan gibi pek çok yerde kurt figürlerine rastlanmaktadır. Tabi ki kurtların gücü de bu ilgiyi desteklemektedir. Bazı inanışlara göre ise Türkler ve Moğollar soylarının bu kudretli hayvanlardan geldiğine inanmaktadır. Bu nedenle de kurt sembolleri onların soylarını temsil etmektedir.

Kuzey Amerika’nın tarihinde geriye gidildiğinde ise kurt sembollerinin çok yaygın olduğu görülmektedir. Kurtların güçleri, akıllı hayvanlar olması ve mükemmel avcı olmaları nedeniyle kurt sembollerini kullanmışlardır. Aynı zamanda sürü halinde yaşamlarını devam ettiren bu hayvanlar mitoloji ya da efsanelerde aileyi, sadakati, azmi ve bağı da temsil etmektedir. Ölene kadar tek eşli bir hayvan olması nedeniyle de çiftler tarafından kurt dövmeleri ilgi gören dövme modelleri arasında yer almaktadır. Tabi ki kurtlara ve sembollerine her zaman iyi anlamlar yüklenmemiştir. Masallar ya da filmlerde kurtlar için olumsuz anlamlar da mevcuttur. Kurt adam figürlerine bakıldığında bencil ve korkutucu anlamları çıkarılmaktadır. Hristiyanlıkta ise kurt sembolleri ilham ve ölüm anlamının karşılığının bir yansıması olmaktadır.

Kurt Dövmesi Modelleri

 Kurt dövmesi için karar verdikten sonra vücudunuzun hangi bölgesinde dövmeyi görmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Dövmenin uygulanacağı alana göre de dövme modeliniz için daha doğru bir karar verebilirsiniz. Kurt sembollerinin kullanımı söz konusu olduğunda dövme modelinizi farklı sembollerle özel hale getirebilirsiniz. Etkileyici gözlerini ön plana çıkarabilir, keskin dişleri görünen modeller yaratabilir ya da pençe, ay, yıldız gibi farklı semboller ile dövmenizin anlamını zenginleştirebilirsiniz. Önemli olan dövmenizin size özgü bir model olması ve karakterinizden bir yansıma olmasıdır.

  • Sırt bölgesi için kurt sembollerinin var olduğu geçici kurt dövmesi modelleri sık tercih edilenler arasında yer almaktadır. İster sırtınızın üst bölgesine kurt gözlerinden oluşan bir dövme isterseniz tüm sırtınızı kaplayacak görkemli bir dövme modeli seçebilirsiniz.
  • Omuz bölgesi de görkemli kurt sembollerinin çokça kullanıldığı alanlardandır. Tüm omuzu kaplayacak şekilde dövmenize eklemeler yapabilirsiniz. Özellikle erkekler kurt sembollerinde omuz bölgesini tercih etmektedir.
  • Bilekler için ise kurt sembollerinin minimal sembollerini değerlendirebilirsiniz. Küçük semboller olması kurtların cazibesinden bir şey azaltmayacaktır.
  • Kolunuza da yine detaylı modelleri seçebilirsiniz.

New Obsessions Geçici Kurt Dövmesi Modelleri

Geçici Kurt Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Kurt ve Pençesi Dövmesi

Geçici Kurt ve Pençesi Dövmesi

Wolf Geçici Kurt Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Uluyan Kurt Dövmesi

Geçici Uluyan Kurt Dövmesi

Geçici Uluyan Kurt Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

    Yorumunuzu Yazın