Geçici Dövme

En Güzel Geçici Kuş Dövmesi Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Kuş dövmesi, baharın gelişini müjdeleyen kuşlardan ilham alan dövme çeşitleridir. Kuşlar sadece dövme sanatına değil pek çok sanata ilham olmuş ve olmaya da devam etmektedirler. Uçma yetenekleri tarih boyunca insanlar tarafından imrenilen en belirgin özelliği olmuştur. Bu yetenekleri nedeniyle her alanda sembol olmuşlardır. Güzel sesleri de kuşların sembol olmadaki özelliklerinden bir tanesidir.

Kuş Dövmesi Anlamı

Kuş dövmesi anlamları kuş türlerine göre farklı karşılıklar bulmaktadır. Asalet, güzellik, rehberlik, özgürlük, bilgi, barış, aşk gibi anlamları kuş sembollerinde genelleyebiliriz. Ancak türlerin özelliklerine inildiğinde anlamları daha da zenginleşmektedir. Birbirinden farklı uygarlık, inanış, kültür içinde de kuşların anlamları değişmektedir. Örneğin; Flamingo figürleri zarafet ve güzelliğin temsilcileri olurken Mısır’da ise güneş tanrısı Ra’nın sembolü olarak saygı görmüşlerdir.

 • Anka kuşu sembolü dövmeler arasında çok yayın olan modeller arasında yer almaktadır. Küllerinden tekrar doğduğuna inanılan kuşlar yeniden doğuşu, ölümü ve hayatta zorluklar karşısında güçlü durmayı temsil etmektedir.
 • Güvercin figürlerinin kullanıldığı dövmeler de en az Anka kuşları kadar popülerdir. Güvercinler farklı uygarlık, kültür ve efsanelerde kendilerine özel yer bulmuş olan kuşlardır. Güvercin dövmeleri sevgi ve barışın temsilcileridir.
 • Papağan figürlerinin olduğu dövmeler sevgi ve eğlencenin birer yansımalarıdır. Özellikle renklerin var olduğu dövmeleri tercih edenler için papağan dövmeleri göz alıcı modellerdir.
 • Sinek kuşlarının dövmeleri canlılık, güç ve enerji anlamına gelmektedir.
 • Baykuş dövmeleri kuş figürleri arasında en popüler seçimlerdendir. Kimi inanışa göre ölüm ve talihsizliğin sembolü olarak görülmektedir ancak tarihi geçmişinde baykuş sembolleri bilgeliğin sembolü olmuşlardır.

Kuş Dövmesi Modelleri

Anlamları türüne ve modeline göre değişen kuş dövmeleri üzerine eklenecek ufak figürlerle daha da zengin anlamlara karşılık gelebilir. Sizi yansıtacak ufak bir eklemeyle dahi dövme modelinizi daha özgün bir hale getirebilirsiniz. İster kuşların doğasından bir parça ağaç, dal, çiçek gibi isterseniz farklı sembollerle kuş dövmenizin modelini özelleştirebilirsiniz. Önemli olan sizi yansıtacak en iyi modeli seçmenizdir ancak dövmede bir önemli unsur daha vardır. Dövmenizin vücudunuzda hangi bölgede olmasına karar vermeniz gerekmektedir. Her model her bölgede kendini yeterince gösteremez. Bu nedenle dövmenin uygulanacağı bölgede oldukça önemlidir.

 • Sırt bölgesi özellikle büyük dövmelere uygun alan olsa da geçici kuş dövmesi modelleri arasından minimal modeller de bu alanda kullanılmaktadır. Özellikle kadınlar zarif ve naif kuş dövmelerini sırt bölgesinde sıkça kullanmaktadır.
 • Omuz bölgesi, kuş figürlerinin olduğu dövmelerde ilk akla gelen alanlardan bir tanesidir. Özellikle erkekler bu bölgede yırtıcı ve gücü temsil eden kartal, şahin gibi sembolleri tercih etmektedir. Kadınlarda ise birden fazla kuş figürlerinin olduğu minimal dövmeler son dönemlerin en popüler modelleri arasında yer almaktadır.
 • Ayak ve el bileği de kuş dövmesi için ilgi gören bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle küçük kuş figürleri bu bölgede oldukça zarif durmaktadır.
 • Göğüs bölgesi ise kadınlar için küçük kuş sembollerinin olduğu dövmeler için tercih edilirken erkekler bu bölgede büyük ve gösterişli dövme modellerini tercih etmektedir.

Sinek Kuşu Geçici Dövmesi İçeren Move On Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Free Birds Özgür Kuşlar Geçici Dövme Setini Satın Almak İçin Tıklayınız

Baykuş Geçici Dövme Modeli

Baykuş Geçici Dövme Modeli

Baykuş Geçici Dövme Setini Satın Almak İçin Tıklayınız

Çeşitli Minimal Kuş Geçici Dövmeleri

Çeşitli Minimal Kuş Geçici Dövmeleri

Minimal Kuş Dövmeleri İçeren Yukarıda ki Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Sinek Kuşu İçeren Geçici Dövme Setini Satın Almak İçin Tıklayınız

Çeşitli Minimal Kuşlar Geçici Dövme Seti

Çeşitli Minimal Kuşlar Geçici Dövme Seti

Çeşitli Kuş Geçici Dövmeleri İçeren Dandelion Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Minik Kuş Serçe Kafes Dövme Modelleri

Minik Kuş Serçe Kafes Dövme Modelleri

Güzel Kuş Dövme Modelleri İçeren Freedom Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Sinek Kuşu İçeren Özgürlük Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Minimal Geçici Kuş El Dövmesi Modelleri

Minimal Geçici Kuş El Dövmesi Modelleri

Minimal Kuş Dövmesi Modelleri İçeren Göç El Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Kuş ve Balık Dövmesi Yağlı Boya Tablo Tarzında

Geçici Kuş ve Balık Dövmesi Yağlı Boya Tablo Tarzında

Geçici Kuş ve Balık Yağlı Boya Tarzında Dövme Satın Almak İçin Tıklayınız

  Yorumunuzu Yazın