Geçici Dövme

En Güzel Geçici Melek Kanadı Dövmesi Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Melek kanadı dövmesi tüm kanat figürleri arasında kendine özel yerleri olan dövmeler arasında yer almaktadır. Melek sembolleri her dinde, kültürde, uygarlıkta ve toplumda kendilerine en kutsal anlamların karşılığı olmaktadır. Belirli şekillere sahip olan sembollerdir ancak ufak dokunuşlar ile daha gösterişli dövmeler haline getirilebilir. Küçük ya da büyük semboller olarak birbirinden farklı modelleri bulunmaktadır. Burada en önemli adım dövmenin uygulanacağı kişinin kendinden bir yansıma görebilmesidir.

Melek Kanadı Dövmesi Anlamı

Melek kanadı dövmesi her dönem popülerliğini korumuş olan dövmeler arasında yer almaktadır. Maneviyat, saflık, rehberlik, ilham gibi genel anlamları bulunmaktadır ancak derin bir araştırma yapıldığında daha derin anlamları olduğu anlaşılmaktadır. Pek çok inanış içerisinde yer alan melek kanadı sembolleri kutsal anlamlar da taşımaktadır. Güç, azim ve ilahi varlıkların anlamını taşımaktadırlar. Tarihi olarak ilk kullanıldıkları dönem konusunda kesin bir söylem yoktur ancak bakıldığında her alana ilham olmuşlardır. Tanrı, tanrıça temsilcileri olmuşlardır. İlahi varlıklar ile bütünleştirilmiştir. Kraliçelere ait eşyalarda melek kanadı figürlerine yer verilmiş ve aynı zamanda yaşam alanlarında da bu semboller çokça kullanılmışlardır.

Kadınlar arasında popüler olan melek kanadı dövmesi dinlerde yer alan meleklerin de birer sembolü olarak resmedilir. İyi veya kötü anlamlar da yüklenebilir. Filmler ve dizilere hatta kitaplara konu olan melek kanatları sadece olumlu anlamlarda kendilerine karşılık bulmaz. Büyük ve karanlık melek kanadı figürleri ile korkutucu güç anlamı da yansıtılabilir. Beyaz kanatlar ise saf iyiliği, kutsallığı temsil edebilir. Mitolojilerde melekler tanrıların habercisi olarak adlandırılır. Zeus’un oğlu Hermes’in kanatları hızın temsilcisi olarak resmedilmektedir. Melek kanatları da bu habercilerin temsilcisi olarak sembolize edilirler. Tüm bunların haricinde ise melek kanadı sembolleri uçma ve özgürlük anlamlarına da gelmektedirler. Bu nedenle sırt bölgesinde daha çok tercih edilmektedir.

Melek Kanadı Dövmesi Modelleri

Melek kanadı dövmeleri hem erkek hem de kadınlar tarafından ilgi gören dövmeler arasında yer almaktadır. Erkekler daha çok büyük ve gösterişli kanatların olduğu dövmeleri tercih etmektedirler. Kadınlar ise büyük modellerin yanı sıra minimal kanat dövmelerine de ilgi göstermektedirler. Melek kanadı sembolleri için farklı modelleri oluşturabilirsiniz. Yansıtmak istediğiniz anlama göre kanat figürlerine eklemeler yapabilir, çizgileri belirginleştirebilir ve renkleri ile modelleri zenginleştirebilirsiniz.

  • Sırt bölgesi yukarıda da bahsettiğimiz gibi melek kanadı dövmeleri için en çok ilgi gören bölgeler arasında yer almaktadır. Gösterişli ve büyük kanat sembolleri için en uygun alanlardan bir tanesi sırt bölgesidir. Alanın büyük olması dövmenize istediğiniz sembolleri eklemenizi sağlayacaktır. Sırtı komple kaplayan modellerin yanı sıra uçmayı temsil eden ufak kanat sembolleri de sırt bölgesinde kullanılmaktadır.
  • Omuz bölgesi de kanatlar için uygun alanlardan bir tanesidir. Erkekler burada büyük dövmeleri daha çok kullanırken kadınlar ise minimal kanat dövmelerini de omuz bölgesinde kullanmaktadır.
  • Ayak ve el bileğinde genele bakıldığında küçük kanat modelleri daha çok kullanılmaktadır. Bu bölgelerde daha çok sade ve az detaylı modeller kullanılmaktadır.
  • Boyun bölgesinde ise yine küçük geçici melek kanadı dövme modellerini tercih edebilirsiniz.

New Obsessions Geçici Melek Kanadı Dövmesi Modelleri

Geçici Melek Kanadı Dövmesi Modeli

Geçici Melek Kanadı Dövmesi Modeli

Geçici Melek Kanadı Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Kanat Dövmesi ve Minik Yıldızlar Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Gümüş Kanat Melek Kanadı Dövmesi

Geçici Gümüş Kanat Melek Kanadı Dövmesi

Gümüş Kanat Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Altın Kanat Melek Kanadı Dövmesi

Geçici Altın Kanat Melek Kanadı Dövmesi

Geçici Altın Kanat Dövmesini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Kol Yıldız ve Kanat Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

 

    Yorumunuzu Yazın