Geçici Dövme

En Güzel Geçici Minimal Dövme Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Minimal dövmeler vücudunda küçük dövmeler isteyenlerin yeni gözdesi haline gelmiştir. Büyük ve gösterişli dövmeler her zaman ilk tercihler arasında yer almamaktadır. Özellikle minimalizm akımı ile hayatımızda minimal dövmeler fazlaca yer almaya başladı. Sadelik ve şıklık olgusunu elde etmek minimal dövmelerle artık mümkün! Üstelik istediğiniz her modeli de dövmelerinize yansıtabilirsiniz. Erkekler arasında popüler olmasa da zamanla onlar da kadınlar gibi minimal figürlerin büyüsüne kapılacaktır.

Minimal Dövme Anlamları ve Modelleri

Minimal dövme anlamları sınırlanamayacak bir düzeydedir. Bunun düzeni hayatımızda yer alan her simgeyi minimalizm ile birleştirebilme gücünden gelmektedir. Hayvan figürleri, çiçekler ya da eşyalar akla gelebilecek her sembolü dövmelerinizde kullanabilirsiniz. Minimalizm kavramı tüm evreni kapsayan bir akımdır. Bu kavramın en kısa özeti sadelik denilebilir. Sadelikten gelen şıklık ve zarifliği de dövmelerinizde yaşatabilirsiniz. Yer kaplayan her şeyden arınma ve doğallığa yönelme olarak da minimal kavramı karşımıza çıkmaktadır. Minimallik ile daha fazla işlevsellik ön plandadır.

Büyük dövmelerin geride kaldığı ve minimal dövmelerin zamanı ele geçirdiği bir dönemdeyiz. Her bölgeye rahatlıkla uygulanan dövmelerdir. Bu dövmeleri kadınlar daha fazla tercih etmektedirler. Bunun belli bir nedeni olmamakla birlikte minimalizm akımının kadınlar arasında daha yaygın olmasından dolayı da olabilir. Minimalizm akımının hayatımıza getirdiği minimal semboller azın çokluğu ve işlevine önem vermektedir. Bu akımın getirdiği semboller son yıllarda popüler bir hale gelse de kökeni oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. İlk olarak sanat ve müzik ile 1960’lı yıllarda minimal kavramını insanlar duymaya başlamıştır. Sadelik ve nesnellik karşılığında var olmuşlardır. Son yıllarda ise bu kavramlar bir felsefe ve yaşam tarzının yansıması olarak hayatımızda yer almaktadırlar. Minimal dövme modelleri de bu kavramlardan yola çıkarak son yıllarda dövme yaptırmak isteyenler arasında gözde modeller arasına girmiştir.

Minimalist olan kişiler hayatlarından bir izi taşımak amacıyla dövmelerine de bunu yansıtmaya başlamışlardır. Geçici minimal dövme modelleri her ne kadar belirli bir kesimi anlatan dövmeler gibi görünse de bundan çok daha fazlasıdır. Görünüşleri itibariyle dövme modellerini herkes içi rahat bir şekilde kullanabilir. Üstelik minimal dövmelerin en güzel tarafı arzu ettiğiniz her sembolü vücudunuzun daha fazla bölgesine kullanabilmenizdir. Büyük bir dövmenin yaratamayacağı havayı minimal dövme ile sağlayabilirsiniz.

  • Boyun bölgesinde ve ense kısmında arzu ettiğiniz bir hayvan ya da farklı bir figürün dövmesini kullanabilirsiniz. Özellikle minimalizmi sembollerde en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.
  • Bilekler de minik figürler için vazgeçilmez noktalardandır. Ayak bileği ya da el bileği üzerinde sizden bir parçayı yansıtan modelleri inceleyebilirsiniz.
  • Kulak ve kulak içinde de minimal dövmeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta küpe deliğiniz yok ise orada bir küpe kullanmak yerine küçük bir kedi ya da ağaç sembolünü tercih edebilirsiniz.
  • Göğüslerde gezegenleri anımsatan ya da burcunuzu simgeleyen küçük dövmeler oldukça şık duracaktır.
  • Köprücük kemikleri üzerine yapılan yazı ya da yıldız gibi dövmeler de dekoltelerinizle birleştiğinde şıklığınıza şıklık katabilir.
  • Kaburga bölgesi de minimal sembollerin kullanıldığı dövmelerin uygulandığı alanlardan bir tanesidir. Minimal dövme uygulama alanları arasında diğer büyük dövmelere oranla daha fazla alan bulunmaktadır. Burada önemli olan tek şey sizin hangi bölgede dövmenizi kullanmak istediğinizdir.

New Obsessions Geçici Minimal Dövme Modelleri

Geçici Minimal Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Minimal Geçici Dövme Modelleri

Minimal Geçici Dövme Modelleri

Chuu Geçici Minimal Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Minimix Minimal Geçici Dövme Seti Modelleri

Minimix Minimal Geçici Dövme Seti Modelleri

Geçici Minimal El Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Carpediem Minimal Dövme Modelleri

Geçici Carpediem Minimal Dövme Modelleri

Carpediem Geçici Minimal Dövme Paketini Satın Almak için Tıklayınız

Style Nanda Geçici Minimalist Dövme Modelleri Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Mascular Geçici Minimalist Dövme Modelleri Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Friends Geçici Minimal Dövme Paketini Satın Almak için Tıklayınız

 

    Yorumunuzu Yazın