Geçici Dövme

En Güzel Geçici Pusula Dövmesi Modelleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Pusula dövmesi, yön bulmaya yardımcı olan pusula cihazından ilham alan bir dövme çeşididir. Pusula sembolü tarihi dönemlerden bugüne kadar gelen semboller arasında yer almaktadır. Manevi değeri yön bulma işlevinin önüne geçmiş de denilebilir. Birden fazla anlamlı karşılığı vardır ancak manevi değeri nedeniyle dövmeleri erkek ve kadınlar arasında tercih edilmektedir.

Pusula Dövmesi Anlamı

Pusulanın yer bulduğu birden fazla anlam bulunmaktadır. Estetik güzelliği ve birden fazla anlama karşılık gelmesi nedeniyle pusula dövmesi klasikler arasında yer edinmiştir. Pusula sembolü olan dövmeyi kullanan kişilerin, yaşamlarına kendilerinin yön verdiği düşünülmektedir. Yine aynı dövmenin bir başka anlamı da kişinin her zaman doğru yolu bulduğudur. Bu iki anlamı nedeniyle denizciler, doğa severler ve doğada yürüyüş yapmayı sevenlerin vazgeçilmez dövme modelleri arasına girmiştir. Başlangıç noktasına bakıldığında da denizcilerin geçmişte kullandığı bir navigasyon denilebilir. Bu nedenle denizciler arasında bugün bile popüler dövme sembolleri arasında yer alması kaçınılmazdır.

Şans, başarı, rehberlik ve destek anlamları nedeniyle de pusula dövmesi modellerini tercih edenler olmaktadır. Güvenilir bir yön bulma aracı olması nedeniyle güven anlamında da pusula sembolleri karşımıza çıkmaktadır. Şans anlamı nedeniyle yapılan pusula dövmeleri de son zamanların ilgi gören anlamlarından bir tanesidir. Özellikle şans getireceğine inanılarak yapılan pusula sembolleri, kişinin göğüs ya da kalbine uygulanmaktadır. Geçmişten bugüne kadar özelliğini koruyan pusulalar bazen de anıların sembolü olarak dövmelere yansımaktadır.

Pusula Dövmesi Modelleri

Pusula dövmesi modelleri arasında klasik halini alanlar arasında tabi ki direkt olarak siyah mürekkep ile uygulanan pusula sembolü yer almaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar arasında siyah ve sade modelleri fazlaca ilgi görmektedir. Denizcilerden gelen bir sembol olması nedeniyle mavi ve yeşil renkli dövme modelleri de tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Geçici pusula dövmesi modelleri seçeceğiniz farklı semboller ile birleşerek özgün bir hal alabilir. Rehberlik, yön ve gezgin anlamını yansıtmak istediğiniz bir modelde yıldız sembollerini kullanabilirsiniz. Denizcilerden gelen anlamları güçlendirmek için arka planında deniz olan modelleri kullanabilir ya da çapa, bot gibi denizliği anımsatan semboller ile dövme modelinizi detaylandırabilirsiniz. Aile kültüründen denk gelen manevi duygularla pusula sembolünü dövme olarak kullanmak istediğiniz de olabilir. Dövmeniz de aile ve geçmiş anlamını da bu şekilde taşıyabilirsiniz.

  • Sırt bölgesinde özellikle orta kısımda dövmeler fazlasıyla şık durmaktadır. Büyük ve detaylı bir dövme kullanabileceğiniz gibi minimal pusula sembollerini de sırtınızda tercih edebilirsiniz.
  • Ayak ve el bileğinde detaylardan arındırılmış sade bir pusula sembolü kullanabilir ya da ayak bileğinizi kaplayacak şekilde dövme modelinizi detaylandırabilirsiniz.
  • Kol bölgesi detaylarla büyütebileceğiniz dövmeler için ideal alandır. Farklı sembollerle anlamını derinleştireceğiniz dövmeleriniz için kolunuzu tercih edebilirsiniz.
  • Kulak, ense ya da parmaklarınız için ise küçük pusula figürlerini rahatça kullanabilirsiniz. Minimal dövmeler özellikle bu bölgede oldukça şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

New Obsessions Geçici Pusula Dövmesi Modelleri

Pusula dövmesi modelleri, erkek, kadın, çocuk bayan herkes tarafından severek yapılan geçici dövme modellerimiz arasındadır. Pusula dövmesi anlamı olarak hem güzel hem de görsel olarak bir çok farklı tarzda modelleri ile bu kadar popüler olmasını tamamen hak ediyor. Geçici pusula dövmeleri minimal, büyük boyutlu, küçük boyutlu olmak üzere bir çok boyutta olabiliyor, en çok dövmesi yapılan bölgeler ise ense, kol, bilek, bacak, omuz, sırt, ayak, boyun bölgeleri olarak tercih edilmektedir.

Pusula dövmeleri ayrıca, sadece pusula sembolü olabileceği gibi, oklu, ok işaretleri, yön isimleri, tüylü,  manzaralı gibi bir çok farklı tarzda yapılabilmektedir. Yine pusula dövmesi modelleri denizcilik ile alakalı dövmeler olan çapa gibi denizcilik sembolleri ile de birlikte kullanılmaktadır.

Pusula dövmesi fiyatları olarak ise dövmenin boyutuna göre fiyatlandırılması olmaktadır. Pusula dövmesinin çeşitli şekillerinin yer aldığı pusula dövmesi setleri yada tekli olarak uygun fiyatlardan online alışveriş sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

    Yorumunuzu Yazın