Geçici Dövme

En Güzel Geçici Tüy Dövmesi Modelleri ve Anlamı

28 Ağustos 2019

Tüy dövmeleri her dönem erkek ve kadın üzerinde yer bulmuş olan dövmelerdir. İlhamını evren üzerindeki her şeyden alabilirler. Bu nedenle kapsamlı bir anlama sahiptirler. Tarihi olarak geçmişine gidildiğinde her statü ve her alan içinde tüy figürleri kullanılmışlardır. Geçmişten bugüne dek süren yolculukları arasında değer kazanmaya devam etmişlerdir. Değer kazanırken zarif ve hoş görüntülerinden de bir şey kaybetmemişlerdir. Erkekler tarafından da tüy sembolleri kullanılıyor ancak kadınlar için zarif yansımalarından dolayı daha çok hitap eden dövmeler arasında yer almaktadır.

Tüy Dövmesi Ne Anlama Gelir?

Tüy dövmesi anlamı tek bir anlama karşılık gelen bir sembol değildir. Anlamı bakımından da modeli kadar çeşitli karşılıklar bulabilir. Geçmiş dönemlerde tüy figürleri gurur, güzellik, gençlik gibi anlamlara karşılık kullanılmışlardır. Zarif aynı zamanda da gösterişli olmaları nedeniyle de dövmelere ilham olmuşlardır. Tarihin her döneminde kuş tüyleri bulundukları kuşlara göre anlam kazanmış, ayin, tören ve ritüeller de ilgi çekici figürler olmuşlardır. Örneği Kızılderililer için tüy figürleri ait oldukları kuş türüne göre anlam kazanmıştır. Tüy figürleri hangi kuşa ait ise o kuşun ruhunu taşıdığına inanılırdı. Baykuş tüyünün anlamı bilgelik, kartal tüyü görkem ve cesareti, güzelliği ile dillere destan olan tavuskuşu tüyü ise güzellik anlamına gelmektedir.

Otorite ve bilge olma anlamına da gelmesiyle bulundukları ortamlarda da tüy sembollerine yer verilmiştir. Tarihi yazıtlarda bu anlamların yanı sıra bilginin de kaynağı anlamını taşımaktadır. Bunun nedeni pek çok eski dönem filmlerinde olduğu gibi tüylerin yazı yazmaya yardımcı olan bir araç olmasındandır. Günümüzde yazı yazmak için kullanılmasa da hala dönem filmleri ve dizilerinde bu ayrıntı bulunmaktadır. Tüy dövmesi modelleri arasında kalem olarak ilham olduğu pek çok modeli mevcuttur.

Tüy sembolleri hava elementinin de bir yansıma olarak kullanılmaktadırlar. Aynı zamanda mitolojilerde çokça yer almaktadırlar. Tanrı ve tanrıçaların figürlerinde tüyler fazlaca yer almaktadırlar. Uçma, özgürlük ve gökyüzünün sonsuzluğunun da temsilcisi olmuşlardır. Tüy kadar hafif olmak deyimi özgürlük anlamını destekler niteliktedir. Tüy dövmesi seçen kişilerin de buradan yola çıkarak özgür kişiler olduğuna inanılmaktadır. Tüy sembolü için bulunan anlamlar arasından kişi kendisini yansıtacak olan en uygun anlamı seçmelidir. Dövmeler kişilerin karakterinden bir parçasını yansıtma şeklidir.

Tüy Dövmesi Modelleri

Tüy dövmesi modelleri sınırları belirlenemeyecek kadar fazladır. Dövme sahibine göre basit tüy sembolleri ya da eklemelerle daha gösterişli modeller elde edilebilir. Siyah mürekkep ile uygulanan dövme modelleri daha çok ilgi görmektedir ancak renkler tüy figürlerinin daha canlı olmasını sağlayacaktır. Kullanılan renkler aynı zamanda seçtiğiniz modelin anlamını da zenginleştirecektir. Siyah tüyler karanlık ve ölümü simgeleyebilir, beyaz tüyler ise özgürlüğün asil temsilcileri olabilir.

  • Omuz bölgesi için tüy modelleri arasında renklerin kullanıldığı modeller daha çok ilgi görmektedir. Özellikle kadınlar tarafından bu renkli modeller omuzlarda tercih edilmektedir.
  • Kol bölgesi hem erkek hem de kadınlar tarafından dövmeler için sık kullanılan bölgeler arasında yer almaktadır.
  • Boyun / ense bölgesi de daha küçük tüy figürlerinin yer aldığı alanlar arasında yer almaktadır. Bu bölgede tüy sembolleri daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir.
  • Göğüs bölgesi de tüy sembollerinin yansıdığı vücut bölgeleri arasındadır. Yine kadınlar tarafından daha çok ilgi görmektedir. Renkli dövmeler ile bu bölgede istediğiniz zarifliği elde edebilirsiniz.
  • Sırt bölgesi genellikle büyük dövme modelleri için tercih edilen alanladır. Geçici tüy dövmesi modelleri de sırt bölgesine uygulanabilir.

New Obsessions Geçici Tüy Dövmesi Modelleri

Geometrik Tüy Dövmesi Modeli

Geometrik Tüy Dövmesi satın almak için tıklayınız.

Geçici Tüy Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Tüy ve Mandala Dövmesi

Geçici Tüy ve Mandala Dövmesi

Opus Geçici Tüy ve Mandala Dövmesini Satın Almak İçin Tıklayınız

Beyaz Renkli Geçici Tüy ve Mandala Dövmesi

Beyaz Renkli Geçici Tüy ve Mandala Dövmesi

Fres Beyaz Renk Geçici Tüy ve Mandala Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Feretino Geçici Kol Sırt Göğüs Bacak Tüy Dövmesi

Feretino Geçici Kol Sırt Göğüs Bacak Tüy Dövmesi

Feretino Geçici Tüy Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geometrik Kalp Tüy Geyik Elmas Dövmesi Modelleri

Geometrik Kalp Tüy Geyik Elmas Dövmesi Modelleri

Diamond Geçici Geometrik Kalp Tüy Elmas Geyik Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Tüy Düş Kapanı Dreamcatcher Kızıldıreli Dövmesi Modelleri

Geçici Tüy Düş Kapanı Dreamcatcher Kızıldıreli Dövmesi Modelleri

Lila Geçici Tüy ve Düş Kapanı Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Melek Kanadı Tüy Düş Kapanı Desen Dövmesi Modelleri

Geçici Melek Kanadı Tüy Düş Kapanı Desen Dövmesi Modelleri

Locos Geçici Melek Kanadı Tüy Rüya Kapanı Desen Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Singapore Geçici Kuş Tüy Dünya Haritası Gezegen Origami Dövmesi

Singapore Geçici Kuş Tüy Dünya Haritası Gezegen Origami Dövmesi

Singapore Geçici Tüy Kuş Minimalist Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

    Yorumunuzu Yazın