Geçici Dövme

En Güzel Kalp Ritmi Dövmeleri ve Anlamları

28 Ağustos 2019

Hayatın değerini vücudunda taşımak isteyenler kalp ritmi dövmesi taşımaktadırlar. Kalp ritmi sembolleri genellikle vücutta sık sık görülebilecek alanlarda yer almaktadır. Her kesim tarafından kullanılan sembollerdir. Yaşanılan kayıpları ya da hayatın değerini yansıttığı için erkek ve kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Klasik dövme modelleri arasında yer almaktadır.

Kalp Ritmi Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Kalp ritmi dövmeleri, hayat, ölüm ve yeniden doğuşun sembolleridir. Hayatımızın bir parçası olan ölümün her an akıllarda olması sebebiyle de bu semboller kullanılmaktadır. Bir kayıp ya da kayıpların da anması olarak dövme modelleri arasında yer almaktadır. Basit ve sade semboller arasında yer alan kalp ritmi figürleri anlamları nedeniyle oldukça özel dövmelerdir. Sadece kayıpları değil bir taraftan aşkı ve sevgiyi de anlatmaktadırlar. Sevgililer, eşler tarafından da kalp figürleriyle beraber kullanılmaktadırlar. Özel kişilerin temsili olarak da kalp ritmi sembolleri kullanılmaktadırlar. Diğer dövmelere göre kalp ritmi dövmeleri kişiye göre anlam kazanan dövmeler arasında yer almaktadır. Daha farklı anlamlar elde edilmek istendiğinde kalp, çiçek gibi farklı semboller de eklenebilir.

Hayatın değerli olduğunu da anımsatması nedeniyle kalp ritmi dövmeleri tercih edilmektedir. Bebeklerin ya da hayatın içinde yer alan doğal akışın nedeniyle de bu semboller kullanılmaktadır. Buradaki anlamı ise kalp atışıdır. Bu nedenle hayatın değerli olduğu ve devamı anlamını içermektedirler. Sevdiği insanların sembolü olarak pek çok kişi tarafından baş harfleri ya da isimlerle kalp ritmi ya da kalp atışı sembolleri kullanılmaktadır. Sonsuzluk sembolüyle de birleştirilen kalp ritmi dövmeleri sonsuza dek beraber kalbin atacağını simgelemektedirler.

Kalp ritmi modelleri oldukça sade dövme modelleridir. Zenginleştirmek için renkleri ve küçük sembolleri kullanabilirsiniz. Kişiye özgü hale getirmeye de bu semboller oldukça açıktır. Harf ya da isim eklemeleri ile anlamını da kişiye özgü hale getirebilirsiniz. Örneğin bir sonsuzluk sembolü ile birleştirilen kalp ritmi figürleri iki kişinin arasındaki sevginin sonsuza dek süreceği anlamına gelmektedir.

  • Sırt bölgesi, kalp ritmi sembollerinden ziyade büyük dövmeler için kullanılan vücut bölgesidir. Kalp ritmi daha çok detaylı dövmelerle birleştirildiğinde ya da sırtın ortasına küçük bir dövme modeli olarak kullanılabilir. Büyük bir kalp ritmi sembolü bu bölgede abartılı durabilir.
  • Omuz bölgesine kalp ritmi sembolleri orta ya da küçük modelleri kullanılabilir. Hayatın değerini vurgulamak için yapılan bir dövmeyse bu bölge oldukça doğru bir karar olacaktır.
  • Kol bölgesi de bu tarz semboller için kullanılabilecek alanlardan bir tanesidir. Büyük dövme modelleri kol bölgesinde istenilen görüntüye ulaşmayacaktır.
  • Ayak ve el bileği geçici kalp ritmi dövmesi modelleri için sık tercih edilen alanlardandır. Özellikle kadınlar tarafından bu bölgelere minimal dövme modelleri kullanılmaktadır.
  • Boyun bölgesine de hayatın ve özel kişilerin sembolü olan dövmeler sıkça kullanılmaktadır.
  • Parmak, kulak arkası ya da kulak gibi küçük alanlara da minimal dövme modellerini kullanabilirsiniz. Son dönemlerde minimalizm akımına olan ilgi sebebiyle bu dövme modelleri oldukça fazla ilgi görmektedir.
Geçici Kalp Ritmi Dövmesi

Geçici Kalp Ritmi Dövmesi

Rititi Geçici Kalp Ritmi Dövmesini Satın Almak İçin Tıklayınız

Rhythm Geçici Kalp Ritmi Dövmesi

Rhythm Geçici Kalp Ritmi Dövmesi

Rhytm Geçici Kalp Ritmi Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Kalp-ritmi-gecici-dovme

    Yorumunuzu Yazın