Geçici Dövme

En Güzel Karahindiba (Dandelion) Dövmeleri ve Anlamları

26 Ağustos 2019

Güzelliğin, derin anlamların, yaşamın ve naifliğin sembolü olan çiçekler insan hayatında pek çok sembolün ilham kaynağıdır. Bu ilhamdan nasibini dövme sanatı da almıştır. Son dönemlerde zarif ve şık dövme isteyenlerin ilk seçenekleri arasında papatya, gül, lotus ve karahindiba dövmesi modelleri yer almaktadır. Özellikle kadınlar çiçek sembollerini kullanıyor gibi görünse de erkekler de oldukça fazla çiçek sembolünü kullanmaktadır.

Çiçek sembolleri varoluşumuzdan beri hayatımızda yer bulmaktadır. Doğanın güzelliğinin ve gösterişinin birer sembolleridir. Antik çağlardan bugüne kadar her uygarlık, kültür, inanış ve topluluklar için farklı anlam ifade etmişlerdir. Kralların ya da kraliçelerin taçlarında, takılarda ve saraylarda çiçek sembollerine çokça rastlayabilirsiniz. Her dönem güzelliğin karşılığında olmuş ve zarifliğin temsilcisi olarak kendilerine yer bulmuşlardır. Karahindiba dövmesi de bu çağlardan gelen anlamlarla bugün popüler dövme modelleri arasında kendisine yer bulmuştur.

Karahindiba / Dandelion Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Dünyanın her bölgesine yayılım göstermiş olan hindiba çiçeği, her bir zerresi ile şifa anlamına gelmektedir. Şifanın temsilcisi olması nedeniyle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Karahindiba çiçeği birçok toplum için dayanıklılığın ve uyumun sembolü olmuştur. Bunun nedeni ise her koşula uyum sağlayarak farklı iklimlerde de yaşam sürmesidir. Tüm zorluklara karşı direnen, güneşi seven ve güneş ışıklarıyla güzelliğine güzellik katan bir çiçektir.

Antik dönemlerde dahi birden fazla anlamı bulunan karahindiba için berraklık, büyüme, aydınlık gibi tanımlarda karşılık gelmektedir. Karahindiba çiçeği diğer bitkilerin yanı sıra güneş gördüğünde açılmasıyla pozitifliğinde bir karşılığıdır. Bu durum güneş anlamını da açıklamaktadır. Karahindiba dövmesi modelleri de tüm bu birbirinden farklı anlamlarla şekillenerek sayıca oldukça fazladır. Modellerinin fazla ve farklı olması nedeniyle de özgün dövme arayanların ilk tercihi olmaktadır. Dövmelerde karahindiba modelini erkekler de kullanmakta ancak kadınlar çoğunlukla zarif ve şık görünen bu dövme modellerini daha çok kullanmaktadırlar.

  • Fransa’da aslan dişi olarak da bilinen geçici karahindiba dövmesi vücutta her bölgede güzel görünmektedir. Bu bölgelerden bir tanesi omuz bölgesidir. Zarif dövme ile omuz bölgesine ister siyah mürekkep isterseniz farklı renklerde bir model seçebilirsiniz.
  • Bilek bölgesine uygulanan zarif dövmeler arasında karahindiba modelleri de günümüzde popüler hale gelmiştir. Ayak bileğinde minimal bir dövme çok şık duracaktır.
  • Sırt bölgesi ve sırt bölgesini ortalayacak şekilde yapılan dövmelerde karahindiba dövme modelleri havalı durabilir. Sırt dekoltelerini seven biriyseniz kesinlikle bu bölgeye dövmenizi yaptırabilirsiniz.
  • Boyun bölgesi ise minimal dövme modellerini kullanabileceğiniz bir alandır. Renklerle ön plana çıkarılan bir model ya da tek bir rengin hakim olduğu modeller boyun bölgesinde oldukça güzel durmaktadır.
  • Kollarda ise dövme genellikle çok tercih edilmektedir. Daha büyük modelleri burada kullanabileceğiniz gibi küçük modelleri de kollarınızda kullanabilirsiniz.
  • Elleriniz her dövmenin kullanılabileceği bir alan olmasa da karahindiba gibi zarif modelleri bu bölgede kullanabilirsiniz. Ellerinizden bileğinize kadar uzanan dövme modelleri ile istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

New Obsessions Geçici Karahindiba Dandelion Dövmesi Modelleri

Kalpli Dandelion Karahindiba Dövmesi Paketini Satın Almak için Tıklayınız

Dandelion Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Geçici Karahindiba (Dandelion) ve Kuşlar Dövmesi

Geçici Karahindiba (Dandelion) ve Kuşlar Dövmesi

Mania Geçici Karahindiba (Dandelion) Dövmesi Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Karahindiba Geçici dövmesi.

    Yorumunuzu Yazın