Geçici Dövme

En Güzel Rüya Kapanı (Dreamcatcher) Dövmeleri ve Anlamları

26 Ağustos 2019

Rüya kapanı dövmesi bir diğer isimle dreamcather tattoo, dövme sanatında son yıllarda yoğun bir ilgi görmektedir. Özellikle görsel olarak tatmin edici bir güzellikte olması nedeniyle kadınlar arasında yaygın bir dövme modeli halini almıştır. Tabi ki hoş görünümün haricinde anlamı nedeniyle de çok tercih edilen dövme modelleri arasında yer almaktadır. Burada önemli olan her dövme için de geçerli olan bir durum vardır. Dövme modellerinin hoş görünmesinin önemli olduğu kadar anlamlarının da önemli olmasıdır. Bu nedenle dövmenize karar verdikten sonra anlamını araştırmanız gerekmektedir.

Rüya Kapanı Dövmesinin Anlamı

Rüya kapanı dövmesi sadece son zamanların dövme modelleri arasında yer alıyor ancak dövmelere ilham olması süreci çok eski zamanlara dayanmaktadır. O dönemlerde rüya kapanının dövmelere kadar yansımasının sebebi uyku anında tüm kabuslardan kişiyi korumasına inanılmasıdır. Önceki zamanlarda ev, oda gibi alanlarda kullanılan bir sembol olarak devam etmiştir. Devamında da inanışlarını desteklemesiyle dövme içinde yer alan bir sembol olmaya başlamıştır. İlk olarak Kızılderililerin dövme olarak kullanıldığı söylenmektedir.  Rüya kapanı sembollerinin kabuslara engel olması durumu ise sadece Kızılderililer için değil pek çok eski kabile tarafından da inanılmıştır. Tabi ki değişen toplumlarla ve kabilelerle beraber birbirinden farklı efsanelere konu olmuştur.

Amerika yerlilerinden çıktığı düşünülen rüya kapanı dövmesi için sadece kabusları engellediğine inanılmaz. Aynı zamanda iyi rüyaları da çektiğine inanılmıştır. Bazı inanışlara göre bir süzgeç görevi görmekteydi. Uyuyan kişinin rüyalarının bir süzgeçten geçmesinin ve sadece iyi olan rüyaların ulaşmasını sağladığına inanılırdı.

Kimi inanışa göre ise rüya kapanı için hayat çemberi denilmektedir. İlk olarak söğüt ağacı kullanılarak ortaya çıkmıştır. Söğüt ağacından bir çember oluşturulur ve hayat çemberi dedikleri bu çemberin anlamı ise yaşam – ölüm döngüsüdür. Çember içerisinde gerilen ipler için örümcek bacakları deniliyor ve kabusların bu iplerden geçemediğine inanılıyordu. Rüya kapanını tamamlayan tüyler ise zamanla anlamına göre sayı olarak artmış ya da azalmıştır.

Rüya Kapanı Dövmesi Modelleri

Rüya kapanı dövmesi modelleri genel olarak birbirine benzese de farklı ve özgün modelleri de bulabilirsiniz. Renklerin cazibesini kullandığınız büyük modeller ya da siyahın havasıyla tamamlanan bir model tercih edebilirsiniz.

  • Sırt bölgesi, dövmelerin en rahat uygulama alanlarından bir tanesidir. Özellikle büyük dövmeler için kadın ve erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Tüylerini çoğaltarak ya da çiçek gibi eklemelerle özgün bir hale getirilen rüya kapanı çizimlerini sırt bölgenizde kullanabilirsiniz. Eğer minimal bir dövme istiyorsanız yine sırt bölgesi bunun için uygundur.
  • Bilek bölgesi için tüm dövme modellerini kullanabilirsiniz. Geçici rüya kapanı dövme modelleri genellikle büyük halleriyle daha hoş görünüyor gibi olsa da bileğinizde de oldukça havalı bir görünüm sağlayacaktır.
  • Omuz bölgesi de sırt gibi dövmeler için rahat bir alan sağlamaktadır. İster kolunuza inen büyük bir model isterseniz sadece minimal bir dövmeyi bu alanda tercih edebilirsiniz.
  • Göğüs bölgesi, dövme modellerinin çekici olduğu bölgelerdir. Hem erkek hem de kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Rüya kapanı dövmesi de bu bölgede oldukça şık durmaktadır.

New Obsessions Rüya Kapanı Düş Kanapı ( Dreamcatcher) Dövme Modelleri

Düş Kapanı Geçici Dövme Paketini Satın Almak İçin Tıklayınız

Rüya Kapanı ve Kuş Geçici Dövme

Rüya Kapanı ve Kuş Geçici Dövme

Rüya Kapanı Geçici Dövme Setini Satın Almak İçin Tıklayınız

Dreamcatcher Düşkapanı sticker dövme

Dreamcatcher Düşkapanı sticker dövme

    Yorumunuzu Yazın