Erkek Modası Genel Güncel Lifestyle

En İyi 10 Erkek Parfümü

6 Şubat 2020

Bir kadın harika kokan bir erkeği sever. Parfümünüz bir kadının dikkatini size çekmenin yollarından biridir. Eğer ki parfümünüz kadınların burunlarına hoş geliyorsa, onların erkeklerde ihtiyaç duydukları ilk testlerden birini geçtiniz demektir. Gittiğiniz her yerde çekici hissetmek istiyorsanız, paranızı iyi bir parfüm için yatırmalısınız.Genellikle, kadınlar farklı durumlar için kullanılacak farklı parfüm türlerine sahiptir. Bu durum erkekler için de aynı şekilde geçerlidir. Erkekler de farklı etkinlikler için farklı parfüm türlerine ihtiyaç duyarlar. Örneğin, sadece gündelik aktiviteler için yumuşak kokuları, resmi etkinlikler için ise daha güçlü kokulara yönelmeniz gereklidir. Öte yandan , açık hava aktivitelerine veya sporlara dahil olacaksanız, daha uzun süre dayanabilecek olanı bulmanızı öneririm.
Bir parfüm seçmek her zaman büyük bir karardır. Bir parfüm seçerken, kokunuzun tatlı, güçlü veya baştan çıkarıcı olmasını istiyorsanız, uygun olanı bulmak için biraz zaman harcamanız gerekebilir. Bastan çıkarıcı bir parfüm seçerken, sizi ve kişiliğinizi tanımlayanı bulana kadar denemelisiniz. Parfümler aynen sizi tanımlayan kıyafetler gibidir. Size dünyanın dört bir yanından en ünlü erkek markalarının üretmiş olduğu, gelmiş geçmiş en iyi 10 parfümü sıralayacağım. Artık size uygun kokuyu seçmek için zaman harcayabilirsiniz.

1. TOM FORD NOIR
Tom For Noir, Amerikalı tasarımcı tarafından üretilen ddördüncü imza kokusudur. Noir ‘ i «dünyanın görebileceği en şehirli, ilgi çekici ve özel adam» için tasarlanmış en kişisel kokusu olarak tanımlıyor.
İnce ve belirgin bu koku özünü , sıcak vanilya, amber,paçuli,vetiver, limon yağı, taze nane, kakule, karabiber,hindistan cevizi, mine çiçeği, baie gülü ve deriden alıyor.

TOM FORD NOIR

TOM FORD NOIR

2. CHANEL BLEU DE CHANEL
Klasik kokulardan vazgeçmeyen modern erkeklerin stilini en iyi anlatan parfümdür. Chanel Bleu De Chanel oldukça minimalist şişeye sahiptir. Bu konuda sanki bir Mimarın detaycılığı ve tasarım özelliğinden ilham alınmıştır. Parfüm baştan aşağı bir lüks ve gücü temsil ederken, ruhunuza ayna olacaktır. Kendine güvenen erkeklerin stillerini tamamlamalarını sağlayan en güzek kokudur. Cesaretin ve gücün temsilcisi gibidir. Sıktığınız andan itibaren sizi etkisi altına alır ve çekiciliğinizi arttırır. İçeriğinde bulunan pembe biber özlerinin duygularınızı ortaya çıkartmasına izin verin. Parfümün derin nüanslarında yer alan Vetiver özleri sizleri sakinleştirecektir. Turunçgiller esansıyla Chanel Bleu De Chanel ile bambaşka bir maceraya çıkabilirsiniz.

CHANE BLE DE CHANEL

CHANE BLE DE CHANEL

3-PACO RABANNE 1 MILLION
Odunsu, maskülen bir erkek parfümü. Dinamik, enerji ve tutku dolu. Üstlerde kırmızı mandalina, greyfrut ve nane. Ortalarda saf gül, tarçın ve baharatlar. Altta sarı meşin paçuli, beyaz odunlar ve amber. Her anınız için ideal bir parfümdür. Paco Rabanne’ın erkek kokusu evi, yaratıcı Paco Rabanne’nin “tüm medeniyetlerde ve dinlerde altın her zaman insanları baştan çıkarmayı başardı” diyen, altın renkli parlak renklerle taze ve şehvetli bir nota karışımı olarak ilan edilmiştir.

PACO RABANNE 1 MILLION

PACO RABANNE 1 MILLION

4-DIOR SAUVAGE

İçeriğinde mevcut olan Kalabriyen Bergomotu (Özel kaliteli versiyonu), Lavanta (Fransanın Garrigue yollarının güneşini ve aromasını çağrıştırıyor), Sıchuan Biberi (Dünyanın en iyi biberi) Odunsu Notalar Paçuli (Çift damıtılmış olarak kullanılıyor, en saf haliyle) Ambroksan nadir rastlanan özel ve odunsu, kadifemsi, özleri yer almaktadır.Arkasında odunsu hoş bir rüzgâr bırakan kokusu ile tazeliğin doz aşımını hissedeceksiniz. Sizi şaşırtacak Sauvage zamansız bir klasik. Bugünün güçlü, şık ve centilmen erkeğinin kokusu…

DIOR SAUVAGE

DIOR SAUVAGE

5-CREED AVENTUS

Erkeksiliğin ve gücünün kokuya bürünmüş hali olan Creed Aventus Edp harika bir koku vaat ediyor. Şişesi tasarımında yer alan savaş atı ve siyah tonlar ile erkeksiliğin gücü temsil ediliyor. Şişesindeki simgeler kokusunda da aynı şekilde devam ediyor. İmparator Napolyon’dan ilham alınarak tasarlanan parfüm tam anlamıyla gücün kokusunu yayıyor. Maskülen ve güçlü, yoğun bir kokuya sahip olmak isteyenlerin kullanması gereken bu koku içeriği sayesinde uzun süreli etki gösteriyor. Üst notalarında yer alan Siyah frenk üzümü, elma ve anans gibi meyveler yumuşak ve meyvemsi bir açılış yapıyor. Orta ve dip notalarında ise yasemin, huş ağacı, gül, misk ve meşe gibi bitkisel bir karşım ile benzersiz bir maskülen koku açığa çıkıyor. Gücünü göstermek isteyen erkeklere önerdiğimiz bir parfüm .

CREED AVENTUS

CREED AVENTUS

6- GIORGIO ARMANI Acqua Di Gio
Acqua di Giò modacının kendi beğenilerini ve adanın doğasının insan duyularına etkilerini adeta nesnelleştiren bir kokudur. Koku denizin enerjisiyle gücü ve canlılığı notalarında taşıyor. Deniz suyunun volkanik toprakları sebebiyle “Akdeniz’in Siyah İncisi” olarak da anılan Pantelleria, zıt unsurlar eşliğinde bir manzara sergilemektedir. Acqua di Giò modacının kendi beğenilerini ve adanın doğasının insan duyularına etkilerini adeta nesnelleştiren bir kokudur. İçeriğinde deniz kokusu, bergamut, hurma , misk, paçuli, sedir bulundurur.

GIORGIO ARMANI Acqua Di Gio

GIORGIO ARMANI Acqua Di Gio

7-VERSAGE EROS
Mavi renginin belki de en hoş ve en şık tonu Eros serisi parfüm üzerinde kullanılmıştır.Kullanımı itibariyle size çok fazla şey vaat etmektedir. Bunlardan biri de kesinlikle etkileyici ve büyüleyici bir görünüm oluşturmanıza sağladığı destektir. Parfüm şişesinin dış tasarımı da son derece etkileyici olduğundan dolayı gözünüze hoş gelecektir. Odunsu notaları sayesinde muhteşem bir kokuya sahiptir. Üstelik içerisinde mevcut olan oryantal ve etkileyici kokular, karşı cinsi etkilemenizde de yardımcı olacaktır. Bu noktada fresh bir kokuya sahip olmak istiyorsanız eğer canlı, coşkulu ve yoğun esanslara sahip olan bu parfümü tercih edebilirsiniz.

VERSAGE EROS

VERSAGE EROS

8- HUGO BOSS HUGO DARK BLUE
Turunçgil ve çiçeklerle harmanlanmıştır. Hint misket limonu, zencefil, pembe greyfurt, kakule ve tütün notalarına sahiptir. Canlılık dolu, sıcak ve seksi bir parfümdür. Kokusundaki yumuşaklık bütün kadınları kendinize doğru çekecektir.

HUGO BOSS HUG DARK BLUE

HUGO BOSS HUG DARK BLUE

9-CAROLINE HERRARA 212
Oryantal kokuların etkileyici birleşimi Carolina Herrera 212 Sexy Men, erkek parfümleri içerisinde dikkat çekici bir yere sahip. Seksi ve çekici niteliğini vanilyanın tatlı gücüyle daha dayanılmaz hale getiren 212 Sexy Men, parfüm şisesiyle de güçlü ama duygusal erkeklerin hislerine tercüman oluyor. İçeriğinde Mandalina, bergamot, Biber, kakule, çiçekler.Vanilya, amber, misk ve guaiac ağacı barındırıyor.

CAROLINE HERRARA 212

CAROLINE HERRARA 212

10-GUCCI GUILTY OUD
Üstlerde bulunan Böğürtlen, Pembe Biber ve Bulgar Gülü ormanın romantik havasını yansıtırken, Goldenwood ve paçuli’nin toprak kokusuyla alttan gelen koyu amber karışımı, deri ve doğal Oud ile birleşiyor ve kokuya esrarengiz bir his katıyor. Biraz güçlü bir parfüm olmasına rağmen özel gecelerde kullanmak için mükemmel bir seçim.

GUCCI GUILTU OUD

GUCCI GUILTU OUD

    Yorumunuzu Yazın