Dövme Modelleri Geçici Dövme

En İyi Çiçek Dövmeleri Ve Anlamları

12 Şubat 2020

Dövmeler artık bir sanat eseri ve kişisel ifadeler olarak kabul ediliyor. Son zamanlarda çiçek dövmeleri daha popüler hale geldi. Renk, tasarım, boyut ve nerenize yapıldığına bağlı olarak çeşitli anlamlar taşıyorlar.Çiçekler tarihe bakacak olursak sevgiyi, dostluğu, minnettarlığı ve kişisel anıları ifade etmek için çeşitli şekillerde kullanılıyordu. Çiçek dövmeleri feminen bir yapıya sahip oldukları için çoğunlukla renkli olarak tercih ediliyor. Bununla birlikte erkeklerde seçim hakkını gül dövmesinden yana kullanabiliyorlar. Çeşitli renkte çiçekler farklı şeyleri sembolize eder. ırmızı çiçek tutkuyu, beyaz çiçek saflığı sembolize ederken menekşe rengi güller utangaç ve çekingen biri anlamına gelebilir, sarı .çiçek ise kıskançlık anlamına gelebilir. İşte şimdi size en yaygın çiçek dövmeleri tasarımlarından bazıları hakkında bilgi vereceğim,

Gül Dövmeleri

Güller, çiçek dövmeleri içinde en yaygın olanıdır. Sevgi ve tutkunun sembolüdür. Güller temsil ettikleri sonsuz güzellik ve sevgi ile tanınırlar. Kırmızı bir gül gerçek aşkı gösterir, pembe bir gül zerafeti temsil eder. Şeftali rengi arkadaşlığı, mercan rengi gül ise arzuları yansıtır. Srı bir gül, dostluk ve bağlılığın sembolü olarak kullanılır. Mor bir gül ise ilk görüşte aşkı anlatırken, turuncu gül büyülenmeyi ve heyecanı gösterir. İçlerinde en güzel olan beyaz gül masumiyeti ve saflığı , mavi gül ise imkansızlığın sembolüdür.

Gonca Gul Dovmesi

Gonca Gul Dovmesi

Kucuk Gul Dovmesi

Kucuk Gul Dovmesi

Lotus Dövmesi

Lotus çiçeği kadınlar arasında en çok tercih edilenidir. Mutlak gerçek ve saflığı temsil eder. Ayrıca barış, servet ve iyiliği de simgelediği bilinmektedir. Hinduizm ve Budizm de, lotus çiçeği yaşamın manevi gerçekliğinin uyanışının bir sembolü olarak kabul edilir.

Lotus Dovmesi

Lotus Dovmesi

Lotus Dovme

Lotus Dovme

Zambak Dövmesi

Zambak dövmeleri bir ortaklığın sembolüdür. Zambak genellikle uzun süreli bir ilişkiyi temsil eder. Aynı zamanda annelerin sembolüdür. Eski Yunanisten, zambak çiçeğinin Hera nın sütünden fışkırdığına inanıyordu. Bu nedenle zambak çiçeği ilahi dişi yi temsil ettiğine inanılıyordu.

Zambak Dovmesi

Zambak Dovmesi

Zambak Dovme

Zambak Dovme

Amber Çiçeği Dövmesi

Amber çiçeği güzelliğin semblüdür. Japon kültüründe amber çiçeği nazik demektir. Bu dövme tasarım açısından en güzel duran çiçek dövmlerinden biridir.

Hibiscus Dovmesi

Hibiscus Dovmesi

Kiraz Çiçeği Dövmesi

Kiraz çiçeği en kırılgan çiçeklerden biridir ve kadınsı güç ve sevginin sembolü olarak düşünülür. Sadece bir kaç gün çiçekleri açan bu çiçek hayatınızdaki gelip geçici anları temsil edebilir. Japon halkı bu çiçeği kendi ölümlerini temsil eden bir yaşam metaforu olarak görüyor.

Kiraz Cicegi Dovmesi

Kiraz Cicegi Dovmesi

Ayçiçeği Dövmesi

Ayçiçeği güneşe benzemesi nedeniyle, ışık saçan, mutluluk yaratan anlamına gelir. Tasarım itibariyle her tür kombin arasına koyulabilir. Hayatınızdaki önemli kişilerin ismi ile birlikte kullanabilirsiniz.

Aycicegi Dovme

Aycicegi Dovme

Aycicegi Dovmesi

Aycicegi Dovmesi

Papatya Dövmesi

Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen papatyalar, güzel narin ve kadınsıdırlar. Bu da onları mükemmel küçük çiçek dövmesi yapar. Geleneksel olarak, masumiyet ve saflığı sembolize eder. Yaprakları mükemmel bir uyum içinde birleştiği için, iyi arkadaşlar veya bir ilişki içinde olanlar için mükemmel bir seçimdir.

Papatya Dovme

Papatya Dovme

Papatya Dovmesi

Papatya Dovmesi

Lavanta Dövmesi

Lavanta çiçekleri, özveri, zerafet ve sakinlik anlamına gelirken, mor renkte lüks ile ilişkilendirilir.Lavanta ayrıca tıbbi özelliklere sahiptir ve iyileşmek için kullanılır, bunu bir hastalığın üstesinden gelenler için popüler bir dövme fikri haline getirir.

Mor Lanavta Dovme

Mor Lanavta Dovme

Orkide Dövmesi

Orkide dövmesi Asya ülkelerinde çok popülerdir. Bir çok Doğu Asya kültüründe orkideyi çok sevilen ve nadir görülen bir şeyin sembolü olarak kabul ediliyor. Güçlü kadınlar arasında en çok tercih edilen dövmelerden birisidir.

Orkide Dovme

Orkide Dovme

Orkide Dovmesi

Orkide Dovmesi

Farklı kültürlerin, dinlerin ve inançların karşısında çiçekler derin kişisel anlamlara sahiptir. O yüzden bu dövmeleri kalıcı olarak yaptırmak yerine geçici çiçek dövmelerimizi online sitemiz www.newobsessions.com dan inceleyebilir ve size en uygun olanını vücudunuzda tecrübe edebilirsiniz.

    Yorumunuzu Yazın