Genel Güncel

Evde Kalırken İzlenecek En iyi 10 Dizi

15 Mart 2020

Coronavirus 11 Mart Çarşamba günü resmen bir pandemi ilan edildi, bu da dünyanın dört bir yanındaki binlerce insanın yeni virüsten etkilendiği anlamına geliyor. Kendinizi bu virüsten korumak için daha çok evde oturmak zorunda kaldığınız zamanlarda izleyebileceğiniz bazı diziler var. Bunun üzerine sizin için en iyi, izlemesi kolay bazı sürükleyici diziler derledim. Bu listemde çok ağır aşırı yorucu diziler yok, daha iyi hissetmenizi sağlayacak stressden uzak tutacak 10 dizi var.

1-Sex Education
Bu dizi ne hakkında; Sex Education’ın hikayesi, kurgusal İngiliz kasabası Moordale’da geçiyor. Toy ve içine kapanık bir öğrenci olan Otis Milburn, cinsellik terapisti olarak çalışan ebeveynleriyle birlikte yaşamaktadır. Haliyle cinsellik sohbetlerinin tam ortasında büyüyen Otis, yıllar içerisinde bu konu üzerinde uzmanlaşmıştır. Otis, uzmanlığını okulda statü elde etmek için kullanabileceğini keşfeder. Zeki arkadaşı Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi kliniği açar. Genç adam bu seanslar esnasında, kendisinin de esaslı bir terapiye ihtiyacının olduğunu keşfedecektir.

Laurie Nunn’ın yarattığı ve senaryosunu kaleme aldığı Sex Education’ın başlıca rollerinde Asa Butterfield, Gillian Anderson, Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Kedar Williams-Stirling ve Aimee-Lou Wood var.

Sex Education

Sex Education

2-The Witcher
2019 ABD-Polonya ortak yapımı olan The Witcher aksiyon ve fantastik dalı diziler arasında en iyilerde yerini almayı başardı. Dizi 1.sezon finalini yaptı konusu ise şudur; Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurur. Şimdi üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer haline gelen Kıta’da yollarını bulmayı öğrenmelidir.Dizi görsel bakımdan çok yüksek bir kalite sunuyor ve başrol oyuncusunun başarısı sizde diziyi izleme isteği uyandırıyor. Konusu şimdiye kadar çekilen diziler arasında en değişik olanıdır. Konusu kitaptan uyarlanmıştır.

The Witcher

The Witcher

3-The Mandalorian
2019 ABD yapımı olan bu bilim kurgu-fantastik dizi aslında Star Wars serisinden öncesini konu alıyor. Zaman olarak İmparatorluğundan düşüşünden ve First Order’ın ortaya çıkışından hemen önceki dönemde geçiyor. Hepimiz zamanında Star Wars izlemiş ve fanatiği olmuşuzdur Star Wars evreninde Jango ve Boba Fett efsanelerinin hemen ardından ortaya çıkan yeni bir savaşçıyı takip edecek. Galaksinin uzak bir köşesinde, New Republic’in otoritesinin uzağında yaşayan yalnız bir savaşçının maceralarını izleyeceğiz. Hiç Star Wars izlememiş bile olsanız bile bu diziye çok kolay adapte olabilir , kim bilir? belki sonra filmlerini izleyebilirsiniz.

The Mandalorian

The Mandalorian

4- Riverdale
2017 ABD yapımı dram kategorisine giren bu dizi küçük bir kasabada yaşayan sürrealist gençlerin hayatını anlatacaktır. Dışarıdan sakin ve şirin bir kasaba gibi gözüken Riverdale’in iç yüzü oldukça karanlık ve tuhaftır. Bu kasabada yaşananlar dışarıdan gelenler için garip olarak adlandırılabilir ancak içeride yaşayanlar için oldukça sıradandır. Bu dizi şu anda gençler arasında çok popüler, dizi çok hızlı ilerliyor ve hiç sıkmıyor. Her sezonda başrol oyuncuları ayrı bir macera ile karşımıza çıkıyor. Genelde cinayet , entrika üzerine kurulu olan bu dizideki oyunculara aşık olacaksınız.

Riverdale

Riverdale

5- The Good Doctor
2017 ABD yapımı olan bu dizi ise dram dalında benim için bir numarada. Aslında bu dizinin türkçe versiyonu şuanda Türk televizyonlarında oynuyor. Bana göre bu versiyonunu mutlaka izlemelisiniz. Konusu ise şöyle , Prestijli bir hastanenin pediatrik cerrahi bölümüne otizm ve savant sendromlu genç bir doktor işe alınır.Sorun şu ki insanlarla ilişki kuramayan biri hastaları tedavi edebilir mi onu bu dizide göreceğiz. Yaşadığı bütün dramları, zorlukları soluksuz izleyip, onunla ağlayıp, onunla güleceğiz.

The Good Doctor

The Good Doctor

6-Locke And Key
Daha çok yeni 2020 yapımı olan bu dizinin konusu tamamen gizem üzerine kurulu. Tam anlamıyla ailenizle çocuklarınızla beraber izleyebileceğiniz en uygun dizi .Konusu ise şöyle ilerliyor , babalarının öldürülmesinin ardından anneleriyle birlikte atadan kalma bir eve taşınan üç kardeş, güçleri ve sırları açığa çıkaran sihirli anahtarları keşfeder. Ondan sonrada olaylar arap saçına döner ve çocuklar bu sorunların üstesinden gelmeye çalışır. Nefessiz bir çırpıda izleyip bitirebileceğiniz dizi.

locke and key

locke and key

7- Prodigal Son
Kim polisiye cinayet hikayelerini sevmez ki? ben bayılırım. Hele bu hikaye daha eşsiz ve daha heyecanlı seri katil yakalamak ile ilgili olursa daha da süper oluyor. Bu dizi 2019 yapımıdır konusu ise babası büyük bir suçlu olan ve bir suçlunun etrafında büyüyen Malcolm Bright, suçlu psikolojisini kullanarak bir çok suçun aydınlatılmasına yardımcı olmasıyla başlıyor. Burada tamamen psikolojik olarak çökmüş Malcolm un inişli çıkışlı hayatına şahit oluyoruz. Kesinlikle tavsiye ediyorum , hem başrol oyuncusu çok karizmatik hemde konu bakımından sizi tamamen kendisine çekiyor.

Prodigal Son

Prodigal Son

8- See
See, günümüzden uzak bir gelecekte geçiyor. Dizide, görme yetisini yitiren insanlığın , hayatta kalmak için yeni yollar aramasını konu ediniyor. Ne var ki yeni hayata gelen ikiz bebeklerin görme yetisiyle doğması işleri karıştırıyor. Dizinin baş rolünü Game of Thrones’ta canlandırdığı Kahl Drogo karakteri ile dikkatleri çeken Jason Momoa üstleniyor. Dizi görsel ve geçtiği yerler bakımından çok zengin konu olarak ise çok enteresan ve değişik bir konusu var. Şimdiye kadar gördüğümüz dizilerden çok farklı. İzlemenizi tavsiye ederim.

See

See

9-The End of the F***ing World
Sürekli gerilim olmaz, birazda eğlenmek için kara mizah izlemek fena olmaz bu dizide ise James 17 yaşında bir ergendir ve psikopat olduğunda da fazlasıyla emindir. Sürekli değişen ruh hali, hiçbir şeyi umursamaması ve soğukluğu bu düşünceye onu itmektedir. Şimdilerde de bir insanı öldürebilecek kadar güçlü olduğunu düşünmektedir. Aklında ise ilk cinayeti için harika bir seçim bulunmaktadır. Alyssa da 17 yaşında bir gençtir ve okula yeni gelmiş olan aksi ve havalı bir kızdır. İnsan doğasına aykırı davranmaktadır ve okulda oldukça popülerdir. Fakat kendisini buraya ait hissetmiyordur. James ile karşılaşınca ruh eşini bulmuş olduğuna inanır. Ondan sonra olaylar birbiriniz izler ve karmaşık bir hal alır. Biraz kafamızı dağıtmak için bu dizi mükemmel bir seçim.

The End Of The Fking World

The End Of The Fking World

10-New Amsterdam (2018)
Doktor ve hastane dizilerini seviyorsanız bu dizi ailenizle izleyebileceğiniz en güzel dizilerden biri. Konusu ise yeni bir medikal direktör, Amerika’nın en eski devlet hastanesinde sistemi iyileştirmek için kuralları ihlal ediyor. Bu direktörün özel hayatı ve hastanedeki doktorların hayatını izlemek hem çok eğlenceli hemde terapi gibi. Tavsiye ederim.

NewAmsterdam

NewAmsterdam

Tabii ki izleyeceğiniz diziler bu 10 dizi ile sınırlı değil daha binlerce kendi alanında çok iyi diziler var. Ama ben daha çok kafanızı dağıtabileceğiniz ve sizi izlerken rahatlatacak ve merak uyandıracak dizileri seçmek istedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Dizi tavsiyelerimin devamı gelecek takipte kalın. Sağlıklı kalın.

    Yorumunuzu Yazın