Dövme Modelleri Geçici Dövme

Ezhel’in Son Yaptırdığı Yüz Dövmesi Ve Anlamı

24 Eylül 2019

Birçoğumuzun Ezhel (Ais Ezhel) olarak tanıdığı gerçek ismi  Ömer Sercan İpekcioğlu olan ünlü sanatçı Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ais Ezhel ne demek diye merak ediyorsanız Ezhel bir röportajında şöyle açıklamış ;

“Ais aslında İngilizce buz anlamına gelen “ice” kelimesinden geliyor. Ancak internet aramalarında kolay bulunsun diye Ais yaptım ben onu. Çok düşünülmüş bir şey değil, biraz ergenlik ismi gibi kalsın istiyorum aslında. Artık sadece Ezhel’i kullanacağım. Ezhel de Osmanlıca’da “aklı bir karış havada olan kimse” anlamına geliyor.”

Ezhel Dovmeleri

Ezhel Dovmeleri

Ezhel’in bütün şarkıları genelde tutuluyor, ama en çok yaza damgasını vuran Felaket şarkısı idi. Ne yapsa olay olan, ne yapsa takip edilen Ezhel’in tabi ki tarzı ve dövmeleri de olay oluyor. Son dövmelerinden biride, şuanda rap dünyasında bir çok rapçinin yaptırdığı çok trendde olan yüz dövmesi. Fakat bu dövmede ilginç olan Neşet Ertaş’a olan hayranlığını belirtmek için  tam kaşının üstüne ” ah yalan dünya” yazdırmasıydı.

Ezhel Yüz Ah Yalan Dunya Dovmesi

Ezhel Yüz Ah Yalan Dunya Dovmesi

Ezhel Dovmesi

Ezhel Dovmesi

Ezhel’in vücudunda bir tane değil birden çok dövmesi var. Benim içlerinde en sevdiklerimden biri, elinin üstündeki Star Wars karakterlerinden birisi olan Usta Yoda’nın olduğu dövmesidir. Ezhel’in bir başka yüz dövmesi de göz yaşı gibi yaptırdığı, tam gözünün altında bulunan Ankara haritasının içinde 06 yazısıdır. Bu dövme Ezhel’in doğduğu büyüdüğü yeri temsil ediyor.

Ezhel Yuz Dovmesi

Ezhel Yuz Dovmesi

Türkiye’de son yıllarda bu tarz müzikler çok sevilse de, yurt dışına göre daha çok gerideyiz. Avrupa ülkelerinde bu tarz müzik yapanların çoğu baş tacı ediliyor, bizde ise çok azı tutunup bir yerlere gelebiliyor. Yeni nesil tarafından sevilen bu müzik türü , eski nesil tarafından tamamen yok sayılıyor. Neyse ki Ezhel bu tarz müziği iki nesile de sevdirmeyi başardı. Tebrikler.. Fanların çok olsun ..

Ezhel Dovme

Ezhel Dovme

Ezhel Yalan Dunya Dovmesi

Ezhel Yalan Dunya Dovmesi

Sizde Ezhel gibi kendinizi ifade eden yazılı dövmelerden yapmak isterseniz aşağıda bıraktığım linkleri bir inceleyiniz.

    Yorumunuzu Yazın