Genel Moda Saç Aksesuarları

Görünce Takmak İsteyeceğiniz 10 Fiyonk Toka Modeli

16 Eylül 2019

        Kadınlar güzel görünmeyi , şans ve vakit buldukları zaman ise kendilerini veya kızlarını süslemeye bayılırlar. Biz kadınlar için saçlarımız çok önemlidir.Siz farketmemiş olabilirsiniz. Ama fiyonk tokalar bu sezon çok trend ve bütün mağazalarda yerlerini aldı. Bu aksesuarı ilk keşfettiğimde yavaşça ama kesinlikle dolabımın hayati bir parçası haline geldi. Herkesin belirli bir saç kesimi , kişisel tercihi ve saç aksesuarlarına stil verme biçimi vardır. Ben bu aksesuarı pratik ve kadınsı buluyorum. Fiyonk Tokaları şekillendirmenin çok fazla ve çok pratik yolları vardır. Ben genelde kendi saçımda yarım toplayıp , topladığım yere fiyonk takmayı seviyorum. Kızım okula giderken ise at kuyruğu yapıp üstüne takıyorum. Fiyonkların en eğlenceli kısmı saçınızı nasıl yaparsanız yapın takacak bir yer bulabiliyorsunuz. Eskiden okula giderken annemler kırtasiyeden kurdele alırlardı. O kurdeleleri örgülü saçlarımızın ucuna güzel bir şekilde fiyonk yaparlardı. Her çocuk okula böyle giderdi ister o zamanın modası deyin , ister kural deyin çok güzel bir görüntü oluştururdu.
Saçlarım kıvırcık olduğu için genellikle şekillendirmesi zor oluyor. Bende fiyonk saç bandı kullanıp direk sokağa atabiliyorum kendimi. Çünkü fiyonklar her tür kıyafetle çok yönlü, zahmetsiz , zarif bir görüntü yaratıyorlar. Çok uzun olmayan,omuz hizasında saçlarım var ve ben bu aksesuarı çeşitli şekillerde kullanmayı seviyorum. Mesela saçlarımı dağınık bir topuz yapıp kenarına bir fiyonk takabiliyorum yada arkadan gevşek bir at kuyruğu üzerine lastikli ve daha büyük fiyonklu olanlarından kullanıyorum. Eğer ki yüksek bir at kuyruğu yapacaksam daha ufak fiyonkları tercih ediyorum. Bu tokalarla ilgili en güzel şey , birçok desen ,tasarım ve renk ile birlikte her boyutta olanı bulunmasıdır. Ben düz siyah renklerini daha çok seviyorum. Daha romantik , vintage bir görünüm gibi geliyor bana. Siz tabii ki istediğiniz rengi kullanabilirsiniz.
Saçınıza bağlamak için uzun dakikalar harcamaya gerek kalmadan fiyonk tokalardan kullanarak bu nostaljik görüntüyü yakalayabilirsiniz. Hemde sadece çocuklarda değil kendinizde takarak stilinize ekleyebilirsiniz. Şimdi size görünce takmak isteyeceğiniz 10 toka modeli göstereceğim.

1- Kadife/Saten Kumaştan Büyük Fiyonk Toka

Bu tarz  kumaş tokalar her zaman kıyafeti daha şık gösterir. Bu fiyonk tokayı saçınızı gevşek bir at kuyruğu yaparak saçınıza takabilirsiniz. Genelde düz renkte kullanmanızı tavsiye ederim. Büyük oldukları için düz renkleri daha abartısız gözükecektir.

Fiyonk Toka

Fiyonk Toka

2- Fiyonklu Klips toka

Klipsli fiyonk tokalar arkadan dağınık bir topuz yaptığınız saçınızda kullandığınızda çok hoş bir görüntü yakalabilirsiniz. Günlük kıyafetlerinizle çok rahat kullanabilir , tatlı ve sempatik bir tarz oluşturabilirsiniz. Kızınız varsa onun içinde kullanabileceğiniz takması ve çıkarması çok pratik bir tokadır.

Altın Yaldız Fiyonk Toka

Altın Yaldız Fiyonk Toka

3-Desenli Fiyonk Lastik Tokalar

Çok fazla desen seçeneği olan bu model tokalar daha çok gündelik yaşamda, her türlü kıyafetinizle takabileceğiniz bir tokadır. Bence diğer lastik tokalarınızı unutun ve bu sene bunlardan bol bol stoklayın. Çünkü kullanımı çok rahat ve fiyatları da uygun.

Lastikli Fiyonk Toka

Lastikli Fiyonk Toka

4-Siyah İnce Fiyonk Tokalar
Bu sene bu modeli kırmızı halıda bir çok ünlünün saçında gördük benimde en beğendiğim modeller arasına girmeyi başardı.

Unlu Siyah Fiyonk

5-Fiyonk Taçlar
Daha çok düz saçlara uygun bir model olduğunu düşünüyorum .Vintage bir görünüm sevenler için uygun bir model ve çok ta pratik.

Unlu Fiyonk Tac

6-Fiyonk Saç Bandı
Bu model ise kısa saçlarla mükemmel görünüyor. Kabarık ve omuzlarınızın üstündeki saçınıza takılacak olan bir fiyonk sizi çok tatlı ve sevimli bir görüntüye ulaştıracaktır.

Unlu Sac Bandi

7-Taşlı Fiyonk Tokalar

Ufak bir parıltı dokunuşu bir fiyonga çok fazla seviye atlatabilir.

Cc Fiyonk Toka

8-Parıltılı fiyonk Tokalar

Hangi kadın veya kız çocukları parıltıyı sevmez ki. Diğer fiyonklu modellerin aksine burada ki fiyonk çok daha serttir. Şekli saçınıza tutturduğunuz gibi kalır.

Pariltili Fiyonk Toka

Pariltili Fiyonk Toka

9-Deri Fiyonk Tokalar

Burada gördüğümüz deri modeli de markalı olarak görüyoruz. Bu tarz markalar çantalarıyla ünlü oldukları için fiyonkların da deri olması çok normal.

Deri Fiyonk Toka

Deri Fiyonk Toka

10-Mini Fiyonk Tokalar
Sona mini olanları sakladım ben bunları çok kullanıyorum kıvırcık ve kısa saçlar için açık bıraktığımızda saçımıza kullanabileceğimiz en şirin aksesuar.

Daha çok fazla çeşit ve renklerde olan fiyonklar hayatımıza aslında 80’li yıllarda girmişti. Fakat şuanda çok güçlü ve çeşitlere sahip bir şekilde geri döndü . Kolay kolay gideceğe benzemiyor. O yüzden koleksiyonunuza mutlaka ekleyin derim. Sizin Favoriniz hangisi olacak acaba?

    Yorumunuzu Yazın