Dövme Modelleri Geçici Dövme

Hadise’nin Dövmeleri Ve Anlamları

25 Eylül 2019

 

22 Ekim 1985 günü Belçika‘da bir Türk ailenin kızı olarak dünyaya gelen ve ilk kez Belçika’da ki yarışma programı Pop Idol’da farkedilen Hadise, o zamandan bu zamana çok yollar kat etti. İlk çıkardığı single Sweet şarkısı ile ününe ün kattı. İkinci şarkısı Stir Me Up ile ise tüm Avrupa’da farkedildi. Hepimiz biliyoruz ki Hadise’de tam bir yabancı star potansiyeli var. Kendisi de bir çok yabancı şarkıcıları kendisine örnek alıyor, trendleri kendi yaratıyor bütün fanları takip ediyor.

Hadise’nin soyadı nedir?

Hadise‘nin soyadı Açıkgöz‘dür, sahne adı olarak sadece Hadise ismini kullanan Hadise Açıkgöz, soyadı hayranları tarafından zaman zaman merak konusu olmakta.

Hadise Dovme

Hadise Dövmeleri

Şu sıralar söylediği şarkılarla listeleri altüst eden Hadise ne yapsa moda oluyor. Hadise’nin instagramı en çok takip edilenler arasında yer alırken, Hadise’nin takıları herkes tarafından konuşuluyor, Hadise’nin resmi en çok repost edilen olurken, Hadise’nin şarkıları dillerden düşmüyor. Google aramalarında Hadise’nin sözleri aranırken, Google görsellerinde Hadise’nin makyajsız halleri soruluyor.Yaptıkları içinde en çok dikkat çekeni ise dövmeleri. Hadise’nin vücudunun çeşitli yerlerinde birden çok dövme var. Ünlülerin dövmeleri arasında en çok merak edilen Hadise’nin dövmeleri. Hadise hakkında tam bir dövme rekortmeni diyebiliriz.

Hadise Ask Dovmesi

Hadise’nin kolundaki Aşk Dövmesi

Hadise ilk dövmesini her zaman yanında olan, Hadise’ye hep destek olan kardeşleriyle beraber bileğine yaptırmış. Bu dövme kız kardeşler arasında bitmeyen sevgiyi simgeliyormuş ama bu günlerde o dövme ile de kuşkuları olduğunu düşünüyorum. O yüzden ilk dövmesi onun için çok özelmiş.
İlk dövmesinden sonra aralıklarla dövme yaptırmaya devam etmiş kendisi bunu bir bağımlılık olarak görüyor. Hadise’nin dövmeleri neresinde? diye sorarsanız cevabı her yerinde olur herhalde. Hadise’nin ayağındaki dövmede ‘Aşk’ yazıyor, zaten kendisinin aşk kadını olduğunu biliyoruz. 8 ay Uğur Güven ile flört eden Hadise alevli aşkını ayağına dövdürttü. Ayağındaki bu Aşk dövmesi o günlerden kalma. “Özel hayatımda çok çılgınımdır” diyen Hadise, kalbinin üzerinde ise annesinin ismi yazıyor.

Hadise’nin ayağındaki Aşk dövmesi

Kolunda Roma rakamlarının olduğu bir dövmeye sahip. Hadise’nin sevgilisi Sinan Akçıl ile olduğu dönemde, tanıştığı günün tarihini koluna bu dövmeyi yaptıran Hadise, şu an bu dövmenin üstünü kapattırmış. Hadise ve Sinan Akçıl aşkının en önemli tarihi, ikilinin kolundaki dövmeyle ölümsüzleştirmişti.Hadise nin kolunda Roma rakamlarıyla 27.12.2008 tarihinin yazılı olduğu bir dövme dikkat çekiyordu, ünlü şarkıcı bu konuda sadece Benim için çok özel bir tarih demekle yetiniyordu. Aynı tarihi kendi koluna da dövme olarak kazıtan başka bir ünlü vardı o da sevgilisi Sinan Akçıldı.Bu tarih birçok şeyin birleşimi olan güzel bir tarih. Sadece tanıştığımız gün değil, o sürecin karışımı olan, birçok şeyin yaşandığı bir tarih diyordu sevgililer ta ki aşkları bitene, ikili farklı aşklara yelken açana kadar.

Hadise’nin sildirdiği Roma rakamlı kol dövmesi

Zamanında sevgililerin veya en sevdiği şarkıcıların adlarını yazdıran gençler, sevgililerinden ayrılınca yaptırdığı dövmeyi sildirmek istiyor. Hadise dövmesini nerede ve nasıl sildirdi diye sorarsanız, dövmesini ustaca ama fazla acı ile sildirdiğini söylersek bu da isim dövmesi yaptırmak isteyen gençlere ibret olur sanırım.
Hadise’nin bir diğer dövmesi ise ensesindeki “Alis Volar Propris” yazısıdır. Bu da “kendi kanatlarıyla uçan kız” demektir. İşin en garip kısmı ise bu yazı ABD’nin Oregon eyaletin mottosu. Bir çok kadının bu yazıyı vücuduna yazdırma nedeni ise feminizme verdiği destek olarak adlandırılıyor. Burada Hadise belkide bu söylemi kendine yakın bulduğu için dövme olarak yaptırmış olabilir. Ne de olsa bir çok başarıya kendi kanatlarıyla ulaşabilmiş bir kadın.

Hadise Sırt Dovmesi

Hadise’nin Sırt Dövmesi

Hadise’nin belinde ise son zamanlarda bütün yabancı starlarda görmeye alıştığımız çok trend olan, Tibet Yazıtları dövmesi var. Bu yazıtta, tercüme edersek “zor durumdakilerle gönül birliği yapan iyi kalpli bir insan” yazıyor. Bence bir insanın kendi kişiliği ile ilgili söyleyebileceği en güzel ve en olumlu söz. Hadise ise bu dövme ile ilgili ‘Anlamı bende kalsın, bu Tibetçe bir yazı… Bir kelime daha ekleyecektim ama canım çok acıdı. Acısına dayanamadığım için yaptıramadım. Yaptırdığım o dövme çok derinlerime iniyor. Bu konuda cesur olmayı seçiyorum. Şu anda 10. dövmeyi yaptırdım. İlk dövmemi yaptırdığımda kadın bana ‘yine geleceksin’ demişti.” diye açıklama yaptı.

Hadise Tibet Dovmesi

Hadise Tibet Dovmesi

Diğer bizim bildiğimiz dövmesine geçecek olursak, en son sol kolunun içine play tuşu ve music dövmesi yaptırdı. Bunun anlamını anlatmaya gerek yok. Tabii ki hayatını adadığı müzik kariyerinden bir parça vücudunda göstermesi çok normal. Bir dövme de kalçasındaki 8 sayısıdır ve onun için özel bir tarihi ifade etmektedir. Fakat bu konuda bir açıklama yapmadı.

Hadise Romen Rakamii Dovme

Hadise Romen Rakamı Dövmesi

Hadise’nin instagram sayfasının 10 milyon takipçiyi geçtiğini ve bir çok ünlüyü geride bıraktığını biliyoruz. İlerde yabancı starları geçer mi bilmiyoruz, ama bu kadar çok takipçiye ulaşmanın nasıl bir başarı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Hadise Muzik ve Play Dovmesi

Hadise Müzik ve Play Dövmesi

Sizde Hadise’nin dövmelerine benzer geçici dövmeler yapmak isterseniz https://www.newobsessions.com/vucut-dovmesi sayfanısını ziyaret ediniz. Bir de hadise bir sonraki dövmesini nereye yaptıracak bu dövme ne olacak sorusu hala çok sıcak, ne dersiniz, Hadise’nin dövme takıntısı son bulacak mı? devam edecek mi?

    Yorumunuzu Yazın