Dövme Modelleri Geçici Dövme

İsis Dövmesi Ve Anlamı

18 Aralık 2019

Mısır tanrıçalarının dövmeleri, Rihanna gibi ünlülerin vucütlarına yaptırdığı İsis dövmesinden sonra daha da popüler bir hale geldi. Mısır sembolleri zengin bir tarihe sahip ve merak uyandırıcıdırlar. Mısır uygarlığı tarihte inanılmaz yeteneklere sahip çekici kadınlarla doludur. Mısırın bazı mitolojik inanışları ve antik tasarımlarıyla dolu olan İsis dövmesinin ilginç tarihi bir çok kişi için cezbedici bir unsur olmuştur. Eskiden kültler tarafından tapılan İsis in Geb ve Nut un kızı olduğuna inanılıyordu. Mükemmel bir eş olarak kabul ediliyor ve tahtina benzer ilginç bir başlık giyen bir kadın olarak tasvir ediliyor. İsis kavramından ve tarihinden etkilenen meraklı bir kişi iseniz , böyle bir dövme sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Rihanna Isis Dovmesi

Rihanna Isis Dovmesi

İsis, Mısır ın sihir, doğurganlık, annelik, ölüm, şifa ve yeniden doğuş tanrıçasıdır.Bir çok dövmede size yakın birinin ölümünü hatırlatmak için tasfir edilmiştir. Yaratılışın ilk gününde, Geb in ( dünyanın tanrısı) ve Nut un ( gökyüzü tanrıçası) ilk kızıdır.  Nepthys’in karısı ,Seth ve Osiris’in kız kardeşidir. İsis, kocasının ölümünün ardından yokluğunu doldurarak firavunun gücünü temsil etti.

Jourdan Dunn Isis Dovmesi

Jourdan Dunn Isis Dovmesi

Bu tarz dövmeler, kadınlık beyanı olarak kabul edildi ve en çok kadınların figürleri dövme olarak yapıldı. Bir nevi kadın güçlenmesinin ifadesinin işareti yerini aldı. İsis Eski Mısır’daki tanrı ve tanrıçaların en güçlüsü oldu Güneş tanrısı Ra’nın zulmünden halkı korudu bu süre zarfında büyük acılar çektiğine de inanılıyor. Aynı zamanda Ra’nın tükürüğünün bir kısmını çamurla karıştırıp çok zehirli bir yılan yarattığı ve onu zehirledikten sonra tedavisi için ona yalvarmasını sağladığına dair inanışları var. Bu yüzdende kadının gücü olarak sembol haline geldi.

Isis Ense Dovmesi

Isis Ense Dovmesi

Isis Kol Dovmesi

Isis Kol Dovmesi

Isis Dovmesi

Isis Dovmesi

İsis, aynı zamanda annelik duygusunu da temsil ediyor. Çünkü oğlu Horus’a olan sevgisi ve bakımı onu çok iyi bir anne yaptığı ve sahip oldukları bu güçlü bağın Horus’a inanılmaz bir güç sağladığı hikayelerde yer alıyor.Aslında bazı hikayelerde oğlunun tamamen büyüyene ve babasının ölümünün öcünü alabilene kadar sakladığı da anlatılıyor. O yüzden annesine bağlı olanlar yada annelik duygusunu derinden yaşayanlar bu dövmeyi daha çok tercih ediyorlar.

Erkek Isis Dovmesi

Erkek Isis Dovmesi

Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için güçlü büyüleri kullanan,halkına kol kanat geren koruyucu bir tanrıçaydı. Diğer inanç ve kaynaklara göre, evlilik, sağlık ve bilgelik sembolüdür.
Eğer sizde İsis in temsil ettiği şeylere şahsen değer veriyorsanız, onun güzel bir şekilde işlenmiş dövmesi tam olarak aradığınız şey olabilir. Kalbinizin üzerinde yada kolunuza yapabilirsiniz. Renkli veya siyah beyaz tercih edebilirsiniz ama yaptırmadan önce geçici olarak deneyip prova edebilir yada dövme yaptırmaktan korkuyorsanız sadece geçici olarak kullanabilirsiniz, her iki şekilde de sizi yansıtan bir dövme olacağından öncelikle emin olun.
Mısır tarzı dövmelerimiz için www.newobsessions.com a bir göz atmak isteyebilirsiniz.

 

    Yorumunuzu Yazın