Genel Moda

Kadınların Kıyafetlerine Göre Kemer Seçimi

8 Ocak 2020

Kıyafetinize bir kemerin eklenmesi , cümlenin sonuna noktayı koymak gibi bir şeydir. Genellikle , kemer bel çevresine pantolon ile birlikte giyilir.Fakat,son yıllarda tasarımcılar kemer modellerini çok geliştirdi ve evrimleştirdi. Bir elbise veya uzun bir gömlekle giyilebilir ve gövde üzerine alçak veya yüksek bir şekilde konumlandırılabiliyorlar. Çoğu kadın için , kemer en iyive en doğal bel çevresine takılır, çünkü bu şekilde gövde üzerindeki en dar noktayı vurgular. Ancak bu kesin kurallardan değildir. Kemerin nerede konumlandırılacağının denenmesi , kullanan kişinin en iyi görünümü bulmasına yardımcı olabilir. Pantolon dışında kemer takmak son zamanlarda moda da popüler trendler arasında yerini aldı. Çoğu zaman elbise üzerinde, kot etekle birlikte yada tunikler ile beraber kullanılıyor. Bu yazımda size hangi kemer modellerini, hangi kıyafetlerle rahatlıkla eşleştirebilirsiniz onu anlatacağım.

Klasik Kemer

İster siyah, ister kahverengi olsun, klasik kemer her kadının gardırobunda olmazsa olmazıdır. Bu tarz kemerler her türlü kıyafetle rahatlıkla kullanılabilir. Basit bir toka yada delikli bir deri ile bu kemer sadelikten çıkar ve çok yönlü şık bir kemer haline gelebilir. Kaliteli bir deriden seçilmiş kemer ise kıyafetinizin göz alıcı bir parçası olmayı başarır. Ama burada bitmiyor tabi ki, klasik kemerleri farklı parlak renklerde de deneyebilirsiniz. Beyaz bir t-shirt altına kot pantolon ve spor ayakkabılarınızla takacağınız neon renkte veya kırmızı ve mavi renklerde klasik bir kemer görünümünüze eğlenceli bir hava katan mükemmel bir seçimdir Bu tarz klasik kemerleri, çanta veya eşarp gibi aksesuarlarınızın renkleriyle de eşleştirebilirsiniz bu size biraz daha geçlik ve biraz daha enerjik bir görünüm kazandıracaktır.

Altin Tokali Kemer

Altin Tokali Kemer

 

Deri Tokali Kemer

Deri Tokali Kemer

 

Tokali Kemer

Tokali Kemer

 

Yıldız Deri Kemer

Yıldız Deri Kemer

 

Delikli Deri Kemer

Delikli Deri Kemer

Altın Plaka Kemerler

Yada tamamen ışıltılı bir görünüm istiyorsanız, kemer seçiminizi altın yada gümüş renkte yapabilirsiniz. Bu tarz parlak metalik renkleri siyah, lacivert veya beyaz gibi geleneksel renkteki sade elbise, tunik yada ceketleriniz ile kombinlemesi kolaydır. Bu tarz metalik kemerler şık bir davette kullanmanız için çok uygundur.

Siyah Tulum Altin Kemer

Siyah Tulum Altin Kemer

Yaprak Kemer

Yaprak Kemer

 

Örgülü Deri Kemer

Tipik bohem bir görünümü olan bu kemerler, son sezonda trendler arasında sıkça yer almaya başladı. Bu tarz örgülü deri kemerleri uzun tunik, maksi elbise ve kalem etekler gibi parçalarla takıldığında çok hoş bir görüntü yakalayabiliyorsunuz. Klasik kemerin görünüşünden sıkıldıysanız eğer hafif bir değişiklikle bu tarz örgülü kemerleri deneyebilirsiniz.

Baglama Deri Kemer

Baglama Deri Kemer

 

Büyük Tokalı Kemerler

Bu tarz kemerler özellikle akşamları bir yemekte yada bir organizasyonda takmak için çok uygundur. Bu kemer seçimindeki anahtar, tarzınıza uygun bir stil bulmaktır, böylece onu güvenle giyebilirsiniz. Daha çok kendine güvenen kadınlar bu tarz kemerleri tercih ediyorlar sade siyah bir elbisenin üstüne yada bir trençkot üzerine takarak basit bir parçayı rahatlıkla en son moda görüntüye taşıyabiliyorlar.

Kalin Deri Kemer

Kalin Deri Kemer

Kalin Sarmal Deri Kemer

Kalin Sarmal Deri Kemer

 

İnce Deri Kemerler

İnce kemerler, kıyafetinizi kolayca süsleyebileceğiniz ve eksiksiz görünmesini sağlayan ince aksesuarlardır. İnce oldukları için renkli tonlarda ve cesur baskılarda kullanmak daha kolaydır. Kemer çok ince olduğundan orantıya dikkat etmelisiniz , bu kemerlere uygun kot veya eteklerle takabilirsiniz. Bol ve uzun kıyafetler bu kemerin görüntüsünü yok eder ve çekiliciğini kaybettirir. Bu tarz kemerler ofis ve iş kadını görünümüne çok uygundur.

Ince Deri Kemer

Ince Deri Kemer

 

Ince Sarmal Kemer

Ince Sarmal Kemer

 

Korse ve Kalın Sarmal Kemerler

Korse ve kalın sarmak kemerler stilinize biraz seksilik ve oryantal bir hava katmak için mükemmel bir seçimdir. Bu kalın kemerler, inanılmaz bir kum saati şekli oluşturur ve çoğu bel için harikalar yaratır. Sarmal ve korse kemerleri pantolon ve ceket takımlarında ceket üzerine , etekle bluz parçasını ayırmak için yada kısa bir elbise ile giyilebilir. Bu kemerler tarzınızı bir üst seviyeye taşıyarak bütün gözleri üzerinize çekmeyi başaracaktır.

Korse Kemer

Korse Kemer

 

Baglamali Korse Kemer

Baglamali Korse Kemer

Kemer Canta

Kemer Canta

Zincir Kemerler

Siyah veya kot bir pantolon, basit beyaz bir üst ve siyah bir blazer ile altın veya gümüş renkli bir zincir kemer takmayı deneyin. Eminim, kendinizi çok farklı ve çok modern hissedeceksiniz. Bu tarz zincir kemerler 2019 da çok hızlı bir şekilde moda dünyasına giriş yaptı, eski vintage zincirler , parlak taşlı zincir kemerleri bir çok ünlünün üstünde gördük ve ilham aldık. Bu zincirleri kıyafetlerinizle eşleştirmek hem çok kolay hemde çok eğlenceli.

Altin Zincir Kemer

Altin Zincir Kemer

Yazili Zincir Kemer

Yazili Zincir Kemer

Yıldız Zincir Kemer

Yıldız Zincir Kemer

Coklu Zincir Kemer

Coklu Zincir Kemer

Vinytage Zincir Kemer

Vinytage Zincir Kemer

Altin Halka Zincir Kemer

Altin Halka Zincir Kemer

Halka Zincir Kemer

Halka Zincir Kemer

Duz Zincir Kemer

Duz Zincir Kemer

Uzun Deri Kemerler

Uzun kemerleri çoğu pantolonla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elbise giyerken ise, uzun kemerinizi doğal bel bölgenize kalçalarınızın üzerine yerleştirin. Burası gövdeniz deki en ince alan olduğundan en büyük stil etkisini yaratacaktır. Uzun kemerlerle ilgili, eğer genede nereden başlayacağınızı bilmiyor iseniz, en sevdiğiniz boyfriend kot ve rahat bir üst ile kullanabilirsiniz.

Uzun Deri Kemer

Uzun Deri Kemer

Kalin Uzun Kemer

Kalin Uzun Kemer

Beyaz Deri Kemer

Beyaz Deri Kemer

 

Bu kemer çeşitlerinin yanı sıra vücut tipinize göre,

Kısa Bacaklı Düşük Belli iseniz,

1- Bacak uzunluğunuzu uzatmak için pantolonunuza uygun kalın kemerler takın.
2- Korse ve sarmal kemerleri tercih edin.
3-Parlak renkli kemerler kullanın.

Beliniz Çok İnce ise,

1-Giydiğiniz giysinin renginden daha koyu renkte orta veya ince genişlikte bir kemer takın.
2-Elbiseniz yada bluzunuz ile eşleşen renkte bir kemer takın.
3- Önü açık ceket veya hırkadan gözükecek bir klasik kemer kullanın belinize dikkatleri çekin.
4- Altın yada gümüş plaka kemerde kullanabilirsiniz.

Üst Kısmınız Çok Geniş ise,

1-Kalçalara oturan kemerleri tercih edin.
2-Ceketlerin altından kemeri vurgulayın.
3- Orta yada ince kalınlıkta kemer kullanıp giysinizden daha koyu renkte tercih edin.

Kalça Bölgeniz Büyük ise,

1-Kemerinizi doğal bel bölgenize oturtun.
2-Pantolon yada eteğiniz ile aynı renkleri tercih edin.
3- Klasik kemerleri ceket veya hırka altına kullanın.

Kendimce size yansıtmak istediğim bu bilgilerin ışığında azda olsa kemerler hakkında bilgi sahibi olduysanız, şimdi trend bu kadar yüksek noktadayken denemenin tam sırası. Stilinizi geliştirmek için cesur davranın ve her kemeri deneyin. Sonrasında kendinizi daha iyi ifade etmeye başladığınızı hisseceksiniz. Şimdiden kemerleri bağlayın. 2020 kemer modasında sizde arkadaşlarınız arasında yer alın.

  • Reply
    Lyn Dekor
    29 Ocak 2020 at 14:59

    Kemer konusu, bir kıyafeti tamamlamak ve mükemmelleştirmek için gereken aksesuarların başında gelir. Doğru bir kemer ile en basit bir elbiseyi bile harika gösterebilirsiniz. Bir çok kıyafetle kombin yapabileceğiniz çok sayıda kemer var, güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık.

Yorumunuzu Yazın