Genel

Kızlara Özel Bekarlığa Veda Partisi

13 Eylül 2019

Bugünlerde kadınlar için Bekarlığa Veda Partisi nedir? Cumartesi gecesi yirmili otuzlu yaşlar arasında kadınları heyecan içinde, eğlenceli parti kıyafetleri giymiş bir şekilde heyecan ve coşkuyla kahkahalar atarak, arkadaşlarının evliliğe adım atacakları günün öncesinde, bir gece kulubünde yada bir cafe de stres attıklarını kafa dağıttıklarını dans edip eğlendiklerini hayal edin.

Sonuçta, düzenledikleri bir evliliğe giriş , bekarlığa veda partisi. Son yıllarda milyonlarca nedime, kanka ve gelinler bu Amerikan kültürüne kendilerini kaptırmış durumdalar. Bu düğün öncesi etkinliğin en iyisi ve en trendi olması için nedimelerin çok çalışması gerek. Tarihsel olarak baktığımızda, ilk bekarlığa veda partisi , düğünden bir gece önce damadın onurlandırılması için Antik Sparta savaşçı medeniyetlerinde yapılıyormuş.

Ancak kadınlar bu geleneği 2000 yıl sonra benimseyip kutlamaya başladı. Kadınların bunu benimsemesi Tarihçi yazar Eleni Gage’e göre birgün kadınlar etrafa bakıp, “Hey, biz sıkıcı günler yaparken, erkekler bu çılgın gecelere çıkıyor” demesiyle başladı.

Bekarlığa veda partilerini bir çok çılgın temaya bağlayabilirsiniz.Bir kaç yapabileceğiniz etkinlikten ne gibi aksesuarlar kullanabileceğinizden bahsedeyim…

Partiyi planlamadan önce bütün nedimeler bir whatsapp grubu kurarsa ordaki mesajlarda dönecek olan fikir alışverişi bütün partinin başlangıcından sonuna size yardımcı olacaktır.

1- Yazılı kartlar
Eğlenceli yazılı kartlar , bıyık ve dudak şeklinde kartları nedimelerinize dağıtarak çeşitli fotolar çekip Instagram’da paylaşabilir , gününüzü unutulmaz hale getirebilirsiniz. Bu kartların en güzel tarafı her yaştan insanı güldürebilmesidir.

Bekarliga Veda Komik Kart

 

2-Geline Duvak Takmak
Gelinin düğünden önce gelin gibi hissetmesi çok önemlidir. Bunu da basit bir tacın üzerine takılan tül parçasının duvak görevi görmesiyle yapabilirsiniz. Bunu bir nevi düğün öncesi provası gibi düşünün. Biz kadınlar çok duygusalız en ufak bir tül parçası kendimizi prenses gibi görmemizi sağlayabilir.Bu aksesuar bence bekarlığa veda partisinin ana detayıdır.

 

3-Yazılı Kuşaklar
Gelinin partinin odak noktası olduğunu ve kalabalık nedimeler grubu arasından sıyrılması için üstünde gelin yazan kuşaklar çok güzel bir fikir olabilir. Aynı duvak gibi oda gelini iyi hissetmesi için gereken aksesuarlardan biridir.

4-Uyumlu Tshirtler – Uyumlu dövmeler
Partiye katılacak nedimelerin hepsine uyacak üstünde “Team Bride” yazan tshirt ellerinin üstü için de Newobsessions “Team Bride” dövmelerinden hazırlatabilirsiniz. Tabiki gelinin tshirtü ise beyaz renkte olmalı ve üstünde “Bride to be” yazmalıdır. Nedime tshirtleri için canlı renkler kullanabilirsiniz.

Gelin Uyumlu Tshirt

Gelin Uyumlu Tshirt

5- Rozetler

Aynı kart üzerindeki yazılar gibi kıyafetinize takabileceğiniz ve size partinizden hatıra kalabilecek rozetlerden yaptırabilirsiniz. Fazladan gelin için özel beyaz Bride to be rozeti yaptırmayı unutmayın.

 

Gelinin Annesi Rozet

 

6-Kurabiye ve Pasta

Bu alana girerken pek fazla bir bilgim yok ama trend olarak nasıl şekillerde kurabiye ve pasta kullanabileceğiniz söyleyebilirim.Bikinili, kalpli, yazılı, iç çamaşırı şekilli veya bride to be yazan kurabiyeler yaptırabilirsiniz.Pasta için gene aynı motifleri kullanabilirsiniz yada tamamen gelinin ilgi alanına giren bir şekil yaptırabilirsiniz. Her ne yaptırırsanız yaptırın asla pastayı ve kurabiyeleri unutmayın sonra gelinin gazabından kimse sizi kurtaramaz!

Bekarliga Veda Cookies

Bekarliga Veda Cookies

7-Hediyelik

Partinin sonunda herkesin unutulmaz bir gece yaşadığını hatırlatmak için ufak tatlı hediyeler dağıtabilirsiniz. Mesela bekarlığa veda temalı tokalar , tekli geçici dövmeler , eğlenceli taçlar gibi. Bunları dağıttığınızda eminim herkes bayılacaktır. Arkadaşların Instagramında hediyeleriyle beraber seni etiketlerken favori sen olacaksın.

Gelin Toka

Gelin Toka

 

Bunların dışında bir bekarlığa veda partisi yaparken bazı oyunlar ayarlayabilirsiniz. Bazıları çok komik ve eğlenceli bazıları ise sizi soğuk soğuk terletecek oyunlar olabilir.Tuvalet kağıdından gelinlik yapın, damada sorduğunuz soruların cevabını geline sorun ne kadar birbirlerini tanıyorlar test edin , nedimelerin hepsi bir kağıda gelin ve damatla yaşadıkları en komik anısını yazsın kura çekerek okuyun birinci seçin daha yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir çok oyun kurabilirsiniz.Hangi tarzda bekarlığa veda partisi planlıyorsanız planlayın , bu bekarlığa veda partisi oyunları herkesin gülmesini sağlayacaktır.

Hayatınızın en önemli gününe gelmeden önce mutlaka kendinize arkadaşlarınıza vakit ayırmak için partinizi planlayın . Sonuçta arkadaşlarınızla geçireceğiniz son bekar gününüz olacak. Bunu ölümsüzleştirin. Arkadaşlarınızın hatıralarında yer edinsin unutulmaz olsun. Şimdiden tüm gelinlere mutluluklar dilerim.

    Yorumunuzu Yazın