Güncel

Kore’nin Efsane Erkek Grubu Bangtan Boys AKA BTS Efsanesi

24 Şubat 2020

Koreli erkeklerin tüm dünyada genç kızlar tarafından ayrı bir sempatiyle karşılandığı herkes bilir. Her zaman tüm dünyayı sallayan solistler, şarkıcılar, gruplar çıkmıştır ama bu grup öyle böyle değil, neredeyse Beatles kadar herkesin bildiği ve yakışıklılıkları ile de oldukça zirveyi göklere çıkaran bir grup.

Kore Erkek Müzik Grubu BTS

Kore Erkek Müzik Grubu BTS

Bangtan Boys olan grubun kısa adı BTS ve 7 tane efsane erkekten oluşan bu grup, ilk teasarlarını yayınlamadan önce yaptıkları cover parçalar ve blog yazıları ile oldukça hayran kazanmış bir gruptu. Tarihler 12 Haziran 2013’ü gösterdiğinde “2 Cool 4 Skool” adlı ilk albümlerini yayınlayarak resmi olarak müzik sahnesinde yer almaya başladılar. Ve yer yerinden oynamaya başladı…

Ne var ki bu grupta diyebilirsiniz ama hiç te öyle değil, 7 tane dünya yakışıklısı erkek, kliplerinde yaptıkları alışagelmedik durumlar, sert duruşları, yeni olmalarına rağmen profesyonel duruşları bir anda büyük bir hayran kitlesine kavuşmalarına neden oldu. Yazdıkları şarkı sözleri, dansları ve doğaçlama rap performansları ile büyük bir ilgi odağı haline geldiler…

BTS grubu yaptıkları Most Beautiful Moment in Life üçlemesi, Billboard 200 listesine girerek yükseliş gösterdi, özellikle bu üçlemenin Part 2’si Billboard World Albums listesinde 1 numara yükseldi ve bu tüm dünyanın BTS grubunu tanımasını sağladı. Grup ayrıca 2016 yılında Melon Müzik Ödülleri‘nde “Yılın Albümü” ödülünü aldı ve bu onların ilk büyük başarısı oldu.

BTS grubunun müzikal başarısını yazmaya buraya satırlar yetmez, bu yazımızda BTS grubuyla daha önce hiç tanışmayanlar için bir giriş ve grup üyelerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Bakalım bu efsane grup kimlerden oluşuyor hep beraber görelim…

BTS Grubu Üyeleri

Grup en başta da dediğimiz gibi 7 tane genç erkekten oluşuyor, en büyüğü 92 doğumlu en küçükleri ise 97 doğumlu, bu efsane K-Pop grubunu en büyükten en küçüğe doğru sıralayalım…

Kim Seok-Jin –  Jin (Vokal – Dans)

Kim Seok-Jin BTS Grubu Vokal - Söz Yazarı

Kim Seok-Jin BTS Grubu Vokal – Söz Yazarı

4 Aralık 1992 yılında Gwacheon, Güney Kore’de doğan Kim Seok-Jin yada sadece sahne adıyla Jin, dünyaca ünlü Kore’li grup BTS’nin söz yazarı ve vokalistidir. 2018 yılında yapılan araştırmaya göre Güney Kore’nin en popüler 11. idolü olarak ne derece popüler ve idol olarak kabul gördüğünü anlamak zor olmasa gerek.

Jin grubun en uzun boylu ikinci kişisi sayılır ve 179 cm boyunda 63 kilogram ağırlığındadır.

Min Yoongi – Suga  ( Rapper – Dansçı )

Min Yoongi - Suga

Min Yoongi – Suga

9 Mart 1993 yılında Daugu, Güney Kore’de doğan Suga, BTS grubunun rapçisi ve dansçısı olarak görev almaktadır. Aynı zamanda yapımcılık yönüde bulunan Suga, küpeleri ve aksesuarları ile oldukça dikkat çekmekte. Suga 170 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındadır.

Jung Hoseok – J-Hope ( Rapçi – Dansçı )

J-Hope - BTS

J-Hope – BTS

Grubun rapçisi ve ana dansçısı olan Jung Hoseok sahne adıyla J-Hope, 18 Şubat 1994 yılında Gwangju, Güney Kore’de doğmuştur. J-Hope, 177 cm boyunda ve 65 kilogram ağırlığındadır. BTS grubuna dahil olmadan önce NEURON adlı dans grubunun bir parçasıydı.

Kim Nam-Joon – Rap Monster (Ana Rapçi)

Kim Nam-Joon Aka Rap Monster

Kim Nam-Joon Aka Rap Monster

Rap Monster gerçek adıyla Kim Nam-Joon olan Güney Koreli BTS müzik grubunun ana rapçisi 12 Eylül 1994 yılında Ilsan’da doğmuştur. Bangtan grubuna katılan ilk üye olması sebebiyle lider olmaktadır. Rap monster 181 cm boyunda ve 67 kilogram ağırlığı ile grubun en uzun boylu üyesi olmaktadır.

Jimin – Park-Jimin (Lider Vokalist – Lider Dansçı)

Park Jimin - BTS

Park Jimin – BTS

Küpeleri ve takılarıyla dikkatleri üzerine çeken Park Jimin, 13 Ekim 1995 yılında Busan, Güney Kore’de doğmuştur. BTS grubunun lider vokalisti ve lider dansçısı olan Park Jimin, 175 cm boyunda ve 61 kilogram ağırlığında.

Kim Tae-Hyung – V (Alt Vokal – Dansçı)

Kim Tae-Hyung

Kim Tae-Hyung

Sahne adı V olan Kim Tae-Hyung 30 Aralık 1995 yılında Daegu, Güney Kore’de doğmuştur. 178 cm boyunda ve 62 kilogram ağırlığında olan V, grupta alt vokal ve dansçı olarak görev almaktadır.

Jeon Jung-Kook – Jungkook 

Jungkook - BTS

Jungkook – BTS

Grubun en genç üyesi olan Jungkook asıl adıyla Jeon Jung-Kook, 1 Eylül 1997 yılında Busan, Güney Kore’de doğmuştur. Grubun en küçük üyesi olmasına rağmen, hem dans, hem vokal hem de rap yapabilmektedir. Jungkook 177 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındadır.

BTS grubunun her üyesi efsane yakışıklı ve sahne performansları inanılmaz etkileyici. Bize göre grubun en yakışıklısı Jin 😉 peki sizin tercihiniz hangisi?

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#BTS #방탄소년단 #MAP_OF_THE_SOUL_PERSONA Concept Photo version 2

BTS official (@bts.bighitofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

    Yorumunuzu Yazın